FANDOM


Následující článek pojednává o filmu s mimozemskou nestvůrou. Pokud hledáte heslo politický vetřelec, hledáte článek Andrej Babiš.
Pohřeb Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.
Zlohrad1

Upozornění: článek se nedoporučuje číst v noci


Sloni nesou zemi

Kdyby letěli ještě trochu dál… (a není to nesmysl?)

Alien: Covenant (Vetřelec: Covenant) je film režiséra Ridleyho Scotta náležící mezi žánr hororu a sci-fi (science-fiction, vědecko-fantastický) natočený roku 2017. Jako pátý snímek v nyní již pentalogii „navazuje“ či „doplňuje“ příběh o již nyní legendární mimozemské nestvůře – vetřelci. Alien: Covenant je prequelem, což znamená, že příběh tohoto snímku předchází událostem ve všech čtyřech minulých dílech. Ridley Scott věnoval film zesnulému režisérovi původního filmu Jamesi Cameronovi (Alien, Americká krása). Covenant je součástí nové vetřelčí trilogie, která zodpoví vyvstalé otázky celé ságy.

Ridley Scott do filmu obsadil herce Michaela Fassbendera, jehož dramatické umění využil už u svého minulého díla Prometheus. V obou případech si Fassbender získal uznání filmové kritiky, avšak jinak mytologický Prometheus (po vzoru filmů Trója anebo 300: Bitva u Thermopyl) na úspěch nedosáhl. Zajímavé je, že Fassbender si mimo Promethea zahrál i v těchto dvou zmíněných.

Celý film Alien: Covenant si můžete zdarma stáhnout zde nebo zde. Pokud linky neodkazují na daný soubor s filmem, pro alternativní stažení klikněte zde. Ke stažení není nutné nic instalovat nebo stahovat.

Příběh Editovat

Xenomorph

Dobří xenomorfové se vracejí…

Několik let po záhadném ztracení plavidla Herakles míří nové vesmírné plavidlo k planetě Origae-666 za účelem kolonizace včetně kolonistů a 16 členů posádky. Palubní android Walter vzbudí lodní posádku po neočekávaném poškození lodní plachty vlivem sluneční erupce. Zahyne hned několik kolonistů a také kapitán posádky. Při opravě slunečníku je lodí zachycen nouzový SOS signál v podobě písně Space Oddity od Davida Bowieho. Původ signálu počítač přiřadí k planetě Krypton s podmínkami naprosto (a podezřele) vyhovujícími kolonizaci. Členové posádky se po poradě rozhodnou k planetě neletět.

V roce 2104 (všimněte si, že nejde o prvočíslo), desetiletí po záhadném ztracení plavidel Prometheus a Herakles, míří nové vesmírné plavidlo Covenant k planetě Origae-6 za účelem kolonizace včetně 2000 kolonistů a 15 členů posádky. Palubní android Walter vzbudí lodní posádku po neočekávaném poškození lodní plachty vlivem sluneční erupce. Zahyne hned několik kolonistů a také kapitán posádky James Benson Franco. Při opravě lodi je zachycen nouzový SOS signál v podobě písně Take Me Home, Country Roads od Johna Denvera. Původ signálu počítač přiřadí k neznámé planetě s podmínkami naprosto (a podezřele) vyhovujícími kolonizaci. Členové posádky se po poradě rozhodnou k planetě letět.

Několik let po záhadném ztracení plavidel Prometheus, Heracles a Covenant míří staré vesmírné plavidlo Nostromo k planetě LV-426 za účelem „průzkumu“ včetně 7 členů posádky…

Setg'in

—Cetanu (v cizím jazyku)

AAAAAAAAA!

—Faris

Posádka Editovat

Steven Spielberg

Ridley Scott těsně před premiérou

 • ☺ Jake Branson — kapitán
 • ☺ Christopher Oram — první důstojník
 • ☺ Tennessee Doe — pilot
 • ☺ Maggie Farisová — pilotka
 • ☺ seržant Lopé — velitel ochranky
 • ☺ Ankor — člen ochranky
 • ☺ vojín Cole — člen ochranky
 • ☺ Tom Hallett — člen ochranky
 • ☺ Ledward — člen ochranky
 • ☺ Rosenthalová — členka ochranky
 • ☺ Daniels "Dany" Bransonová — expertka na terraformaci
 • ☺ Karine Oramová — biolog
 • ☻ Ricks — navigátor
 • ☺ Upworthová — zdravotnice

Hodnocení oddělení filmové kritiky Vědeckého týmu Necyklopedie (FK VTN) Editovat

Alien: Covenant je ztráta času.

Zajímavosti Editovat

 • první film, ve kterém je představen vepřelec (pigalien)
Filmový pásFilmový pás
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse