FANDOM


Chacharovice nad Odrou
Chacharowice koło Odrą
Хахаровице Одерские
Glavni grad ceske republike

488px-Katowice Herb svg -будильник znak vlajka

základní data
status: město
kraj: Slezský
okres: Slezská Ostrava
historická země: Moravstán, Slezsko
katastrální výměra: 214,2321 km²
obyvatel: 309 098 (2006)
zeměpisná šířka: 49°50'30.31″ s.š.
zeměpisná délka: 18°17'29.56″ v.d.
nadmořská výška: 208–334 m m
PSČ: 702 00
adresa úřadu: Prokešovo náměstí 8
starosta: Peťa Kainar (ČSSD)
přednim zedník Aleš
(ta sama partyja)
Jen blazen by jel do opavy

Doprava z Ostravy

Ostrava, oficiálně ovšem Chacharovice nad Odrou, polsky Chacharowice koło Odry, ostravsky OSTRAVA!!!, je město na pomezí Moravy, Slezska, Česka, České republiky, Slovenska, Mordoru a Polska.

 !!! Editovat

Ostravský název OSTRAVA!!! je nový, zato drahý (ty tři vykřičníky si město nechalo patentovat, stály pouze 1,8 miliónu Kč). Když už za to zaplatili tolik peněz, používají trojvykřičník na každém rohu (ROH!!!). Proto například zatímco na běžném nádraží nedostanete žádné užitečné informace, na ostravském NÁDRAŽÍ!!! nedostanete žádné užitečné INFORMACE!!!.

Nemístní často nevědí, jak výrazy obsahující !!! správně číst. Snad napoví notoricky známý název klubu, nově uváděný jako BANÍK!!!.


Z dávné hystoryje vzniku jména:

Zdroj: Slizka zkurwena kronika zahrabana v hystoryjetickem archyvu!!!, společnosti s rozumem omezenym

První pisemne zpravy uvaděli obec pod názvem Barabacke Chacharovice nad Otravenou řekou. Starší vysvětlující doklady neexistují. Chachaři zkracovali běžně Otrávenou řeku na Otravu nebo opravdu kratce Otru. Po zavedení daně z přespočetných písmen v názvu obce nad 20 znaků včetně mezer (cajzlovsky zakonik 1/666) bylo z úsporných důvodů zavedeno pojmenování. Chacharovice nad Odrou. Přejmenování řeky byl pokus o to, aby Chachaři zapomněli na otrávené prostředí obce. Chachaři ovšem nezapomněli. Dalším pokusem bylo referendum, kde byla jediná podmínka. Nesmí tam byť slovo Otrava!. Tentokrát vyhrál oblíbený pokřik ze Stodolní. Ó trava! Omylem? městského zapisovatele došlo k pochybení a zápisu Ó$trava. Na jeho omluvu lze říci, že se dlouho zdržoval v USA a holdoval pálence. Ale nebyl v Slizsku výrobci takých klávesnic. Tak se zrodil kompromis. Óstrava. Chacharům se zkracovaly zobáky, tak dnes Ostrava. Po letech došlo k přezkoumání referenda. A se zjistilo, že se zapomnělo na !, tak se tam pro jistotu přidaly ještě dva další, aby to nešlo přehlédnout. A hotovo!!!

Jiné zdroje, neoficiální a ústní podání, se rozcházejí v detailech: z referenda vyšlo vítězně Ó trava! nad Odrou. Postupným zkracováním zobáků a po americkém vzoru se vžilo O!O nebo O!O (všimněte si detailu, jak vzniklo lomítko z vykřičníku), později O/O a OO. OO? Nikdy!!! Znělo jednohlasně magistrátem. Tady se zrodila ta novinka! Bylo rozhodnuto o tom, že nový název bude mít historické kořeny a přitom bude zcela nový, nebude zavádějící ani dvousmyslný. Bylo vyhlášeno, že referendum bude přezkoumáno. Opravdu se „přezkoumalo“ a radnice vynesla na svět Ostrava!!! Oficiálně se tvrdí, že vykřičníky slouží k lepšímu zapamatování současného názvu!!!

Geografie Editovat

Ostrava leží na tektonickém zlomu mezi Modrawou a Ślunskem, kteréžto Ostravanům poskytuje mnoho výhod a radosti. Pokud řádí chřipka v jedné části, mohou před ní utéct do druhé, pokud je chřipka nechytne při čekání na tramvaj. Zlomové chování je vidno na Ostravské části D1, kde jízda povozem připomíná slalom a auta vesele skáčí přes obrovské asfaltové muldy. Vedení města se proto rozhodlo postavit zde první dálniční lyžařské středisko. Další zlom vede přes Magistrát, v sekci pro ekologii. Poctiví úředníci se proto tento tunelovitý zlom snaží zasypat penězi, jdou příkladem i jinde.

Jak již bylo uvedeno, přesná lokalizace města je otázkou dějinných proměn. Jednou město patří Česku, jindy Slezsku. Víceméně ale profituje na skutečnosti, že se nachází na tak velké hromadě uhlí, kterou si ani soudruzi z Mostecké uhelné společnosti nedokážou představit. Díky tomu je sice všude dole v dole černočerná tma (černí jsou i někteří obyvatelé původem z Indie - ne že bychom byli rasisté, ale pokud je venku černo a kolem vás černo, černočerná tma hrozí také i vaší peněžence), zato je ale dostatek elektřiny a daří se budovat i tzv. Uhelné metro (viz níže). Z geografického hlediska se Chacharovice nad Odrou (Ostrava) nacházejí sice v rovině, no to však poetismus místního jazyka důsledně zamaskoval. Ostravacky se totiž hora řekne halda, a protože město je plné těchto "hald" je tak paradoxně mnohem více kopcovité než jiná sídla v Česku, Slezsku a dalších zemích.

Cikáni na letišti Mošnov

Romové na letišti Mošnov

Ostravaci používají jako jazyk modifikovanou verzi češtiny která víceméně odpovídá Slezsštině. Nepoužívají dlouhé samohlásky, bo maju malo času, pyčo.

V západní straně je část města zvaná Poruba, kde se myslivci a lesní dělníci starají o lesní zvěř. Poruba původně znamená místo, kde je káceno hodně stromů, v Ostravštině rubat znamená také tančit, proto musí místní pořádají spoustu technopárty a jak slovo poruba velí, také afterparty.

Centrem města protéká "Ostravica", přes něj je veden "Sikorak". Je požíván pro přestárlé, důchodce a snílky, kteří z něj často padají a v této řece plné býložravých piraň a nafukovacích krokodýlů jsou unášeni do vzdáleného Dysneylandu.

Na pravém břehu řeky je na kopci opevněný hrad Mittal. Slouží jako vzdálený oltář přičmoudlého hinduistického bůžka srandy. Každý den se tisíce přisluhovačů valí jeho branami, nemajíce strach z jeho šelem v Ostravské ZOO, zůstávají zde dny a noci. Za odměnu jim tento bůh dovolí dýchat cenné těžké kovy. Mezi jeho podporovatele patří zejména politici z pionýrského Orlí hnízdo(ČSD-České Dráhy a ODS-Ostravské Dopravní Stavby), kdy v roce 2009 schválili rozprdění tohoto bůžka o třetinu a v ekologické kampani před volbami 2010 slíbili nápravu.

Jezis nohavica

V Ostravě a okolí je nejznámější fanoušek Baníku Jaromír Nohavica

KulturaEditovat

Ostrava, tedy Chacharovice, jsou městem vědy a umění. Tohoto faktu si všimli jihokorejští a finští magnáti a město obsadili. Na mezinárodním letišti, které řídí Leoš Janáček známý to recidivista propuštěný z hukvaldské obory za obtěžování lišek, byla vyvěšena vlajka korejských oligarchů. Umělecké sbírky z Ostravy jsou postupně rozprodávány (nejčastěji do Kanady - bílým přistěhovalcům) za směšné částky, většina uměleckých děl je měněna za javorový sirup, který je v Ostravě používán k mazání zalomených hřídelí pro korejské lodě.

Součástí centra této megalopole je pole, kterému se říká Karolina (jen Pražáci mu říkají Karolína), to se díky velkým investicím holandských developerů promění v nejbližších letech na obchodně-zábavné centrum určené především pro turisty, kteří míří do Ostravy poznávat její nejvýznamnější památky, zatím však k vůli krizi se tam zabydlují různí chránění živočichové což může záměr ohrozit. Vůbec nejvýznamnějšími památkami Ostravy jsou liberecký vysílač a hotel Ještěd, pražský televizní vysílač na Žižkově, Nuselský most (dar Ostravy sloužící především k přirozenému úbytku pražské populace - bo proč by jich měli živit tolik), Mariánský most v Ústí, Most Apollo a Nový most v Blavě, ramínko v Sydney a další. Problém s jejich návštěvou však spočívá v tom, že Ostravaci tyto památky prodali hned poté, co je vyrobili.


Uhelné metroEditovat

Vitkovicke metro

Uhelné metro bylo prodlouženo 2.5.2011 až do dolní oblasti Vítkovic

Město stojí na uhlí, toho ostravští obyvatelé využívají a budují tzv. uhelné metro, což kamuflují jako těžbu uhlí, aby zabránili sabotážím ze strany Pražáků, kteří by nesnesli, aby mělo jiné české město taky podzemní dráhu. Uhelné metro je originální vynález ostravských chacharů. Jako palivo používá uhlí, které díky speciální konstrukci odebírá souprava přímo za jízdy z okolních tunelů, takže nepotřebuje vozit žádné palivo s sebou nebo přívod elektřiny do tunelů. Díky tomuto principu se také metro rozšiřuje přímo za provozu, do nových tunelů tak stačí dodat jenom koleje.

Pro svou koncepci se uhelné metro potýká s problematikou černých pasažérů. Černým pasažérem se stává prakticky každý cestující, ať nastoupil do metra sebevíc vymydlen. Této situace zhusta využívají černí revizoři, podporováni speciální jednotkou černých baretů. Adrenalinové honičky s revizory v tunelech jsou oblíbené zejména mezi místní mládeží.

Metrostav

Budova Metrostavu ve Vítkovicích (horní tři patra jsou z důvodu utajení neviditelná).

Druhá generace uhelného metra umožňuje stavět výhybky a odbočné tratě – a to za ostrého provozu. Průkopníkem této nové technologie byla souprava číslo 1027, která pouhou jednou jízdou vytvořila tzv. Betonové spojení (neplést s Novým spojením v Praze) pod Mírovým náměstím, čímž Dopravnímu podniku odpadla nutnost údržby tamější smyčky kolem krypty kostela.

Světovou proslulost získala novostavba trasy Vítkovice Vysoké peceHrabůvka, k jejíž výstavbě bylo zapotřebí průjezdu pouhých čtyř vyztužených souprav ostravského uhelného metra. Tunely zkracují původní trasu (z roku 1891) na polovinu.

V dnešní době jsme zjistili, že zřejmě se na výstavbě ostravského metra podílí i Metrostav jedná se zřejmě o nízkopodpovrchovou část sítě metra podobnou pražské (původní ostravské metro je pochopitelně situováno do velké hloubky kde se nalézá uhlí). Tato část metra je stavěna jako rezervní pro případ spotřebování všeho uhlí. Pobočka Metrostavu sídlí v nenápadné šestipatrové budově ve Vítkovicích.

Uhelné metro bylo prodlouženo 2.5.2011 až do dolní oblasti Vítkovic, pro nedostatek nových vozů byly na tuto trasu použity původní sovětské vozy, přebudované na pohon dřevoplynem. Dřeva je dost z bývalých dřevišť po zrušených šachtách.

Proč být OstravakemEditovat

Ostrava znak Je pro to hafo důvodu:

 • U nás nejsou sprostá slova, jenom citoslovce na zdůraznění významu věty.
 • Krátký zobák nám šetří telefoní hovory. Proto Ostraváci nepotřebují tolik volných minut a sms.
 • Ostrava má nejvyšší radnici v republice.
 • Žijeme rychle, zato efektivně.
 • Poznáte Martina Turoně nebo jeho postiženého kamaráda Matěje Nevrlého
 • Hitler v roce 1945 prohlásil ve svém projevu k vojákům o Ostravě: "Vydáte - li Ostravu, vydáte Německo!" To svědčí o významu našeho regionu.
 • Naše těžní věže a komíny. Je jich zhruba stejně jako tych pražských věžiček.

Rozdíl je jenom v tom, že ty naše mají nebo alespoň měly nějaký účel. A pro nás Ostravaky jsou ty nejkrásnější na světě.

 • Ostravák který necítil NHáčko nemá pro co žít. Jenom v Ostravě poznáte, jestli vám správně funguje klimatizace.
 • Podle vědců jsou Ostravaci evolučně tak daleko, že jsou víc odolní vůči znečištěnému vzduchu a méně náchylní na alergie a astma.
 • Nemáme takový problém s komunikací mezi bratry Slovany, zvláště pak Slováky a Poláky, se kterými si mnohdy rozumíme ještě líp u sklenky něčeho ostřejšího. Jediní, komu ještě pořád nerozumíme, jsou politici a pražáci a to i přesto,že mluví stejným jazykem.
 • V Praze svůj hrad vystavují na odiv na jakymsi kopcu, kdežto my Ostravaci jsme si ho schovali o 100m níž, aby nám ho turysti nevykukali. Včil je schovany za cestou. Čouhá jen věž, ať vidíme aspoň na sv. Václava.
 • I my v Ostravě máme svateho Václava a to ještě staršího než je ten v Praze. Až na to, že ten náš je kostel sv. Václava.
 • Když někomu valime kliny do paly, tak mu neubližujeme, ale ho přesvědčujeme.
 • Pracháče jsme vystěhovali na Čeladnou do Beskyd, takže v Ostravě zůstalo už jen to zdravé jádro.
 • Když bouchne poblíž Ostravy atomovka, my máme kam zalézt. Pražáci, ti můžou akorát vylézt na ty svoje věžičky a čučet na ten největší hřib, jaký kdy viděli.
 • Kde jinde se potkáte s takovým množstvím cvičených opic na jediném místě? Příjďte se podívat na Stodolní. Nejvíc exponátů je ale z jiných regionů.
 • Každý Ostravak totiž ví, že na Stodolní může přijít o peněženku, zuby, panenství a inteligenci.
 • Na Stodolní určitě příjdete o sluch, peníze a rozum.
 • Ostravak, který si chce zapařit nejde na Stodolní. Máme málo peněz, rádi svoje zdraví, umíme používat to, co nám vyrostlo na krku a známe lepší pajzly v okolí, kde se dá i mluvit.
 • Baníkovci jsou hovada, ale zjistili jednu zásadní věc, že jedině pražáci neumí hrát fotbal, proto kupujou naše hráče, bo sum nejlepší! A když se nedaří, je třeba hecovat naše hochy k lepším výkonům, aby ti naši, až je koupí Sparta z Praglu, ukázali v Praze, jak se hraje fotbal - ale jen v případě že se hráč již nevrátí, baníkovci by je zbili za zradu.
 • Cikánů je u nás víc jenom proto, že raději budou živořit v Ostravě, než žít a pracovat v Praze.
 • V Ostravě je fůra cikánů, ale rozhodně míň než v Praze debilů.
 • Vzkaz pražákům: "Ostrava je veliká, ale rozhodně nepůjde vybudovat místo dolů metro!"
 • Jen Ostravak má kuráž spáchat sebevraždu, když se obecná čeština stane spisovnou.
 • Když chceme kopec, tak si ho postavíme a nespoléháme na přírodu.
 • Proč ještě Praha žije vlastním životem? Protože pro ni tluče ocelové srdce Moravy a Slezska.
 • Ostravsko je region, kde černá má všechny barvy, protože všichni tu dřeme jak barevní.
 • Ostrava je sice černá, ale přesto má statut jednoho z nejzelenějších měst Evropy.
 • MHD u nás jezdí i když cikáni ukradnou koleje.
 • To co je pro Ostravaka lehká opice, je pro pražáka delirium.
 • Než se v Praze postaví jeden tunel, nám se v Ostravě třikrát !!! rozpadne dálnice.
 • Ostrava má ve znaku koně jen proto, že charakteristickým rysem Ostravaka je to, že to co utáhne kůň utáhne i Ostravak, sice za delší dobu, ale ja, zvládne to.

A lilie je tam jen proto aby měl kůň co žrát.

Zdař bůh.

Městské části Editovat

 • Blanka nad Odrou
 • Děsna
 • Dupina
 • Hulvaty
 • Kundice
 • Kundičky
 • Mariansky Přikop
 • Muchlinov
 • Nova Gadža
 • Parouba
 • Simferopole
 • Slivovice
 • Stara Nahořebez
 • Sviňov
 • Vitokovice
 • Zařez nad Odrou

Mrkni taky na Editovat

Manhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrchalovPrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanySečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBratislavaBrixenBruselBudapešťDomašínDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom