FANDOM


103px-Boskovice znak

Znak Boskovic - sedmivrcholý hřeben, tolik vrcholů dosáhnou místní ženy.

Boskovice

Typické panorama Boskovic.

Boskovice někdy také Božkov-více nebo Bozako; německy Boskowdorf (Holá vesnice), vietnamsky Bo Sko Minovo město, emericky (Bosko)Vice City [čti Vajsity], slovensky Bozkovce; je město ležicí v samém mozku Moravstánu. Všimněte si, že slovo Boskovice se skládá z 9 písmen, což není prvočíslo, ale nečíslo. Město Boskovice má zhruba 10, 304 (není prvočíslo) obyvatel, celá aglomerace - společně s metropolemi Mladkov, Hrádkov a Vratíkov - pak přibližně 10,308 obyvatel. Boskovice také mají nejvíce hospod na počet obyvatel. Na každého obyvatele připadá 7 hospod. Geografická pozice je také velice důležitá a strategická, proto se tu nachází hned několik veledůležitých institucí Moravstánu. Boskovice leží v takzvané Boskovické Brzdě, která sahá od Sahary až po Sibiř. Dlouhodobě je plánovaná vystavba 20proudové dálnice spojující Afriku a Rusko. V Božkovicích se nachazí i několik památek UNESCO, přesný počet není znám, je to ale prvočislo.

Trocha té historieEditovat

První zmínky o osídlení pochází už z doby před 5 miliardami let, což odpovídá vzniku planety Země. Dalších 5 miliard let se tu pravděpodobně nic nedělo, protože další zmínka pochází až z roku 1989 n. l.

Původ názvu

Většina jazykovědců si myslí, že název vznikl na místním hradě, kde Lord Božkovic chodil bosý. Pravda je, ale uplně jiná. Název vznikl v krčmě (tj. v hospodě). Lord Božkovic právě dopíjel poslední láhev rumu a zvolal BOŽKOV VÍCE! To se místním primitivním domorodcům zalíbilo tolik, že si toto zvolání vybrali jako název města.

Spor s Blanskem

Tento dlouhodobý spor začal už s nástupem kmenu komančů. Během tohoto sporu už umřely desetisíce lidí na obou stranách. Jde o to, že Blansko (tj New Ulaanbaataar) vzalo Boskovicím statut a instituci Náčelníka okresu. Jediná přiležitost, kdy nebojují na život a na smrt jsou sportovní zápasy, kdy se Boskovští omezí pouze na Scheize Blansko, zkurvení komunusti. Situace je stále zapeklitá a rozuzlení je v nedohlednu. Nedávno zde bylo UFO PORNO a kruháče v obilí které způsobili opilci z Majáku.

Kruhy v obilíEditovat

V sobotu v nějakým letopočtu 2014 př.n.l se najednou objevil v poli, kde se vynášejí Hovna... Někdo z Majáku tam šel, zakopl a udělal kruháče tak velký, že turisti jsou uplně v řiti a to fakt ! Přesvědčte se na vlastní Kule !

Maják

Diskotéka Maják.

Hrad

Hrad Božkov v celé své kráse.

Visaci-zamek-mosazny-25-mm

Zámek Boskovice.

Albert

Albert Boskovice.

Clint Eastwood

Clint ve Western City Boskovice.

Náměstí chucka norrise

Náměstí Chucka Norrise v Boskovicích.

Památkové rezervace a kulturní vyžitíEditovat

 • Diskotéka Maják - památka UNESCO. Nejvýznamější oblast Boskovic. Je to takový středobod.
 • Hrad Božkov - Kdysi býval sídlem Lorda Božkovice, kde rum tekl proudem a místní domorodkyně skučely blahem.
 • Zámek - typický klasický moravstánský zámek ve stylu Empír.
 • Albert - další památka UNESCO. Všimněte si překrásné architektury.
 • Western City - emerická enklává v Boskovicích. Žijí tu původní Indiáni a Clint Eastwood.

ObyvatelstvoEditovat

Obyvatelé jsou v Boskovicích především barevní (viz fotografie). Je to dáno tím, že vietnamští soudruhovéuž dávno nahradili naše obchodníky. Zejméno proto, že vietnamští trhovci nabízejí velice kvalitní zboží, sice za poněkud vyšší cenu, ale místní obyvatelé si potrpí na kvalitě a nejnovější módě. Vešerý import a export do města tu ovládá Boskovická Yakuza. Mezi nejvýznamější menšiny tu patří obyvatelé Moravstánu. Proto je tu silný odboj a početná skupina Radikálních Moravanů. Spotřeba slivovice se tu vymyká normám, jelikož připadá 7 hospod na jednoho obyvatele, tak každý obyvatel (včetně nemluvňat) vypije přibližně 180 litrů slivovice za rok. Nejpopulárnější je hovnovice, protože každý tu dělá jen hovno.

Žena

Obyvatelka Boskovic.

Boskovická Yakuza - velice známá organizovaná skupina, vyskytující se zejména kolem památkové rezervace - diskotéky Maják. Obávaný vůdce této skupiny se jmenuje Hai Nguen Net Manh. Hai Nguen Net Manh vlastní stánek s pyrotechnikou. Ale členové Yakuzy jsou většinou vyzbrojeni nunčaky. Jak už bylo řečeno tato skupina ovládá veškerý import a export města. Naštěstí neví co to znamená, takže to na chod města nemá moc velký vliv.(Ještě, že neumí česky, jinak by bylo dávno po nás)

Spousta obyvatel také tráví spoustu času vyděláváním peněz sběrem vratných lahví, které zde odhazují zbohatlíci a to zejména na růžovém náměstí, v letním kině a nadále skoro v každém parku.

Hospodářství a vesmírný programEditovat

Zemědělství:

„Jsou tu pěkné kozy, samá krev a mlíko.“

- Chuck Norris

„Je tu i hodně krav a volů.“

- obyvatel Blanska

„Já mám nejradši bobry.“

- Místní nadrženec

„Nezapomeňte na pěstování cukrovky holomci, ta je tu taky vysoká.“

- Liběna Kauf Baum Dvořáková (důchodkyně, ročník 1897)
Vesmírný program

Boskovické vesmírné centrum.

Ve městě také probíhá vesmírný program NASA. Nachází se tu Moravstánské výzkumné centrum a také odpalovací rampa. Byl tu vyvinut napříkad Havlův kosmický teleskop. Právě se pracuje na dalekohledu Václava Klause, který zřejmě nebude dokončen a práce naváže na vývoj dalekohledu Jana Švejnara. První obyvatel Boskovic ve vesmíru byl Franta Hajzlfon - dobrovolník, primitivní domorodec. Je to zároveň jediný muž, který se procházel po povrchu Slunce a zapíchl tu vlajku Moravstánu. Poté prohlásil Je to hodně žhavý a rajcovní krok pro mě, ale jinak bezvýznamný střik pro Moravstán. Další cíl je vybudovat pravou Moravstánskou vesnici na planetce Pluto. Více v článku Rakousko-uherský_kosmický_program.

Další nepodstané informaceEditovat

Významní rodáci:

 • Karel Absolon - jeskyňář, otec zpěvačky Moniky Absolonové
 • Řehořci - Celebrity/Kaskadéři - jako jediný člověk v historii přežil volný nekontrolovatelný pád ze 248 metrů z místního Letního kina
 • Lord Božkovic - zakladatel města
 • Franta Hajzlfon - průkopník Morvstánského vesmírného programu
 • Hai Nguen Net Manh - trhovec
 • Chlupáč - místní alkoholik a průkopník chlastu
 • Chodec - místní mýtická bytost co sbírá nedopalky ze země 

Partnerská města:

Fráze:

 • Zdarec rákosko, dé mě tamten gyros - (Dobrý den pane, prosím dal bych si jeden gyros)
 • Gyros nemám, ale kung pao moc být moc dobré, lepší než gyros, kung pao moc dobrá - (Bohužel Gyros právě došel, ale mohl bych nabídnout Kung pao)
 • Ty hňupe žluté, chcu gyros ale tak když už tak naval to kung pao, su totiž hladné - (Dobře, děkuji za doporučení, dám si tedy Kung Pao)
 • Kešuuuuuup neboooo tatakááááá? - (Kečup nebo tatarku?)
 • Tak seš blbé nebo vokolika? Strč si to víš kam. - (Ne děkuji, dám si to ala natura)
Fotbalové hřiště

Fotbalový stadion Boskovice.

SportEditovat

Ten nestojí ani za zmínku. Hokejisti hrajou krajskou župu a čutálisti krajskou žumpu. Mezi nejvýznamnější sportovce patří Martin Staněk, kterého nikdo nikdy neviděl cvičit, ale přesto je to legendární sportovec.

BoskoVice city v populární kultuřeEditovat

Jak už na povídá anglický/emerický název města Boskovice (Vice City), je tu zasunut děj - né moc známé - počitačové hry GTA: Vice City. Boskowitze jsou plné sportovních hal, ve kterých se utápí místní rozpočet a je jich tolik, že tam chodí jen asi 10 členů místního sportovního spolku Hokejka a jelikož nejsou schopni tyto prostory využít, stavějí za peníze daňových poplatníků haly nové, další a další v domnění, že přilákají nové zájemce na modernější halu... takže si desetičlené družstvo Hokejka může vybrat, kde si začutají :-)

DopravaEditovat

Jezdí se tu doprava i doleva. Nejčastějším dopravním prostředkem je rikša.

KolonieEditovat

Boskovickým conquistadorům se během křížových výprav podařilo obsadit několik přilehlých vesnic a učinit z nich součást Boskovického Impéria.
Mezi nejvýznamnější patří :
Zvratíkov : (básníky zvaný též jako "Obydlená zatáčka na břehu boskovického jezera"), je postradatelným dodavatelem pitné vody v případu vyhlášení války s Blanskem. Zvratíkovští svěřenou správu jezera berou velice vážně a proto v pitné vody svoje auta a domácí mazlíčky koupou nejvýše jedenkrát týdně.
Mládkov : Pojmenován po slavném Ivanu Mládkovi, který tu projížděl svou škodou 100 na Oravu - spěchal, riskoval, přejížděl přes Moravu a právě tuto malou boskovickou kolonii, která leží doslova na jedné z nejfrekventovanějších moravstánských magistrál. Výše zmiňovaný touto výspou civilizace několik málo vteřin projížděl a zapsal se tak zlatým písmem do místní kroniky.
Hrátkov : Za svůj název vděčí tato kolonie svým kreativním obyvatelům, kteří neustále provozují hrátky libovolných druhů. Až na množství sexshopů a Střední školu gamblerskou není tato kolonie ničím zajímavá.
Bačov : tato nejmenší a nejméně významná součást Boskovického Impéria byla založena potulným synem Jánošíka, jenž tu zabloudil při cestě do Bratislavy. Zalíbila se mu jedna z boskovických chovatelek prasopsů se kterou se brzy odstěhoval za město a založil tak osadu Bačov, podle svého povolání. Četné pokusy s křížením prasopsa s ovcí skončily bohužel fiaskem a chov brzy zanikl.

Manhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanySečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDomašínDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom