Časový horizont

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Časový horizont je pojem, který má mnoho významů, ale protože nikdo nemá čas, tak pořádně nevíme, co to je.


Vedec ze skolky.jpg

Vedoucí vědec pan Churavý.

Burza Irak.jpg

Na burze můžete výhodně vydělat.

[editovat] Fyzika

K časovému horizontu se dostaneme, až jednou dojde zásoba času na naší planetě. V náboženství se na toto období vyčkává, protože v ten moment, již žádný moment nebude existovat, takže se již nebude muset čekat. Jelikož se zásoby tenčí, univerzitní vědci odhadují, že horizontu dosáhneme přibližně za 5let. Z důvodu toho, že čím blíže k časovému horizontu jsme, tím se čas prodlužuje, protože sám cítí, že ho je málo, tak se těch pět let klidně může natáhnout na třicet. Někteří lidé cítí, že časem se nesmí plýtvat a proto se ochotně vrhají z mostů. V této oblasti se velmi zasazuje hnutí emo. Vědci odhadují, že tito hrdinové prodloužili čas ostatním o jednu nanosekundu.

[editovat] Matematika

Revoluční matematická teorie, která vzniká v 41. mateřské škole při Karlově univerzitě pojednává o tom, že k časovému horizontu se dostáváme každých 2.1621min, takže k jeho překročení dojde 666x za den. Dle této teorie je časový horizont doba, za kterou si musíte něco zapamatovat, jinak to zapomenete. Vědci provedli pokus, ve kterém dali dvou skupinám za úkol zapamatovat si čísla od 1 do 10. Kontrolní skupina, která na to měla půl minuty, to zvládla bez větších obtíží. Nicméně druhá druhá skupina, která na to dostala 2.1622minuty, si po uplynutí doby hrála na pikolu, přičemž na čísla si ani nevzpomněla.

[editovat] Ekonomie

V ekonomii, dle časového horizontu, se člení strategie vyhazování peněz (lidově investice) na:

  • krátkodobé
  • střednědobé
  • dlouhodobé

Přesné vymezení hranic časového horizontu (jak dlouho trvá, než vyděláte vyhozené peníze zpět), pro jednotlivé strategie, není ustálené, neboť různé státy si činí nároky na různé strategie.


Pro velmi krátkodobé investice se uvažuje časový horizont max. do 5minut. Tento časový horizont se často naplňuje při investicích v kasínech, ženy rády investují v nákupních domech. Renomovaní ekonomové z renomovaných institucí varují, že tento typ investice se nevyplácí, pokud jdete jen na jedno, proto byste si měli dát dvě, ale se vzrůstajícím počtem roste i potencionální zisk.

U střednědobých vyhazování peněz se musí vyvažovat risk a zisk. V tomto případě hraje časový horizont velkou roli. Pokud máte nějaký týden dostatek času, nabízejí různé webové služby milióny dolarů za lehkou práci, většinou v počestném byznysu. Pokud chcete opravdu vyhodit peníze, doporučují odborníci cestovat do Prahy, či jiných podobných míst, kde se koncentruje velké množství lidí. Peněženku si umístěte na viditelné a lehce přístupné místo a v davu hledejte obchodníky. Bývá pravidlem, že se investice podaří do několika minut.

Pro strategie s časovým horizontem dlouhým je možno doporučit vícero věcí. Pokud máte rádi hmotné stavby, vyplatí se kupovat nemovitosti v lukrativních lokalitách. V dnešní době, z odborníkům neznámých důvodů, cena v těchto lokalitách klesla až skoro na nulu. Mezi ně patří části blízkého východu (zejména oblast kolem Sýrie), kde panuje klidný režim. Další z variant investice, je výlet na burzu. Tato investice se jeví jako krátkodobá, ale na burze se dají pořídit prvotřídní látky, ručně malované papíry, sklenice od piva, vína, ufo... Prakticky cokoliv, takže pokud máte osobu vám blízkou ženského pohlaví, vězte, že to bude dloooouhodobá investice.

uncyclopedia