Železná válka

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Bouncypotato
Necyklopedizovat!
Odkazy, styl - Jak na to?
Logo Necyklopedizovat
Metla

Tento článek je potřeba pěkně dojebat a upravit.

Potřebné úpravy: Nejsme beletrie. Postrádám smysl článku a rovněž humor.


Železná válka byl vojenský konflikt který trval od roku 1269 do roku 1271. Proti sobě stáli dvě tehdejší mocnosti, a to císařství ocelárenské a království romské. Hlavním důvodem k vypuknutí této války byla spor o doly na území dnešního Wultentrautenbergova kde se nacházela hlavní železná žíla v tehdější době. Ta ležela na hranicích mezi Němčourskem (císařství ocelárenské) a Českovem (královstvím romském).

Válku vyhlásilo království romské v roce 1269, do císařství ocelárenského se zpráva o vypuknutí dostala až když stály zástupy českovových legionářů na Němčourské půdě.

Průběh války byl prostý. Od roku 1269 uplynulo 5 týdnů a legionářské oddíly českovovské už vyplenily oblast těsně před Wultentrautenbergovem, nicméně od této doby až do roku 1271 se válčilo z prostého důvodu. Němčoursko vyvinulo v tehdější době nejmodernější zbraň a to sice jakéhosi prapředka tanku (kovová krabice na kolech z které chlapíci hážou šutry .. ) a tato efektivní zbraň s názvem M1-šutr veržn zadržovala všechny vojenské oddíly které se snažily železné doly obsadit.

Až teprve roku 1270 vymyslel vychytralý českovovský Generál Wladimir Ajronslav Dumavý skvělý plán jak tuto hrozbu obejít, nebo spíše "VOCHCAT".

Plán byl prostý, z celého území Českovova byli sváženi občané kteří mají co dočinění se železem, reps. s jeho odcizováním a následným odvozem do kovošrotu. Tito mazáci byli sváženi do Železné na Kokotavou což je město jihozápadně od Jebanova na území Českovova. Tito občané byli dlouhé týdny školeni na paragány až se jejich fyzické i duševní připravení zdálo dostatečné. Nyní byli vystřeleni z kanónu a dopadli za palebnou linii, tedy i za M1-šutr veržn.

Nyní nastalo ono překvapení, vyškolení železočorkovači z Českovova rozebrali tank že nezbyl ani hřebík. Největší válečná hrozba byla zlikvidována a nyní už jen Major Uriáš Vochcalpatnikov provedl útok na zbývající vojenské jednotky, které nyní kladly minimální odpor. Válka skončila stejně rychle jako začala, avšak- pro prospěch Českovova.

uncyclopedia