Moravská Jihovýchodní Afrika

Z Necyklopedie

Přesměrováno z Afrika
Přejít na: navigace, hledání
Moravská Jihovýchodní Afrika
Móravské Jíhovýchódné Háfriké
Afrika znak
Vlajka Prahy a Moravy
Nacelnikova chatrc

Načelníkova vládnoucí chatrč

státní zřízení:(Ne)Závislá kolonie
hlavní město:Brno
jazyk: Moravský jazyk, arabština
náboženství:sunnitský islám
MJA
premiér:Ross Hedvíček
měna:Morgoš
národní jídlo:Bochtičke se šodó z velblódího mléka

[editovat] Poloha

Moravská Jihovýchodní Afrika se nachází na území bývalého Maroka a Mauretánie. To znamená při pobřeží Severozápadní Afriky. Tento omyl vznikl díky špatné navigaci lodi Járy Cimrmana, který tou dobou mířil do Jihovýchodní Afriky na jednu ze svých průzkumných misí. Když dorazil do Severozápadní Afriky, nebyl správně orientován. Hlavní problém byl v tom, že jej tehdy nenapadlo vynalézt GPS. Jinak by nemohlo dojít k tomuto politováníhodnému omylu, který se stane jednou za 10 let. Nazval tedy tuto zemi Moravskou Jihovýchodní Afrikou.

Africa svoboda

Afrika si musela svoji svobodu vybojovat - Moravská Jihovýchodní Afrika jí měla zaručenou

[editovat] Obyvatelstvo

Území bylo před příchodem Cimrmana velice řídce zalidněno. Jen některé části obývaly negramotné zaostalé lidojedské africké kmeny (jako např. Ululabumba mukaluliki pongomalake guardekamba matoke vynálezci Bukake a předci dnešních Pšonků, kteří na Cimrmanově lodi emigrovali do Polska). Dále Afriku obývají kmeny Obulů a Zulů, kteří jsou odvěkými nepřáteli.

[editovat] Historie

O jejich historii ví jen jejich poslední domorodý šaman a ten už to nikomu nepoví, bo čuchá ke kytičkám ze spoda už pěknéch pár desetiletí.

[editovat] Současnost

Všichni původní obyvatelé buď vymřeli (jako zmíněný šaman) nebo emigrovali do Polska, nebo do Brna. Stát dnes řídí brněnští Arabové, kteří se sem z Brna záhy začali stěhovat. Mezi Moravskou Jihovýchodní Afrikou a Brnem je úzký, téměř symbiotický vztah.

[editovat] Státní zřízení

Od roku 1989 je MoJiVA absolutistickou monarchií jednoho. Náčelník je dosazován z Brna a příjíždí do vládní chatrče šalinou.

[editovat] Kalendář

Letopočet se počítá od našeho roku 1900 a období se nazývají: před r.1900 je to období př.př.J.C.(čili před příchodem Járy Cimrmana) a po roce 1900 je to p.př.J.C. (po příchodu J.C.).

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTurecko

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieMoravská Jihovýchodní AfrikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaSúdán

AmerikaKanadaGrónskoJamajkaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americké

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánGighaHavajKrakoziaKrálovství kněze JanaNový ZélandPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

uncyclopedia