FANDOMDepka

„Je ti dobře?
Tak si sedni, uklidni se.
Ono to hned přejde. “

- Neznámý realista  

„Když dostaneš depku,
tak si klepni pepku. “

- Publikace 1000 rad nad zlato.  


Deprese je filosofický směr, jenž přijímá všudypřítomnou a posměšnou ironii lidské existence jako nezvratný fakt. Většina lidí s IQ přes 55 se s touto filosofií dříve či později ztotožní, zatímco ti s IQ menším než 55 jsou tzv. optimisté. Za první proroky deprese můžeme považovat Hippies (Nebo to byl Hipokrates? Už si nepamatuji.) v 5.století př.n.l.

Původ slova „Deprese“ Editovat

Ačkoli to většina lidí neví a ani by to nikdy neočekávali, je původ slova "deprese" spojen se samotným Králem Rock'n Rollu, Elvisem Aaronem Presleym.

Původní výraz "DePreslý" se snažil vyjádřit pocit, že čím dál tím více tloustnete, cítíte se jako naprosté hovado a máte neustále chuť na banánovo-šunkovo-máslové sendviče smažené v kapalném LSD.

Později, když lékaři usoudili, že si lze na depresi založit celkem slušnou živnost, změnili původní výraz "DePreslý" na "deprese", čímž se pokoušejí navodit u laiků zdání odbornosti. Symptomy nicméně zůstávají stejné. Za veškeré stavy deprese může Honza Nedvěd a Jiří Paroubek.

Příčiny deprese Editovat

Příčina deprese tkví v tom, že jste oproti ostatním příliš chytří a máte větší zkušenosti. Opravdu je to přesně takhle, tedy až na případ, kdy jste optimista.

Zeman-spek

Miloš Zeman doporučuje jako lék proti depresi dát si špeka.

Způsoby léčby depreseEditovat

  • Zavřete oči tak, aby vás nikdo neviděl.
  • Přestaňte poslouchat Honzu Nedvěda.
  • Zadržte dech, zatímco stojíte na hlavě, a pijete z obrácené skleničky s vodou.
  • Dejte si špeka.
  • Alkohol

Jak se chovat k lidem v depresi?Editovat

Ignorujte je. Hodí se také jako jednohubky ke koktejlům, pokud dokážete najít čerstvé. Případně jim můžete ukázat, jak se správně plete oprátka.

Řekli o depresiEditovat

Sakra, ani ty deprese už nejsou co bejvaly“

- Moshe Zylbrsztajn

Lidé v depresiEditovat

Depresi může mít také...Editovat

Tu-154

Vizte též Editovat

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti