Člověče nezlob se

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Clovecenezlobse

Člověče, nezlob se! je jednou z nejrozšířenějších ilegálních adrenalinových stolních her na světě. Jedná se o dětskou hru neboli dětský hazard pro dva a více psychicky labilních hráčů.

Počet hráčů: 2–4 ale dá se hrát o 8 nebo v 1 osobě
Doporučený věk: 4 (stejně jako figurek jedné barvy)
Délka hry: 2 až 6 hodin (včetně vyřizování účtů po hře)
Rok vydání: 1896

[editovat] Pravidla

Cílem této vysoce návykové hry je dovést své fičurky stejné barvy (obvykle 4) ze startovního domečku do cílového chlívku (právě tento nemorální způsob evoluce zařazuje tuto hru mezi státem zakázané hry, jelikož více prasat už není na vyšších místech potřeba). Hráči fičurku posunou k chlívku o počet políček rovný hodu šestistěnného tělesa. Skončí-li s fičurkou na políčku obsazeném cizí fičurkou, je tato exterminizována a posunuta na start. Toto je nejkritičtější část celé hry, kdy dochází k brutálnímu násilí mezi hráči (proto je tato hra zařazována mezi hazardní a zároveň adrenalinové hry).

Na políčko obsazené fičurkou stejné barvy vstoupit nelze (v této situaci upadá hráč do velmi hluboké deprese, která může skončit sebevraždou). K nasazení fičurky je potřeba hodit šest teček, nemá-li hráč ve hře žádnou fičurku, je vyřazen ze hry a poslán do fastfoodu (s fičurkama se hraje, nejsou určeny k jídlu). Po šestce hází hráč ještě jednou.

Existují komplikované variace, kdy může část fičurek i couvat, nebo hráč může „exterminizovat“ vlastní fičurku, nasadit soupeřovu, sníst soupeřovu nebo vlastní fičurku a poté co projde trávícím traktem znovu vrátit do hry, vypíchnout soupeřovi fičurkou obě oči (výhodou je následná možnost fikslování bez povšimnutí). Tyto komplikované variace mají z organických důvodů delší herní dobu, která se může pohybovat od 12 do 22 hodin.

uncyclopedia