Bojová šalina

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Šalina-pole

Bojová šalina typ 3B (bu bu bu!) při předváděcí jízdě ve vojenském koridoru poblíž Brna

„Bu bu bu!, dostanete přes hubu.“

- Bojová šalina o sobě

„Bojová šalina je hustě nebezpečná, až ju v **** potkáte, ne abyste nastupovali a když už nastoupíte, tak nevystupujte, beztak se vám to nepodaří.“

- Radikální Moravan
Šalina a krávy

Opět šalina typu 3B (bu bu bu!) nedaleko Brna-Bosonožskoje. Šalina projíždí tratí vedoucí zemědělsky velmi významnou oblastí (například můžeme vidět intenzivní chov skotu)

Bojová šalina je typ speciálního bojového vozidla, jenž má několik zbraní neznámého typu - jsou totiž přísně utajovány. Naše Necyklopedie má však to štěstí, že jejím přispěvatelem je i černý pasažér a špión Aktron, jenž pro nás určitě zjistí mnohé zajímavé informace. Koneckonců se tomuto tématu věnuje neúnavně i na Českopedii.

První pokusy s využitím šaliny v boji dělali za 2. světové války Řekové:

„Až na barikády, kde jsme museli zahánět malé skupiny obránců, hlavní síly ELAS, kterým se patrně nelíbila mohutnost mé kolony, omezily své akce na útok zápalnými tramvajemi. S první z těchto tajných zbraní jsme se setkali asi pět kilometrů od Coralos. "Kristova noho!" zařval Gripweed. "Všichni na chodník!" Strhl prudce volant, vjel na chodník a projel výkladní skříní nějakého pohřebního ústavu ... Dvěstě kroků před námi rachotila z kopce tramvaj bez posádky ... z oken za ní šlehaly plameny, ze střechy se jí valil kouř a z boků vystřelovaly červené a žluté rachejtle vybuchující munice ... vzpínala se a kymácela na trati, kola jí skřípěla v zatáčkách, a tento ohnivý alegorický vůz zkázy se kolem nás přehnal právě v okamžiku, kdy zadní voj mé kolony následoval Gripweeda na chodník a uvolnil ohnivému vozu cestu. O čtyři sta kroků níž vjel na vyklenutý most, pět neuvěřitelných vteřin se vznášel jak skokan na lyžích ... ztratil rovnováhu a vrazil bokem do Kinema Dionysos. "Už jsem byl v životě napadenej všelijakejma zbraněma," řekl seržant Transom, když jsme se krčili pod víkem naší obrněné rakve. "V Indii v Blablabádu nás bombardovali pytlema žhavýho velbloudího hnoje. Ale s tramvají jde na mě někdo poprvé... A pozor! Támdle je další!"Z kopce burácela další plamenná nestvůra, dvě stě metrů od nás celá explodovala, vykolejila a šinula si to koly napřed proti nám, přerážela cestou kandelábry jako sirky, až se konečně zastavila tři stojany od nás. "Někdo tady musel chodit do školy v Anglii," poznamenal jsem. "Tenhle nápad jim vnukly zápalné lodi admirála Drakea." "Nebo ty tramvaje s iluminací v Blackpoolu," podotkl Gripweed. "Kolik těch tramvají tam nahoře mají?" zeptal se seržant Transom. "Aspoň sto," řekl Spiros. "V Coralos je hlavní vozovna. A mají spoustu barelů s dehtem ze stavby nové silnice." Třetí zápalná tramvaj měla lepší rovnováhu, mihla se v plamenech kolem nás, přehoupla se přes klenutý most a zmizela nám z očí. Další dvě cestou z vršku vykolejily a skončily jako hořící vraky mezi oholenými kandelábry.“

- Poručík Ernest Goodbody

Problém však byl v tom, že běžná šalina není na boj vůbec stavěna, a proto byla spotřeba materiálu velmi vysoká — viz výše. Teprve Brňané ve Vozovně Pisoárky sestrojili šalinu, která je k boji speciálně určena.

Tato bojová technika byla ukradnuta Brňanům Pražany, kteří ji přejmenovali na tramvaj (aby se neřeklo) a přestali ji využívat k bojům. Brňané a další vesničané , při sobě nosí kostky cukru (někdy pokapané becherem), kterými se při nástupu dovnitř snaží toto dvojspřeží uklidnit a získat na svou stranu, což na rozdíl od nich Pražané neví, a myslí si, že tramvaj je možno ovládnout jen tak.Bohužel Pražané nemají kouska citu pro zvířata a tak stále v krocení šalin/tramvají zůstávají za Moravany. Bojová šalina byla také inspirací pro mšenskou bojovou slámku, i když z toho nakonec vzniklo něco úplně jiného.

[editovat] Úspěšné útoky

Dosud největší úspěch bojových šalin zaznamenal výsadek bojové šaliny v Ostravě v dubnu 2008. Při útoku v soutěsce, kde nepřítel neměl šanci na únik, využil neřízený model Bu-bu-bu momentu překvapení po vyjetí ze zatáčky a zcela demoralizoval osádku nepřátelského vozidla, kterému se podařilo přiblížit pouze 100 m před hranici Ostravy..

[editovat] Mrkni taky na

Google uncyc Bojová šalina na googleTohle je nejlepší článek na téma „Bojová šalina“ na celým internetu.


šde  
Šaliny
Koňská tramvaj

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajPorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1791214182291

uncyclopedia
V jiných jazycích