Dana Drábová

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Dana Drabova 1.jpg
Soubor:Dana Drabova.jpg

Ing. Dana Drábová, Ph.D. (* 3. června 1961) je česká jaderná fyzička a krotitelka. V současnosti je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost - SÚJB - a tichou společnicí cirkusu Berousek.

[editovat] Mládí

Již jako mladé děvče projevila svůj talent na matematiku. Její vlohy byly spíše intuitivní, než naučené. Když ve 3. třídě základní školy třída psala úkol z násobení pěti, našla učitelka v Danině práci vzorce : {\mathrm d}s^2 = 0 = {\mathrm d}x_1^2 + {\mathrm d}x_2^2 + {\mathrm d}x_3^2 - c^2 {\mathrm d}t^2

 {\mathrm d}x_1^2 + {\mathrm d}x_2^2 + {\mathrm d}x_3^2 = c^2 {\mathrm d}t^2

Až na ministerstvu zjistili, že je to geometrie prostoročasu ve speciální teorii relativity. Otázku proč tyto vzorce napsala, však Dana zodpovědět nedokázala.

[editovat] Krotitelka

V 15 letech se u Dany začal projevovat další nevšední talent. Dokázala za spolupráce své mysli a svého vypracovaného, krásného těla ovládat zvířata. Když se jí jednou postavil do cesty býk (nebo to byl vůl?), zpacifikovala jej tak, že australský lovec krokodýlů by jí tiše záviděl. Všichni prasopsi v okolí před ní vylízávali chodník, po kterém šla.

[editovat] Kariéra

Po spuštění Temelína nebylo na světě vhodnějšího člověka, který by řídil Státní úřad pro jadernou bezpečnost a zároveň krotil rakouské aktivisty.

Dana Drábová je dosud svobodná, bezdětná a panna. Svou odbornou neposkvrněnost tak doplňuje i neposkvrněností tělesnou. Absolutně není pravdou, že na SÚJB vede nevěstinec ČEZu.

Drabova

Dana Drábová je čestnou předsedkyní Mezinárodního klubu nukleárních panen INVC (International Nuclear Virgin's Club)

Kvalita
uncyclopedia