Červená Karkulka

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem O Odčervené Karkulce.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Červená Karkula
Cźerwéna Shmrt
Чэрвэна сеструшкая каркулиция
Red Chocolatiest
RSOD
Ukázka červené smrti
žánr Kriminální/Horror/Černá komedie
originální název Rudá Smrt
stát Vysocina flag Vysočina
RumunskeSocialistickeKralovstviVlajka Rumunský Socialistický Stát
Rusovětská vlajka Ruskosovětská zem
Vlajka Prahy a Moravy Moravská Jihovýchodní Afrika
Vlajka Kanady Listová Zem
Flag of Australia Austria
rok 2003
délka 41 minut (184 minut director's cut)
formát 17 : 9,7
produkce Agroprd Agroprd a. s.
námět Karl Marx (Kapitál)
režie Steven Spielberg
hrají Vojtěch Filip
vlk
máma
Jiří Dolejš
táta
myslivec
žena z Ječné ulice
žena z Žitné ulice
Justin Bieber (cameo)

Červená Karkulka (slovensky Čiervená Karkuľjajzňa) je komunisticky-propagandistický krimi-horor Stevena Spielberga z roku 2003, podle námětu z knihy německého spisovatele Karla Marxe. Kniha, a tedy i film, jsou jakoby inspirovány skutečnými událostmi.

Původní plány producentů zahrnovaly i sequel v podobě filmu Zelený Karkulín, ale tím že se Červená Karkulka stala kasovním propadákem byla jakákoli pokračování vyloučena.

[editovat] Děj

[editovat] Karkulka musela do lesa

Karkulka (hlavní roli hraje Vojtěch Filip) žila klidný život s maminkou a tatínkem, který dámám vařil obědy v jejich chaloupce (a zároveň hospodě) v temném lese. Karkulka někdy v hospodě vypomohla, ale nejraději četla a psala pohádkové příběhy, postrádala však nadání a její povídky postrádaly pointu. Jejich doteď věčný klid se zhroutí, když si začne s Karkulkou dopisovat babička z druhého konce lesa (hraje Jiří Dolejš). Ovšem babička se začne měnit v babišku a začne Karkulku šikanovat a její rodině vyhrožovat s EET. I když se nikdy neviděly, je jasné, že Karkulka (chudák holka) vlivem psychického teroru více a více propadala panenským záchvatům. V rozrušení z posledního dopisu se odhodlá k pomstě a ráno přespříštího dne bere do ruky tatínkův Kalašnikov (i když uměla střílet jen s M16) a jde na návštěvu.

Cervena karkulka moderni

Na akční scénu s vlkem a motorkou bohužel peníze nevystačily

[editovat] Cesta lesem

Karkulka se vydala po lesní cestě. Podle moderních kriminalistů je jasné, že strašila celý strašidelný les. VTN zjistila, že Vojtěch Filip hrál roli mladé dívky tak přesvědčivě, že se v rekvizitárně zvedaly srp a kladivo a začaly kvést třešně. Karkulka překročila hranice Slovenské republiky a díky svým nově získaným kouzelným schopnostem se proměnila v ženu z Ječné ulice. Protože Červená Karkulka cestou snědla všechna kouzelná vajíčka z Čapího hnízda, byla poslední Červenou Karkulkou s magickou mocí.

[editovat] Bouda nalezena

Maminka a tatínek mezitím objeví Karkulčinu boudu a volají na policii, aby posléze hovořili s poručíkem Vlkem. Ten telefonuje svému kolegovi na Slovensku (podporučík Myslivec), aby dal věci do pořádku. Všichni cestovatelé jsou zaměřeni. Karkulka je zadržena a je zjištěna její pravá identita. Nakonec utíká a není zadržena. Mění svou identitu na ženu ze Žitné ulice. Poručík Vlk uklidňuje maminku a tatínka, že je tady bezpečno a jede na Slovensko za podporučíkem Myslivcem. Dorážejí do chaloupky paní Babičky, kde ale vůbec nikdo není.

[editovat] Tři mrtví

Když se poručník Vlk a podpraporčík Myslivec vydají nazpět do lesa, zjistí, že paní Babička (hraje už zmíněný Jiří Dolejš), Karkulčina maminka a Karkulčin tatínek jsou zavražděni a leží mrtví na posteli. Policisté se ozbrojí a jen čirou náhodou naleznou videozáznam na VHS a pustí si jej. Rychle vyběhnou ven, protože je tam nahraný Mečiar, keď spieva. Chaloupka krátce poté exploduje.

[editovat] Viník nalezen

Karkulka se skrývala za komínem, ale policisté nechali práci kriminalistům, kriminalistkám a archeoložkám, neboť od 13 let čekání je zaprášená. Nakonec se koná šťastná poprava a v novinách se píše o vítězství socialismu. Justin Bieber poté začne nové turné.


Filmový pásFilmový pás
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse

uncyclopedia