FANDOM


Česká islámská arabská republika
التشيكية الجمهورية العربية الإسلامية Alttshikiat Aljumhuriat Alearabiat al'Iislamia
Znak CZIE
Vlajka Ceske islamske emiraty
Istambul-modra-mesita

Sídlo českého sultána

státní zřízení:Sultanát s prvky diktatury
hlavní město:Abú Prahí
jazyk: čeština, arabština (úřední)
náboženství:islám
Mapa CR poloha
sultán:Muammar Zemmak
hymna:أعطى الله بيتي! (arabsky Alláhu dej domov můj!)
měna:Nová česká lira (=100 centilir)
národní jídlo:Knedlo-Zelo

Česká islámská arabská republika (jednoduše jen ČIAR), vzácně též Český islámský a arabský sultanát vznikne po pádu Antarktické říše 5. ledna 2114. Tato republika zaujme území původní České republiky a bude sousedit se Severními Uhrami, Rakustánem, s močály a Německem. ČIAR bude vnitrozemský stát, který se roku 2126 stane nejvyspělejším státem na světě. Na jeho území bude žít téměř 2 miliardy obyvatel, což vychází na hustotu zalidnění cca 22 000 obyvatel na kilometr čtverečný. Toto zalidnění donutilo města začít vystavovat vysoké mrakodrapy a výškové budovy.

Přírodní podmínkyEditovat

Většina území ČIAR je zabírána klasickou flórou mírného pásu, avšak hranice jsou pokryté pouští. Tato poušť zde vznikla při migraci obyvatel Spojených arabských emirátů v letech 2020 až 2107. Každý obyvatel SAE vyfasoval kyblíček s pískem se slovy „Aby se Vám nestýskalo po rodné poušti!“ Občané SAE začali kyblíčky systematicky vysypávat na hranicích ČIAR, aby zde vznikly písečné hory.

Státní symbolyEditovat

Mezi státní symboly patří:

  • Státní vlajka,
  • Státní znak,

Státní vlajkaEditovat

Státní vlajka je zrcadlově zobrazená původní česká vlajka, která má v pravém horním rohu umístěný červený znak islámu s šedočerným stínem. Popis vlajky i znaku je uváděn v češtině a arabštině.

Popis vlajkyEditovat
Státní vlajka České islámské arabské republiky jest bíločervený štít v uspořádání, že jest dole barva červená a nahoře jest barva bílá. Barvy rozděleny jsou vodorovně rovným, polovičním dílem. Na levé straně jest modrý klín směřujíc k žerdi a překrývajíc plně bíločervený štít. V pravém rohu horním jest znak náš, islámský: Červený srpek měsíce a nakloněna červená hvězda islámská. Znak islámský má stín šedočerný.

Státní znakEditovat

Státní znak je islámský znak a český lev ve skoku skákající na opačnou stranu. Znak byl používán ještě před vyhlášením ČIAR.

Popis znakuEditovat
Státní znak České islámské arabské republiky jest znak náš, islámský: Červený srpek měsíce a nakloněna červená hvězda islámská. Znak islámský má stín šedočerný. Znak islámský jest na pravé straně. Na levé straně jest český lev, zrcadlově obrácený: dvouocasý lev ve skoku vlevo hledící, úst rozžavených, s jazykem vyplazitým, čelenkou a zbrojí, vše zlaté barvy.

MěstaEditovat

V ČIAR jsou města, které ale většinou vznikli z jiných měst nebo je obalili. Města jsou především moderní mrakodrapová města.

Abú PrahíEditovat

Praha 2119

Rozsah Abú Prahí v roce 2119

Abú Prahí (ar. أبو براغ Abū Prāhi) (v současnosti: Praha, Prágl) bude hlavní a největší město ČIAR. Se svými 300 milióny obyvateli obsadí také příčku největšího města na světě. Abú Prahí bude vypadat na první pohled jako moderní velkoměsto.

Panorama Singapur

Abú Prahí, pohled z městské části Praha, všimněte se menších domků dole. Jak vidíte, většina mrakodrapů byla převezena ze Singapuru a SAE.

Když do Abú Prahí jedete, vidíte nejprve jen vysoké mrakodrapy, které vyčnívají z údolí do výšky a na to abyste viděli jejich vrchol se musíte hodně zaklonit. Pokud však projedete přes mrakodrapové pásmo, dostanete se doprostřed, do městské části. Tato část je jádrem Abú Prahí, nejchudší oblast v Abú Prahí a historické město Praha. Znamená to, že je to Praha, kterou známe nyní. Tato oblast Abú Prahí připadne nejchudším obyvatelům.

BrnajEditovat

Brnaj

Brnaj

Brnaj, též Brnai či Brnayy (ar. برنو Brnayy) bude město, které vznikne z nynějšího města Brna. Podobně, jako Abú Prahí bude Brnaj obalena mrakodrapy, ale uprostřed vznikne největší mešita na světě Al-Brnayy bagr Shaikg Mekka. Tato mešita zabere téměř 3/4 původního města Brnaj. V roce 2119 bude mít Brnaj 87 miliónů obyvatel.

OstramánEditovat

Ostramán, někdy i Ostran (ar. الأستراف Al-Ustarāf) 3. největší město v ČIAR, které se bude nacházet na území dnešní Ostravy. V roce 2119 bude mít Ostramán 79 miliónů obyvatel. Ostramán se již nachází v poušti, ale díky smogovému oblaku je zde stále stín. Mrak je dokonce tak velký, že by mohl pokrýt ještě celou Brnaj a možná by i něco zbylo na Abú Prahí.

Oficiální jazykyEditovat

Jediným schváleným oficiálním jazykem je arabština, která byla při vzniku ČIAR přikázána k veřejnému používání. Používání jakéhokoliv jiného jazyka je bráno jako prohřešení a postavení se proti Islámu a proti svaté knize islámské, nesvatějšímu a nejkrutějšímu Kachlánu. Původní obyvatelé Česka však stále v soukromí používají češtinu, hantec a další typické jazyky pro původní Česko, avšak podle zákonů (žádné zde nejsou, všemu velí Kachlán) je to nepřípustné a pokud vás někdo nachytá, že mluvíte jiným jazykem než arabsky, jste automaticky potrestáni, nejspíše vytíráním podlahy v sultánské mešitě.

Sultánská mešitaEditovat

Sultánská mešita, podle oficiálního názvu Velká sultánská mešita v Abú Prahí (ar. ا في أبو سلطان براغ Almasjid alkabir fi sultan Abū Prāhi) je sídlo nynějšího sultána ČIAR, Muammara Zemmaka. Je přísně střežena, údajně kaktusy a ostnatým drátem a stojí v severní části mrakodrapového pásma v Abú Prahí na území dnešního Mělníka (proč Mělník, když se zde vlévá Vltava do Labe a moc mělko tam asi nebude). Pokud by někdo pronikl do sultánské mešity, byl by upálen, a proto je trest "vytírání podlahy v sultánské mešitě" bráno jako trest smrti.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň