FANDOM


Necysam

Viva la revolución
Libertad

Velká francouzská revoluce
Velká trpasličí revoluce
Milovická revoluce
Povstání rudých turbanů
Revoluce proti adultokracii
Revoluce ve skladování
Povstání chemikářů
Čtvrtý odboj

MELSM

Čtvrtý odboj je označení pro odbojové hnutí vzniklé po podepsání Libanonské smlouvy, jehož cílem bylo svrhnout Evropskou unii a vytvořit samostatný český stát.

Eeussr

nový znak EU je českým vlastencům trnem v oku

Historie Editovat

Samotná činnost tohoto hnutí vznikla poté, co bylo jeho veličenstvo slovutný Václav přinuceno podepsat kapitulaci a následně se v hradních komnatách se svými nejvěrnějšími rozhodlo pro ráznou akci odporu. Již druhý den se desítky českých vlastenců shromažďovali v mnoha hospodách a přemýšleli, co zábavného EU provést. Padaly návrhy typu dovezeme do Bruselu syrečky nebo ukážeme jim co je pravý rum. Ti nejodvážnější dokonce chtěli přivést křivé banány! Odboj, mající nejprve jednoho člena, měl již za měsíc tolik členů, že by naplnili průměrnou českou vesnici.

Uee

s povinností nosit na spodním prádle znak Unie není možné souhlasit

První akce Editovat

Měsíc po zformování se hnutí odporu rozhodlo uspořádat výpravu do Bruselu. Tradiční vozy, z kterých bylo možno vytvořit vozovou hradbu, nebyly bohužel pro nedostatek přepřahávacích stanic pro koně na cestě použitelné, bylo tedy nutné hledat náhradní řešení. Nakonec bylo moudře rozhodnuto, že se zakoupí hromadná jízdenka na vlak, dojede se k hranicím s Německem a dál se uvidí. Po vystoupení ve Furth im Waldu (výpravou ale důsledně označovaném jako Brod nad lesy) se všichni vydali do nedaleké restaurace zahnat žízeň, neboť lahvové pivo došlo už v Berouně a čas na nákup nových zásob v Plzni na hlavním nádraží byl zoufale krátký. Pobyt v restauraci byl příjemný, ovšem místní das Bier velmi nechutné, neboť jak jinak si vysvětlit, že mnoho členů družiny se neudrželo a muselo se vyzvracet do kašny před hospodou. Ráno toho všichni litovali a chtěli se jít omluvit, jaké ale bylo překvapení, když si jeden bdělý člen výpravy všiml nápisu na kašně. Ten by se dal do češtiny přeložit asi takto: "Opraveno z fondů Evropské unie". Omluva rázem nepřicházela v úvahu, ba naopak. Pomsta Evropské unii byla dokonána a tito vlastenci se mohli vrátit do Čech snovat nové plány.