Deprese

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání


Depka.jpg

„Je ti dobře?
Tak si sedni, uklidni se.
Ono to hned přejde. “

- Neznámý realista  

„Když dostaneš depku,
tak si klepni pepku. “

- Publikace 1000 rad nad zlato.  


Deprese je filosofický směr, jenž přijímá všudypřítomnou a posměšnou ironii lidské existence jako nezvratný fakt. Většina lidí s IQ přes 55 se s touto filosofií dříve či později ztotožní, zatímco ti s IQ menším než 55 jsou tzv. optimisté. Za první proroky deprese můžeme považovat Hippies (Nebo to byl Hipokrates? Už si nepamatuji.) v 5.století př.n.l.

[editovat] Původ slova „Deprese“

Ačkoli to většina lidí neví a ani by to nikdy neočekávali, je původ slova "deprese" spojen se samotným Králem Rock'n Rollu, Elvisem Aaronem Presleym.

Původní výraz "DePreslý" se snažil vyjádřit pocit, že čím dál tím více tloustnete, cítíte se jako naprosté hovado a máte neustále chuť na banánovo-šunkovo-máslové sendviče smažené v kapalném LSD.

Později, když lékaři usoudili, že si lze na depresi založit celkem slušnou živnost, změnili původní výraz "DePreslý" na "deprese", čímž se pokoušejí navodit u laiků zdání odbornosti. Symptomy nicméně zůstávají stejné. Za veškeré stavy deprese může Honza Nedvěd a Jiří Paroubek.

[editovat] Příčiny deprese

Příčina deprese tkví v tom, že jste oproti ostatním příliš chytří a máte větší zkušenosti. Opravdu je to přesně takhle, tedy až na případ, kdy jste optimista.

Zeman-spek.jpg

Miloš Zeman doporučuje jako lék proti depresi dát si špeka.

[editovat] Způsoby léčby deprese

  • Zavřete oči tak, aby vás nikdo neviděl.
  • Přestaňte poslouchat Honzu Nedvěda.
  • Zadržte dech, zatímco stojíte na hlavě, a pijete z obrácené skleničky s vodou.
  • Dejte si špeka.
  • Alkohol

[editovat] Jak se chovat k lidem v depresi?

Ignorujte je. Hodí se také jako jednohubky ke koktejlům, pokud dokážete najít čerstvé. Případně jim můžete ukázat, jak se správně plete oprátka.

[editovat] Řekli o depresi

Sakra, ani ty deprese už nejsou co bejvaly“

- Moshe Zylbrsztajn

[editovat] Lidé v depresi

[editovat] Depresi může mít také...

Tu-154

[editovat] Vizte též

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVegetariánstvíVPDSPZávislost na mobilu

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrtiWindows

uncyclopedia