FANDOM


Znak – kopie

Znak Žebrotína. Obsahuje žebírka - jejich nadnárodní jídlo, srdce, jako lásku k žebírkům a hlavně sekeru, jako nástroj pro zabíjení prasat, ze kterých se žebírka dělají.

Žebrotín je bývalá obec, katastrofické území a jedna z 29 městských půlek štatlu Brno. Kvůli nejmenovanému prvnímu prezidentovi Vaškovi H. a cizincům, kterým slovo R dělá pRRRRRoblémy je v mapě a oficiálních dokumentech uváděna pod potupnou přezdívkou Žebětín. Místní mají totiž v oblibě vepřová žebírka, ale někdo z nedalekých Kohoutovic (není nutné dodávat čím se živí) vyslepičil v bulváru, že se tu prý tajně pojídají žáby. To nechtějte vědět co si dávají v sousedních Bosonohách na slavnostní menu.

Rozkládá se! A jinak leží v blízkosti Klausova okruhu. Má rozlohu 1 360, je zde 43 ulic, 656 domů, hyperbrněnka, 3 knajpy a 2 putyky a 1 chlastotéka. PSČ je 641 00 ale vůbec nikdo v Žebrotíně neví, k čemu je to dobré, když nemají moře.

01 klausuv okruh

Velká cena Moravstánu Formule 1 2013 na Klausově okruhu


HistorieEditovat

Na původ slova Žebrotín existuje několik vědeckých teorií:

  • je odvozeno od vynikajících vepřových žeber, které dodnes na počest tohoto jména podávají tři místní knajpy,
  • je odvozeno od žebráků, kteří se sem již ve středověku stahovali v zimě z celého Moravstánu, aby pak koňskou linkou číslo 52 jezdili žebrat do štatlu Brno,
  • doplněná varianta předchozí teorie, žebráci byli natolik vyhublí, že jim lezli žebra,
  • je kombinací dvou prvních teorií. Žebráci, kteří se sem na zimu stahovali žebrat jedli zbytky panských hostin, které vyžebrali, tedy především vepřová žebra. Protože krkovičku jim bohatí krkouni nedali. A na pštrosí steak, želví polévku nebo ježkovy voči prostě neměli,
  • Mařka z hyperbrněnky, která má na všechno odpověď jen kroutila hlavou a že brot im ešče nedovezli, takže neví, ale máme se poptat zejtra. (brot = německy chleba)

ŠkolstvíEditovat

Žebrotín má rozsáhlou soustavu školských a jiných nápravných zařízení:

  • mateřská škola Žabka, kde se malé žáby učí skákat. Ale fakt je tu nikdo nejí!
  • církevní škola na Křivánkově náměstí. Proč je církevní se neví, ale leží blízko kostela,
  • základní škola na ulici Otevřená je uzavřená,
  • střední škola taky na Křivánkově náměstí hned vedle hyperbrněnky, kam chodí žebrotínské děti jen ve středu,
  • vysoká škola na Kohoutovické, protože má dvě patra a vysokou střechu.

PřírodaEditovat

Vyhlášený je Žebrotínský rybník, ve kterém jsou pod dozorem místního uživatele drog Rákosníčka (místo trávy si šlehá rákosí) chována na žebra vyhlášená žebrotínská prasata.

Místní zkázaEditovat

Při příjezdu na náměstí Vás Vítá Beran, což je místní starosta. Pochází z Malého Beranova nebo Velkého Beranova, kde skopové jedí. Proto raději přemístil do Žebrotína, kde mají rádi žebra jen z prasete a ovčí maso jíst odmítají.

DolevaEditovat

Žebrotín je bezšalinová půlka štatlu Brno a proto se sem musí chodit pěškobusem. Kromě toho existuje přímé spojení kolobusy přes nechutné Kohoutovice do městské půlky Žebrovřesky.

GastronomieEditovat

Čtěte takéEditovat


Zelny-rynek-moderni-architektura
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek