FANDOM


Brno, jakožto hlavní vesnicí Moravistánu, má i přes svých pouhých 10 000 obyvatel působivé kulturní dědictví. Brno se také vyznačuje svou orientální kulturou. Mezi významné památky patří například hrad Špilas, který se zde tyčí už od dob Ottomanské říše a který je hned po Petrově hradě, jež byl vybudován sv. Petrem, největší dominantou v celém Moravistánu. V posledních letech bohužel v důsledku rozšíření Islámu, Brněnská kultura i kultura celého Moravistánu (Dříve známého jako Velká Morava) postupně upadá. Mezi další významné kulturní klenoty patří kostel Nanebevzetí Panny Marie založený Eliškou Reidou. Kostel byl založen před vznikem Ottomanské říše. Po vpádu Islámu a rozšíření Islámské víry v Moravistánu, se kostel začal využívat (díky svému jménu) jako místo pro vykonávání soudních procesů v proviněních proti vesnici.

zdroj: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Brno

Kulturní památky posledních letEditovat

V nedávné době aby si Brno upevnilo svoji pozici hlavní a druhé největší vesnice, začalo své kulturní dědictví dále rozvíjet. Aby dokázalo svoji konkurence schopnost Práglu, rozhodl se Brněnský Hate-man, pro výstavbu vlastního Orloje. Místo Orloje, byly však nakonec postaveny hodiny. Hodiny ukazují čas pouze jedenkrát denně, vždy v 11:00. Sám architekt pak v soukromí přiznal, že se pravděpodobně jednalo o záměnu plánu a Orloj tedy stojí v muzeu Erotických pomůcek v Německu. Hate-man se k otázkám ohledně pravosti Orloje nevyjadřuje, řekl pouze, že k pochopení významu této mimořádné kulturní památky, je potřeba pouze trocha představivosti.

Brněnský Orloj

Další a asi nejnovější kulturní památkou vesnice Brna je socha znázorňující marhraběte Josta (neplést s Joštou) Lucburanského. Socha byla odhalena 28. 10. 2015 a ještě téhož večera byl odhalen skrytý význam této mistrovské památky. Lidé se dohadují o jeho skutečném významu. Faktem však zůstává, že se Josta stal hned po Brněnském penisu, jak lidé Orloj pojmenovali, hned druhou nejvyhledávanější památkou vesnice Brna. Hate-man popírá jakoukoliv souvislost mezi těmito památkami a sdělil, že veškeré konspirační teorie, jsou zcela nepravdivé. Detailní popis památky a návod jak skrytý význam odhalit, můžete vidět zde:


Jost JostaKonspirační teorie však lehce podporuje fakt, že Hate-man nechal vyzdobit Brněnskou vesnici poněkud „zvláštní“ vánoční výzdobou.


Vanocni-vyzdoba-brna