Štyrlístek

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Čtyřlístek.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Prednaska o skodlivosti

Vyšpulín miluje trávu.

Štyrlístek, lidově Čtyrlístek, popřípadně vulgárně Čtyřlístek je čtyřčlenná česká teroristická skupina, pořádající atentáty převážně na dr. Hella, Marťánky, výrobce mikrovlných trub a popeláře. Ve světě se také proslavila jako skupina bílých Romů. Celý Štyrlístek je naštěstí jenom fiktivní komiks a také proto má spustu oblíbenců, především u malých dětí. Autory byli až do roku 2009 kreslíř Jaroslav Němeček, rádce Jiří Paroubek a spisovatelka Ljuba Štíplová. Ovšem po smrti spisovatelky převzalo funkci spisovatele/ky nezdravě mnoho neznámých lidí. Proto komiks od 40. výročí založení této teroristické skupiny chátrá. Skupina bydlí v malé obci Romskotřesky, která by se dala nazvat dírou, nebo velkou prdelí světa.

Ctyrlistek-atomová bomba

MISH - PULL - IN ukradl Hellovi také bombu.

[editovat] Hlavní Postavy

  • MISH - PULL - IN, česky také Vyšpulín, někdy také nesprávně Myšpulín, vůdce celé terorostické organizace. On sám založil tuto skupinu v roce 1969. Tehdy původně jako Svaz Dělníků a Mládeže (SDAM).
  • Fiflenka, někdy také nesprávně Fitinka, zástupkyně vůdce Štyrlístku. Fiflenka přišla do téhle skupiny až jako druhá, což znamenalo, že to nebude mít jednoduché. Zatím se jí podařilo zlikvidovat „jen“ 30 konkurenčních teroristů.
  • Bobek, někdy také nesprávně Sobek, obyčejný kmán. Je to opilec a dokáže udělat všechno pro pár plechovek jeho oblíbené značky piva Pilsner Urquel.
  • Pinďour, někdy také nesprávně Pinďa nebo Pindík, je ta nejubožejší, nejhloupější, nejrychlejší, nejméně zajícmavá, nejhubenější, nejchudější, nejkomunistější postava a je také největší socka.
  • Dr. Hell, Vyšpulín si na něj udělal přezdívku Zádrhel, je bývalý přítel Fiflenky a Bobka a největší současný ještě žijící přítel Pinďoura. Nyní je také největší ještě žijící nepřítel Vyšpulína. Dr. Hell se dlouhodobě snaží vyrobit všelék. Vyšpulín se mu to ovšem snaží překazit, ukrást mu diplom, všechny jeho peníze, auto a nakonec se chce stát pánem celé zeměkoule. To se mu naneštěstí nepodaří a samotný Vyšpulín emigruje do Vietnamu. Netrvá dlouho a vrací se pomstít Dr. Hellovi. Vyšpulín ale dostane srdeční infarkt a na vše zapomene. A od té doby Dr. Hell vyhrává ve všech soubojích s Vyšpulínem o mír.
uncyclopedia