FANDOM


! Pozor! Tento článek byl formátován pomocí utility Necyclo-Mines a může obsahovat zaminované části. Dbejte proto opatrnosti, hrozí nebezpečí výbuchu. !
Tramval SlovStroj

Slovácké strojírny v Uherském Brodě darovaly městu jednu z tramvají určených pro Vladivostok

Brno-Žiguljovsk je místní část Brna, hlavního města Moravy. Je pojmenována po slavném ruském vozidle Žigulíku charakteristická svým "východním" obyvatelstvem.

Žiguljovsk přesněji leží 1,5 km severojihozápadně od putyky U pavouka, jezdí tam šalina č. 14. Narozdíl od zbytku islámského Brna je tato čtvrť spíše pravoslavná a bez Buranů (ehm... Brňanů). Nedaleko města se nachází Brněnské meždunárodné letochodiště, odkud létají dvě linky: do Moskvy a do Carových (dříve Karlových) Varů v gubernii Zapadnaja Čerossija (dříve součást Karlovarského kraje).

Aktivity Editovat

Odhaduje se, že v Žiguljovsku se nachází podzemní teroristická skupina, ovládaná na dálku Rosťou Hedvíčkem. Jejím účelem je svrhnout komunistický režim Moravistánu a zahájit budování parkoviště pro obchodní dům Skala. Není jisté, zda-li je také hluboko v podzemní praktikováno upalování na špičatých kůlech. Jisté však je, že nebezpečí prozrazení této skupiny je velké; Azis Veliký nedávno pronikl úspěšně téměř až ke vchodu do tajného objektu, byl však zadržen bezpečnostní hlídkou.

Průmysl Editovat

Ve čtvrti se nachází závod na výrobu aut, který úspěšně zásobuje město Brno. Vyrábí se dva modely aut s animální trakcí: T-100 ze dřeva a 1-150 také ze dřeva ale se dvěma koňmi místo jednoho. Podmínky v továrně odpovídají typicky ruským, dodržována je pouze jedna norma MOCKBA 1961, všude létá mnoho prachu, zaměstnanci spokojeně kouří cigarety (často tradiční sovětské či ruské papirosy) celý den. Nebezpečí výbuchu je veliké; část továrny byla převedena hluboko pod zem aby nedošlo k jejímu případnému rozmetání. Při jednom výbuchu však došlo k vyvolání zemětřesení a těžkému požkození vedlejšího teroristického bunkru.

Doprava v Žiguljovsku Editovat

V Žiguljovsku dosud není stanice metra. O to více sem však jezdí šaliny. Někdy Žiguljovskany sveze hypermoderní bojová šalina Škoda 13T. Existuje samotná zastávka "Brno-Žiguljovsk", jezdí na ni pouze linka (13 + první prvočíslo dělené sebou samým). Na území Žiguljovska se ale nachází i další zastávky, na kterých staví víc šalin.Jezdí sem i autobusy. Ty vás svezou buďti na Zvonařku, nebo na nádraží, nebo do jiné prdele.

Sport Editovat

Tým Dinamo Žiguljovsk je velmi úspěšný mimochodem také v Ruské ruletě, nakupování anglických fotbalových klubů a likvidacích těžebních společností.

Demografická struktura obyvatel Editovat

Prakticky všichni obyvatelé Brna-Žiguljovsku jsou bašmacké národnosti.


Zelny-rynek-moderni-architektura
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek