Škoda Popular

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Popular

Na dyzajnu vozu je znát rukopis Vědeckého týmu Necyklopedie.


Nehledali jste slovo superlativ? To tu nikde není, ale můžete si přečíst ještě o hyperlativu.


Populár 2

Interiér základního modelu je sice skromný, ale za příplatek jej lze modifikovat.

Škoda Popular je horká novinka, kterou představila veřejnosti automobilka Škoda Mladá Boleslav.

[editovat] Koncepce

Záměrem vedení Škodovky bylo nabídnout kvalitní a pohodlný vůz, dostupný širokým vrstvám obyvatelstva. Cena základního modelu, osmiválce obsahu 1 900 ccm, bude 199.999 Kč. Průměrná spotřeba vozu je 31,1 litrů/100km. Záruka na všechny hlavní součásti je 12 let.

Kdo není zasvěcen do podrobností vývoje auta, jistě se ptá, jak bylo dosaženo tak skvělých parametrů, za přijatelnou cenu? Odpověď je jednoduchá: Vědecký tým Necyklopedie.

[editovat] Vědecký tým Necyklopedie

Je již dlouho na světové špičce v konstrukci dopravních prostředků. Před časem byl osloven americkými i evropskými mamutími koncerny, jako Ford a Ferrari, aby s nimi pracoval na vývoji nového auta. Náš tým to odmítl a rozhodl se spolupracovat s tuzemskou automobilkou Škoda.

Podrobnosti vysvětluje mluvčí Vědeckého týmu Necyklopedie, doktor Jiří Grygar: Musím říci, že rozhodování bylo jednoduché. I když automobilka patří Němcům, zaměstnává převážně našince a dříve to byl přece Laurin & Klement. Když už mám slovo, chtěl bych veřejnosti oznámit jednu osobní zkušenost. V minulosti jsem se zabýval astronomií, astročásticovou astrofyzikou, spektroskopií hvězd a meziplanetární hmotou, ale ve srovnání s prací ve Vědeckém týmu Necyklopedie to byla šílená nuda.

[editovat] Proč Popular?

Tak jako předchozí modely Felicia a Octavia, vycházela firma z historie. Automobily Škoda Popular 1100 OHV (927), Rapid OHV (922, 939R), Superb OHV (924), 532 byly vyráběny od roku 1938.

[editovat] Motory

  • 1,9NKVD – 145 kW - základní motor
  • 2,5GPUb - 205 kW - 3,7 l/100km
  • 3,5KGB - 310 kW - 4,4 l/100km


RumunskoX1 Auta
MoskvičŠkoda 1000MBŠkoda Fabia ScoutŠkoda FavoritŠkoda FeliciaŠkoda JátyŠkoda PopularŠkoda SuperCTrabant AussichtVW Golf IVW Golf IIŽigulík
uncyclopedia