Bohuslav Sobotka

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Elmex Sobotka

Bohuslav Sobotka si ke svému skromnému platu poslance po večerech přivydělává jako reklamní manekýn zubní pasty Elmex.

Sobotkabohous

Předsedou ČSSD

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Sobotka na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie
Leták čssd

Předvolební leták


Andrej Babiš ojebal stát“

- Bohuslav Sobotka

„Lidem je potřeba dopřát jistoty“

- Bohuslav Sobotka

„Jediné jistoty jsou daně a smrt“

- Benjamin Franklin

„Zítra podám demisi“

- Bohuslav Sobotka

„V polovině května podám demisi“

- Bohuslav Sobotka

„Nepodám demisi“

- Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka (vlastním jménem Dluhoslav Neděle, mezi kamarády Bohuš Kolovrátek Sobotka, známý také pod svým kabaretním jménem Zubopleš) (23. 10. 1971 Telnice u Brna) je skvrnou a hanbou na čistém štítu Moravstánu. Od mládí byl mdlého intelektu, což mu však nevadilo, aby nějakým způsobem vystudoval práva. Je fakt, že okecat umí všechno. V čem od mládí vynikal, je řitní alpinismus, z kladných osobních vlastností dlužno zmínit vyčuranost a umění plakat na správném hrobě. Byl též stínovým ministrem, čímž hanbu Moravstánu zveličil, ne-li zvěčnil.

[editovat] Dětství

Narodil se někdy v minulém století v jedné vesnici poblíž Šalingradu. V mládí se přestěhoval do Slavkova, kde jeho rodiče zdědili dům po svém prapředkovi Nopoleonu Bonapartovi. Tam chodil do základní školy, kde byl oblíben jako aktivní žák, který nosil pedagogům švestičky ze zahrádky. Miloval pohádky, mezi jeho nejoblíbenější patřily Ošklivé káčátko, O vlkovi a neposlušných kůzlátkách nebo O letadélku Kakáněti. Do pionýra ho vzali opožděně až ve dvanácti letech díky tomu, že napsal precizní rozbor sovětského románu Lidé z ocele. Jeho třídní paníčitelka doporučovala, aby se po škole přihlásil na učební strojírenský obor do Vyškova. Jeho otec však věděl, že má ruce dozadu, že by se prací neuživil, a tak ho poslal na studia do Gymnázia Ostrov.

[editovat] Politika

Po ukončení studií zjistil, že v normálním běžném životě by to daleko nedotáhl, a proto se ve svých dvaceti pěti letech rozhodl živiti se politikou. Správně usoudil, že se v politice nepředře a bude si pěkně sedět v teple za slušné peníze. Jistě prožil muka, ke které partaji se přidat, nakonec se rozhodl v roce 1996 pro ČSSD. Snad se jednalo o souznění duší se Standou Lokotkou, kdo ví. Do práce pro stranu zapojil všechny své výše zmíněné vlastnosti a schopnosti a jeho hvězda začala strmě stoupat vzhůru tak, že se stal nejprve výběrčím psích poplatků na brněnském magistrátě a vzápětí ministrem financí.

Po zveřejnění jeho jmenování do této funkce prohlásila jeho bývalá třídní učitelka: „Cože, ten debil je ministrem financí, vždyť jeho nejslabší stránka byly počty! Pámbu s námi!. Její prorocká slova se naplnila do posledního písmene. Jako finanční ministr se skutečně vyznamenal, pod jeho mistrným vedením státní dluh v neuvěřitelně krátké době strhal všechny rekordy.

O jeho politickém přesvědčení si netřeba dělat iluze. Přežil několik předsedů strany, neustále ve funkci prvního podržtašky svých milovaných předsedů. Pokud milovaný předseda padne, stane se okamžitě nejoddanějším poskokem předsedy nového. Je-li třeba být konzervativním, je. Je-li třeba být liberálem, je. Je-li třeba být levičákem, stane se jím, vždy ohebný, přizpůsobivý, zkrátka pravý nezmar. Soudruh Jiří Paroubek si ho nemohl vynachválit. „Takových lidí by naše strana potřebovala daleko víc,“ prohlásil.

Proslavil se mimo jiné otevřeným přiznáním ke zneužívání poslaneckých náhrad, výrokem o předvolebních slibech ČSSD: „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“, nebo též vysoce sociálním počinem: odpuštěním 20 milionového nedoplatku daní pro svého známého - podnikatele hoteliéra. Jánošík by bledl závistí, kdyby žil ve stejné době.

[editovat] Mrtvola ještě nevychladla

Na sjezdu v roce 2011 se o funkci předsedy strany utkali Sobotka a jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů Michal Hašek. Bohuš obstál. Přítomní lapiduši a rovněž lékaři sledující povolební vyjednávání však vyslovili pochyby, zda-li se pověřený předseda ČSSD Sobotka nachází ve stavu živých. Bezkrevné projevy svědčí o absenci červených krvinek, které byly přeměněny na oranžové, či narůžovělé krvinky. O stav pacienta potenciální příznivci nemusejí mít strach. Je v dobrých rukách MUDr Davida Ratha. Je to sice jeho kamarád, ale jak se říká - kamarád taky Rath.

[editovat] Předseda vlády

Sobotka s límcem

Sobotka vyvázl ze střetu s ptákem jen s pohmožděnou krční páteří

V roce 2013 přišla Sobotkova chvíle. Díky psím kusům Kalouska, Nečase, Schwarzenberga, Píkové a dalších diletantů, se stávající vláda historicky znemožnila a došlo k předčasným volbám. Bohuš už se těšil na to, až bude za podpory KSČM neomezeně vládnout a čekal, že mu spadne volební vítězství do kapsy. Pro jistotu nechal udělat několik billboardů a zadal si do televize zhotovení jednoho volebního klipu. Při natáčení tohoto spotu však dostal ránu do hlavy pečeným holubem. Po nárazu upadl nejdřív do bezvědomí, a pak i ze židle. Jeho život visel na vlásku už kvůli tomu, že mu jeho stranická kolegyně Marie Benešová poskytla první pomoc v podobě umělého dýchání. Probral ho až Lubomír Zaorálek, který mu zašeptal do ucha, co všechno získá, když vstane ze země a vyhraje volby. Bohuš volby vyhrál, ale s odřenýma ušima a navíc se přepočítal. S bolševiky totiž vládu sestavit nemohl, protože mu rybník vypálil Andrej Babiš. Jeho úhlavní přítel Michal Hašek pak odjel za prezidentem Milošem Zemanem, přičemž došlo k hlubokému nedorozumnění. Když šli kolem trafiky, Miloš Michalovi říká: “Puč mě dvě stovky, tady mají ve slevě Becherovku!“ Jeden z příslušníků ochranky se přeslechnul a Bohušovi nahlásil, že ti dva připravují vnitrostranický puč. Toho Sobotka využil a nakvindoval Haška zpátky do Brna. Poté se mohl začít zabývat sňatkem s Andrejem Babišem. Svatba se konala 29. ledna 2014 a za svědka jim byl dosud málo známý veterinární lékař Pavel Bělobrádek.

[editovat] Slibotechna

O Bohušovi je známé, že dokáže vše slíbit. V odbočce Lihového domu v Brně dokonce vynalezli pálenku, kterou nazvali Slibovica. Tu pil naposledy Sobotka v březnu 2014 v Blansku, kdy po deseti letech opět sliboval, že uspíší stavbu silnice R43. Blanenští věří, že se po deseti letech v jejich městě opět ukáže a zase slíbí něco, co nebude pravda.

[editovat] Několik naučených vět

Sobotka je znám svou schopností opakovat pořád a dokola stejné věty a fráze, čímž dokáže dokonale zmátnout své politické protivníky a novináře. Je známý svým klidem a když se dostane do problému, zvládne jednu větu zopakovat třeba 7krát. Co na tom, že na položenou otázku nezodpoví nebo se od něj nikdo nic nedozví.

[editovat] Oběť sabotáže

V roce 2017 si kvůli klesajícím preferencím ČSSD předseda Sobotka najal mediální poradce, kteří se však nakonec ukázali být sabotéry pracující pro doposud neupřesněnou druhou či třetí stranu. Poradili mu totiž, aby zmužněl a přitvrdil svůj slovník a na jejich pokyn napsal na svém oficiálním Twitterovém účtu příspěvek ve znění „Babiš vomrdal stát, kurva.“, což se setkalo se všeobecným pohoršením. Další jejich akce byla rada, že v situaci, kdy se měl rozhodnout, za odvolat či neodvolat již zmiňovaného ministra financí Babiše, má místo toho bez jakékoliv předchozí konzultace s kolegy ve vládě či ve straně oznámit demisi celé vlády. Nakonec to pan premiér ještě zpestřil, když 2.5. tvrdil, že demisi podá ještě tento týden, a druhý den oznámil, že to bude až v půlce května. Později opravil na druhou půlku května, popřípadě Červa. Těmito tahy byl poněkud vyveden z míry i šachový velmistr prezident Miloš Zeman. Posléze oznámil že demisi naopak nepodá. A toho Babiše odvolá. Na další oznámení se napjatě čeká.

[editovat] Fotogalerie

[editovat] Pokud jste odpálili Černobyl, podívejte se na

Premiéři Česka
Vendula-kikina
Klaus
Tosovsky
Tošovský
Zeman-spek
Zeman
Terminator Spidla
Špidla
Standa Lokotka
Gross
Kdopakjetuprezdientem
Paroubek
ManekynTopol-orez
Topolánek
Fischer-Jan
Fischer
188x293-necas
Nečas
Rusnok
Rusnok
Elmex Sobotka
Sobotka
Politici

Andrej BabišPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíAlexander DubčekJan FischerKlement GottwaldStanda GrossVáclav HavelGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník Aleš

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteAl GoreWinston ChurchillVojislav KalašnjikovLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelováBenito MussoliniBarack ObamaBorut PahorSarah PalinováPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinDonald TrumpAdolf Hitler

Politici-animace
uncyclopedia