FANDOM


ilustracni obrazek (Becherovka original): http://ftipky.cz/pic.php?id=2391&ko=2

== je to magor – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 194.228.20.39 (diskusepříspěvky).

video s yuo tube mi sem nsedí, náš článek má úplně jiné zaměření. Necyklopedie není sbírkou všech možných a nemožnách anekdot na dané téma. Navrhuji odstranit. --Trnka 12:13, 25. 1. 2008 (UTC)

Já bych to nechal, Necyklopedie by měla zůstat encyklopedií, čili k daném tématu shromáždit všechno podstané, co by mohl někdo potřebovat. --Karkos 17:50, 25. 1. 2008 (UTC)
Můj názor je, že se mýlíš. Nejde přitom jen o tento článek, ale o obecný princip. Co má Čtvrtníček společného s Necyklopedii? Nic! Co získáme tím, když se budeme "chlubit cizím peřím"? Nic! To dáme na Necyklopedii všechny Marešovy úžasné kresby ze Zeleného Raula? Snad každý uzná, že sem nepatří (až se Mareš stane Necyklopedistou nebo nám dá výslovný souhlas stejně jako Ateo, pak to bude jiná ... to, že na YouTube je čtvrtníček neznamená, že je to s jeho souhlasem). Podobně bychom tu mohli slovo od slova opsat celého Švejka i s Cimrmanem. Byla by pak Necyklopedie kvalitnější? Ne! Jsme neschoní tvořit vlastní dílo a musíme se opírat o berličky cizích výpujček (že jsou nelegální je věc jiná). Ervíne, teď se dívám. žes to byl Ty, kdo sem to video přidal. Zkus zapřemýšlet co tu říkám. Něco jiného je animovaný gif s trknutím Fidela, tam tam patří. Opakuji, je to obecný problém, resp. koncepční otázka, kterou bychom si měli vyjasnit a pak podle toho postupovat. Máme přes 1000 článků a já bych se velmi přimlouval nyní směřovat ke kvalitě, ne k hromadné produkci a ne se opičit a snažit se přiživit na úspěších někoho jiného. Opakuji. Necyklopedie je náš projekt a např. Čtvrtníček sem nepatří (při všem obdivu a tomu, jak jsem se u něj kdy nasmál). --Trnka 21:19, 25. 1. 2008 (UTC)

30 let jsem pracoval s kamerama, takže můj názor na video a multimédia vůbec je jednoznačně pozitivní. Například Wikipedie existovala už moc roků, než jsem tam přišel, ale až já první jsem tam přidával videa a dělal na to šablonu. Tam to bylo složitější, žádné YouTube. Tam vše jen ve formátu.ogg. Videa jsou dnes na spoustě internetových stránek (blogů apod.). Kolik jich máme? na 1/10 stránek? Jistěže se to nesmí přehánět a hlavně tam to video musí pasovat. Já jsem střihal filmy už v roce 1975 a jestli multimédium někam pasuje, z dovolením dokážu posoudit. Budeš si muset sehnat starý cyklostyl s klikou a doma si něco tisknout. Pokroku se přesto neubráníš. Co se týče legálnosti a převzatých věcí, nebuďme papežštější, než papež. S tím Švejkem jsem to za mých začátků opravdu přepískl dlouhými pasážemi ve 3 článcích (játra, Švejk, Hašek) uznávám. Ale krátké citáty na tom pravém místě jsou vhodné, ba přímo žádoucí. Vylepšuje to články. --Ervinpospisil 21:58, 25. 1. 2008 (UTC)

Ervíne, ten problém je ale jinde. Tvrdím, že zařazováním Čtvrtníčka paradoxně Necyklopedii snižujeme. Opakuji, toto je náš a ne jeho projekt. --Trnka 22:04, 25. 1. 2008 (UTC)
Zrovna nedávno jsem jedno toto video vyhodil, protože tam nepasovalo. Kolikrát toho Čtvrtníčka tady máme? Mohu se mýlit, ale asi 1 krát. Ty se k takovým věcem stavíš transparentně a stejně celou dobu, co se „známe“. A to je dobře. V tomto případě však, dle mého, vidíš problém tam, kde žádný není.

--Ervinpospisil 23:30, 25. 1. 2008 (UTC)

Ervíne, v daném konkrétním případě jsem schopen připustit, že by tam to video být i mohlo. V obecné rovině je to ale jako v té pohádce kdy pejsek s kočičkou pekli dort podle receptu, že když tam dají deset dobrý věcí, bude dort destkrát lepší (naštěstí pro ně to pak odskákal na zdraví ten velký zlý pes, který jim dort sežral). Tvrdím, že odkazy na různá videa Necyklopedii nezkvalitní.

Já nepatřím mezi militantní zastánce Českopedie, v této věci ale mají jasno (vzpomínám si, že když jsem tam začínal, musel jsem se vyrovnat s jejich stratedií, že nejsou rozcestníkem externích odkaů, jak říkám, chvíli mi trvalo, než jsem jim dal za pravdu). Jak se tak dívám po anglické Uncy, tam videa nenacházím (neříkám, že nejsou ... jen jsem je při náhodném oťukání random pages nezaznamenal). --Trnka 09:14, 26. 1. 2008 (UTC)


Nebyl u tohoto článku obrázek "Miloš Zeman si dává špeka"? Byl celkem vtipný. A vhodný :) Matt.Murdock 22:44, 11. 10. 2008 (UTC)

Ten je u článku Deprese. --Evzenecek 11. 10. 2008, 20:57 (UTC)

nabrábiEditovat

Pozor hrozí nebezpečí nabrábi inteligence !

Co to nabrábi je?--Nytra (diskuse) 9. 1. 2013, 17:14 (UTC)

Jak se přidá obrázek?Editovat

Chtěl bych k článku přidat krásný nový obrázek, ale asi to nejde. Tak aspoň sem, třeba ho tam přiřadí někdo zodpovědný. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Zeman.jpg Zpravodaj (diskuse) 19. 7. 2013, 13:43 (UTC)

Nezapomenout na Bamberský kufřík a akci Čisté ruce