FANDOM


Manekin-pis

Soška močícího eurokrata symbolizuje poslání celé EU

Jeanneke

V rámci rovnosti šancí si feministky a pedofilové prosadili i čůrající eurokratku

„Mám na nohou pár Brusel.“

- Dominik Hašek, Nagano, 1998

„Moudrá Matka Evropa, centrální mozek lidstva uložený v Bruseli, chce prostě něco jiného.“

- Petr Pakosta

„Hezký večer.“

- Bohumil Vochcal, zvláštní zpravodaj České televize v Bruseli

Brusel je (po)hlavní město Eunie a sídlo Europarlamentu. Až ve druhé řadě jde o (po)hlavní město Belgie. Na rynku tam stojí socha čůrajícího eurokrata (srovnej Malá Strana, Brno-Pisoárky, Nižná Pisaná). Město založil Bruce Lee v roce 1990 (všimněte si, že to není prvočíslo) po kterém se také jmenuje. Založil ho proto, že mu to poradil Chuck Norris. Mnohé z nejambicióznějších hloupých nápadů vznikly právě zde.

Od roku 2016 je družebním městem Brusele Velký Kulový. A Berlín.

Lingvistický pohled na BruselEditovat

Název Brusel je ligvistická zvláštnost. Ačkoliv je v češtině rodu mužského, skloňuje se podle ženského vzoru: Jeď do Brusele. Je to v Bruseli. Etymologicky pochází název města od Bruocsella, což znamená starogermánsky zapadákov v bažinách.

S ohledem na směrování celé EU pod vedením úředníků z Brusele dle pokynu Ústavu pro jazyk Český vypadá skloňování názvu Brusel následovně:
1. pád: Brusel
2. pád: Brusele
3. pád: Bruseli
4. pád: Brusel
5. pád: Bruseli
6. pád: Bruseli
7. pád: Bruselí
jednoduše: podle vzoru prdel.

Německý pohled na BruselEditovat

Tak určitě kladný. Jestli se někdy na něčem Valoni s Vlámy shodli, tak to byla německá otázka. Byl to koneckonců Brusel, který otevřel Germánům dveře do Říše Římské. Byl to koneckonců Brusel, který zapříčinil porážku Napoleona u Waterloo. Byl to koneckonců Brusel, který vpustil Bundeswehr na bruselské chodníky, aby se Němci nemuseli brodit přes Macronovu linii. A byl to Brusel, který svěřil budoucnost EU do rukou Němců.

Poetický pohled na BruselEditovat

"Autor zůstal raději neznámý..."

Evropa v průseru

DÍKY PÁNŮM Z BRUSELU
EVROPA JE V PRŮSERU.
MAJÍ V BANKÁCH MILIARDY,
CHUDÝ LID SE ZMÍTÁ HLADY.

NACPOU NÁM SEM NEVZDĚLANCE,
SCHÁZÍ NÁM PRÝ TOLERANCE.
BUDEME MÍT VÝHODY,
COOL TURECKÉ ZÁCHODY.

MUSLIMSKOU TU CHAMRAĎ ŽIVIT,
SEM TAM NEMOC OD NICH CHYTIT.
Z AFRIKY ČI Z ÍRÁNU,
ŘVOU NA NÁS: JÁ ZŮSTANU.

ŽENY BRZY OPLODNÍME,
VAŠE PSY, TY ČASEM SNÍME.
VŠECHNY KŘÍŽE MUSÍ PRYČ,
NA ŽIDY PRÝ PLATÍ BIČ.

KDO NECHCE BÝT OTROKEM,
NECHŤ SE SPASÍ ÚTĚKEM.
MEŠITY NÁM POSTAVÍTE,
DRAZE ZA TO ZAPLATÍTE.

ZNÁSILNĚNÍ, K TOMU VRAŽDY,
ZVYKEJTE SI - JE TO NAVŽDY.
VÁŠ PAPEŽ JE TAKY TŘÍDA.
ŠPINAVÉ NÁM NOHY LÍBÁ.

DÍKY VAŠÍ HUMANITĚ
BEZBRANNÍ JSTE JAKO DÍTĚ.
NEUMÍTE ZVEDNOUT ZBRAŇ,
A TAK AŤ VÁS VÁŠ BŮH CHRAŇ.

ZA POMOCI BRUSELU
OCTLI JSTE SE V PRŮSERU.

Jak se Brusel stal hlavním městem EU Editovat

Bruxelles-Sainctelette

Poslední strážce pořádku byl úředníky dopaden v roce 2016

Evropská společenství nikdy žádné hlavní město nemělo. Představitelé jednotlivých zemí organizovali summity v místech, která jim zrovna nabídla nejlepší jídlo. Všichni byli zpočátku spokojení, avšak některý obzvláště charitativní politik přišel s tvrzením, že EU doposud nevyživuje žádné úředníky. Aby Unie ukázala svoji prospěšnost, musí zaměstnat co nejvíce úředníků, kteří byli dosud, chudáci, nezaměstnaní. Jenže úředníky musíte někam umístit, poskytnout jim kanceláře a byty. A tak vznikla idea zřídit hlavní město.

Ale kam umístit hlavní město? Bylo jasné, že většina obyvatel EU nepřipustí, aby se jim vládlo z nějaké cizí země a současně se budou se stejným odporem bránit tomu, aby úřady byly umístěny v jejich zemi, nebo dokonce v jejich městě, aby jim tam úředníci nepřekáželi. Zejména bylo jasné, že to nemůže být ani v Německu ani ve Francii. Tak si vybrali Belgii, protože její obyvatelé, takzvaní Vlámové pořád flámují, zatímco úředníci úřadují ve dne, takže se spolu vůbec nebudou potkávat.

Poslední otázka, totiž, které z belgických měst se má stát hlavním městem už byla jednoduchá, neboť zmínění politici žádné jiné belgické město neznali.

Úředníků je máloEditovat

Na složitou agendu tolik potřebných norem, které stanovují zakřivení banánů a okurek, je potřeba stále více úředníků. Jelikož další peníze budou přiděleny až v příštím rozpočtovém roce, na nové úředníky se našetří odložením sak.

Bruselští úředníci navrhli unifikaci vzhledu automobilů. Můžete si vybrat jakoukoli barvu, ale musí být zelená. od 1. ledna 2008 všechna nová auta v EU musí mít zelenou barvu. Stará vozidla musí být přelakována do 30. června 2008. [1]

Ale kdyby se smysluplně využili, tak by na druhou stranu zase jich tolik třeba nebylo. Dobrým nápadem nás inspirovalo Švédsko: Ve Švédsku už mrtvoly nespalují v krematoriích, ale ve speciálních kotelnách a vytápí tak svou metropoli. Při spalování těch idiotů/politiků, místo fosilních paliv, by výstavba slunečních a větrných elektráren byla zbytečná. Belgie by při efektivní likvidaci toho mračna úředníků v Bruselu mohla získat energetickou soběstačnost.

Vlámská galerkaEditovat

Další čtení Editovat


Manhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanySečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDomašínDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom