ČD

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Masinka.gif
Reklama12.jpg
Casu dost logo.svg

Nové logo ČD

„Dráhy, to je neskutečný moloch. Takto chorobně zbytnělá organizace plodí stále jen další a další náklady a rozhodnutí, o nichž nemají ani samy o sobě dost přehledu.“
- Drahoslav Oulehla, předseda legislativního výboru kraje Vrchovina

„Nemocné vzteklinou ve stádiu křečí a nemocné morem železnice nepřepravuje! Cestující, u kterých vypuknou křečové záchvaty neb u kterých se cestou zjistí mor, přepraví železnice až do stanice, kde je možné poskytnouti jim potřebné ošetření.“

- Předpis ČSD z roku 1932

„Omluvte prosím zpoždění vraku. Vrak Českých drah z provozních důvodů nejebe.“

- Andula
Zastavka krenov.jpg

Typická železniční zastávka v síti ČD

Oldřichov.jpg

Typická železniční stanice

Havrice.jpg

Malá stanička v Havřicích u Uherského Brodu přímo oplývá svou malebností

ČD může znamenat:


 • Čekej dál
 • Čekejte dlouho
 • Času dost
 • Čerpám dotace
 • Čekej doma
 • Čekej dobrodružství
 • Čekej, debile
 • Čekej, dacane
 • Česky, Draze
 • Čistota – Dochvilnost
 • Čest debilitě
 • Časem Dojedem
 • Čímdál Dráž
 • Černá díra
 • Čufta dalmátská
 • Časem Dojebem
 • Čubčí Drápy
 • Čorkaři drátů
 • Časem DOPIJEM
 • Čuráci debilní
Wintonovasocha.jpg

Občas někdo stihne zkamenět.

Pod zkratkou ČD se ukrývá asociace nesoucí název České Dráhy, leč většině obyvatel země České, Moravstánu i Slizska je přesně jasný správný výraz, který zní Čekejte dlouho. Možná i proto jsou na všech terminálech uváděny zpoždění v minutách, nikoliv v hodinách. Je přeci lepší čekat 360 minut než 6 hodin. Není divu že při fyzikálních výzkumech bylo zjištěno, že na ČD čas přestává existovat a musela proto být opravena teorie relativity.

[editovat] Historie a současnost

 • Jízdenka na vlak Praha - České Budějcě stojí v roce 2011 jen 165,- . V roce 1997 stál lístek celých 40,- Kč. Ačkoli vlak stojí čtyřnásobek toho, co před patnácti lety, je úplně stejný. Dívat se z okna nemá žádný význam, protože přes špinavá okna stejně nejde nic vidět a i kdyby šlo, trať je po většinu své délky obestavěna "protihlukovými" zábranami. Jsou i v místech, kde je hluk každýmu putna, aby se mohlo utratit víc za beton. I přes zjevný a značný objem investic do trati Praha-Benešov-České Budějovice dosáhla doba jízdy zhruba dvě hodiny čtyřicet, což je zhruba stejně jako před 15 lety.
 • Z Opavy (Sudetské Slezsko) dojel vlak do Berlína v 1. polovině 40. let 20. století asi za 5 hodin. V roce 2016 jede nejrychlejší spoj Opava-Berlin cca 8 a půl hodiny.

[editovat] Přeprava

Aaceskedrahy.jpg

Budoucnost ČD je navýsost jasná

Asociace ČD zajišťuje přepravu pomocí zavšivených, čtyřmi koly vybavených koňských spřežení, která jsou částečně kompatibilní s kolejnicemi, jež trasují celou zemi Českou a Morávistán.

V luxusnějších variantách vozů si máte většinou kam sednout, aniž byste nedobrovolně opustili drezínu taženou dvěma koňmi.

Nejrychlejší drezína se nazývá Piňďolíno, které jezdí rychlostí až 160 km/den. Pomocí této drezíny se bez větších problému dostanete z Čech do Morávistánu za zhruba 3 dny (drezína sice ujede zhruba 100 km za den, ale musíte počítat s blouděním v lesích Vysočiny). V průběhu této cesty vás možná přepadnou Alibabovi loupežnící, ale i tak se jedná o velmi rychlý, spolehlivý a pohodlný způsob dopravy. Rychlejší variantou je využít drožkářských služeb ČKD.

ČD mimo jiné zajišťují provoz lanovky na Ještěd.

[editovat] Soutěžení

Brigáda.jpg

Kolektiv železničářů soutěžící o hrdý titul „hrdina kapitalistické práce

Motorak.jpg

Odboroví předáci Českých drah se pokoušejí vyjít cestujícím maximálně vstříc. Na fotografii zajišťují přistavení vlaku na Horní náměstí v Humpolci pro usnadnění přímého přestupu z autobusu.

ČD ND n2 809 163-9.jpg

Vozidla průbežně dostávají nový lak

Od roku 1990 jednotlivé kolektivy a skupiny v ČD soutěží, jak nejlépe, nejrychleji a nejradostněji prošustrovat státní peníze. Výsledky jsou opravdu výborné. Podle odborového bossa Duška se dá očekávat skvělá soutěžní bilance i v příštích letech.

Radost Jaroslava Duška však byla předčasná. Za špatné soutěžní výsledky v prvním pololetí 2007 byl (samozřejmě za své nepřítomnosti) odvolán z funkce.

[editovat] SŽDC, s. o.

Vždy, když dojde k jakékoliv nehodě na železnici, Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, okamžitě vypíná signalizační zařízení, aby nebyl důkaz, jak to v tu chvíli bylo. Zbavuje se svědků, zvláště přímých. Při jedné nehodě vyhnal průvodčí se strojvůdcem jediné dva cestující z vlaku, aby nemohli svědčit. Oni jediní mohli vidět signalizaci, zda funguje, či ne. Protože podle devíti svědků nefungovala, je zřejmé, proč jim dovolili odejít.[1]

[editovat] Přečtěte si také

[editovat] Typický jízdní řád

Zlí jazykové tvrdí, že ČD nejsou schopny dodržet jízdní řád. Níže uvedený jízdní řád však ČD dodržují velmi přesně.

Jr114.png
Šotoušov hl.n.
Čekej, debile Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSračkoexpresSŽDCUNŽC

Pozor, sloup Infrastruktura

Brněnské hlavní nádražíBAMDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádraží
Pražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Už se plazíme! "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831844

Vítejte do světlých zítřků! Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Tak dlouho čekali, až zkameněli.. Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů

šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182291

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1

uncyclopedia