FANDOM


Zizen

Žízeň, obraz od Williama-Adolpha Bouguereau z roku 1886. Je zajímavé, že ve stejném roce byl zaveden pojem pedofilie.

„Žízeň ajajajajaj, žízeň!“

- Lidová píseň

„Hlad je jen převlečená žízeň.“

- Lidové moudro

Žízeň je neodolatelné nutkání svlažit hrdlo, neboli vypít tekutinu, neboli obrátit ji do sebe, neboli do svého hrdla, neboli své hrdlo svlažit. Obecně převládá názor, že pití - rovná se - přežití. Mezi odborníky však oscilují různá témata a nepříjemná fakta.
Co lidi vede k žízni? O tom se vedou historické spory, během nichž bylo stvořeno mnoho nejrůznějších teorií.

Teorie vědeckáEditovat

Vědci zarytě tvrdí, že žízeň není nic jiného, než pouhopouhá až ubohá potřeba tekutin, respektive potřeba jejich doplnění. Žízeň podle nich vzniká, stoupne-li koncentrace krystaloidů v krevní plazmě nad určitou hranici. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, o jaké krystaloidy jde, ani jak vysoká je ona hranice. No nic.

Teorie křesťanskáEditovat

Křesťanští fanatici si nenechají vzít, že žízeň je pokušení satanovo, zárodek jednoho ze sedmi smrtelných hříchů, obžerství. Tomuto pokušení se prý musejí lidé postavit, odolat mu a překonat ho nikoli litry sladkých a alkoholických nápojů, nýbrž jen skromným douškem čisté vody.

Teorie reklamyEditovat

Několik zahraničních odborníků tvrdí, že žízeň není nic jiného, než skrytou reklamou vyvolané nutkání, využívané zlolajnými buržoazními výrobci předražených nápojů. Nikdo nám ale neprozradil, jaká skrytá reklama žízeň vyvolává, ani kdo tuto reklamu vytvářel v dávné historii, kdy žádní zlolajní buržoazní výrobci předražených nápojů nebyli, ale lidé přesto žíznili a pili.

Teorie medicínskáEditovat

Podle mnohých doktorů je žízeň jen nemocí, která je v populaci velice rozšířená. Hlavními příznaky jsou sucho v ústech, ztěžklý jazyk a tupá bolest v hlavě. Naštěstí mají lidé v DNA zakódováno, že se příznaky žízně dají zkrotit požíváním tekutin, neboli pitím.

Externí odkazy Editovat

http://zpevnik.antonio.cz/spiritual/poutnik-a-divka Píseň o žízni

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti