Austrálie

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Austrálské společenství
Kemonvélt ov óstrélija
ɹǝpun uʍop puɐ| ǝɥʇ
Flag of Australia Australian Coat of Arms
Vlajka Znak
Motto: "Za svobodnou zemi!"
Hymna: Advance Australia fair
Doslova přeloženo: Záloha Austrálie dobrý
Australia map
Oficiální jazyk Angličtina, jako že jsem Australan!
Hlavní město Canberra
Královna Alžběta II., i když v Austrálii nikdy nebyla.
Měna Australský dolar
Švejk2 „Kdo věří v protinožce, má být prokletej. To je mámení ďábelské, žádná Austrálie podle svatýho Augustina neexistuje, to vás jen ten antichrist svádí“
Švejk, 1/12 - Náboženská debata

Austrálie je jeden z mála kontinentů na jižní polokouli. Ze začátku to vlastně ani kontinent nebyl, to až později. Původně to byla jedna ze dvou rakouských kolonií (+Země Františka Josefa), kterou po objevení založili Rakušané a na svou počest pojmenovali Österreichalie. To bylo těsně před Bílou horou. Jenže už během té doby zuřila v Evropě Třicetiletá válka (někdy uváděna pod názvem Akce Kulový blesk) a Rakušáci přes ty zmatky na kolonii úplně zapomněli. Proto připluli vyčůraní Angličané a kontinent Rakušákům znárodnili. Jménem jeho veličenstva ji přejmenovali na Austrálii.

Noví majitelé zpočátku nevěděli, co s tak velkým a pustým územím dělat. Záhy se ale inspirovali známou poučkou Když volnou cimru máš, bordel hned tam dáš a začali na svůj nový kontinent odvážet všechno, co se jim doma nehodilo, tedy odpadky, pouliční umělce, katolíky, feťáky a trestance. Když bylo pobřeží Austrálie takto zaplněné, Angličané se na všechno vykašlali a začali předstírat, že na jižní polokouli žádný kontinent neexistuje.

[editovat] Hospodářství

Nové filmy - krokodylgandhi-1-

Jeden z nejznámějších Australanů

Když se Angličané přestali o Austrálii starat, nedokázali se místní trestanci uživit. Vyhlásili proto hromadnou stávku, přestali na jeden den dělat vězně, a když to nepomohlo, dali hromadnou výpověď.

Když trestanci přestali být trestanci, hledali nové příležitosti. Zaměřili se na turistický ruch. Aby přilákali co nejvíce turistů, dovezli do pusté země rlzná exotická zvířata, jako třeba krokodýly, žraloky, tasmánské čerty, ale i klokany, psy dingo a Aboridžínce. Začali také s výstavbou velkého bariérového útesu, který ovšem stále není hotov. Podobně se dodnes buduje nejdelší železnice na světě (mnoho tisíc kilometrů), spojující farmu Proosh-weeh a Hadaladafagraba, a z obřího pštrosího vejce postavili něco, čemu teď říkají opera.

Všechno se ale vyplatilo. Do země začali přijíždět zvědavci, co se chtěli potkat se žraloky, (proto si s sebou brali speciální návnady zvané prkna), studenti architektury, kteří se chtli dozvědět, jak nestavět, lidé, kteří se chtěli opálit a podivné osoby, obdivující vše obdivuhodné.

Austrálie se ale vyznamenala i v energetickém průmyslu. Nedávno místní oslavili 20 let od zavedení první elektřiny do domácností. Dnes je díky vodním a větrným elektrárnám elektrifikováno neuvěřitelných 12 procent australského území.

[editovat] Města

Největším městem Austrálie je město Slyney, za Rakouska-Uherska Wieney. V roce 2000 tu byla olympiáda. Dalšími velkoměsty jsou Melborn, kde se narodil herec Mel Gibson, a Melburn, kde byl při jednom koncilu upálen. Tady taky byla jednou olympiáda. Hlavním městem je osada Canberra, o které se ani přesně neví, kde leží, na což jsou ale místní náležitě hrdí.

[editovat] Národní hrdost

Australané jsou vůbec hrdí na spoustu věcí. Obyčejně jsou to věci, které v Austrálii vůbec neexistují. Třeba příjemné klima, hezké lesy, tradiční kultura, starožitnosti a dobré pití. Každý Australan, vyprahlý a na smrt spálený, otrávený nekvalitním alkoholem, a nebo takový, který pracuje jako výrobce před-dávnými-časy-australskými-domorodci-pokreslených-kamenů v pradávné, padesát let staré budově, by vám potvrdil, že Austrálie je sakra to nejlepší místo na světě, jasný?


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTurecko

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieMoravská Jihovýchodní AfrikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaSúdán

AmerikaKanadaGrónskoJamajkaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americké

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánGighaHavajKrakoziaKrálovství kněze JanaNový ZélandPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

uncyclopedia