FANDOM


Chvíli tu člověk nesprávcuje a Necy prudce upadá v rigoróznosti. Citát je samozřejmě autentický, z druhého nevydaného dílu „Protokolů MJRzD“ (Mudrci Jana Roháče z Dubé), ale autorem není Bismarck, nýbrž jeho spolužačka S.M.S. Tirpitz, o které pro nás nedostižná Sudetopedie jasně píše: „Sie gehörte der Bismarck-Klasse.“ Na druhou stranu mám i dobré zprávy, povedlo se mi bádáním prokázat, že doopravdy řekl slavnou větu: „Kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu,“ což v originále ale vyznělo poněkud květnatěji: „Ihre Karte von Afrika ist ja sehr schön, aber meine Karte von Afrika liegt in Europa. Hier liegt Rußland, und hier - nach links deutend - liegt Frankreich, und wir sind in der Mitte; das ist meine Karte von Afrika.“ --77.236.203.210 9. 7. 2014, 08:30 (UTC)

Kdo jsi a čeho si žádáš mudrci. Zřejmě je ti známo, že články je možno nejen kritizovat, (konstruktivní kritika orgánů, jak říkal Milouš Jakešů je vítána, než toho kritika nezavřeli) ale dají se i upravovat. Nic ti nehrozí. Nanejvýš si najmu Pinkrtonovi, KGB, NSA či neschopnou CIA (o BIS se raději nebudu šířit, neboť jsem placená velmi tajný agent). Zjistím si tvou adresu a řeknu všem okolo, že jsi aktivista. To bude hrůza, horor.--Ervín (diskuse) 9. 7. 2014, 13:04 (UTC)

Předně jako již dlouholetý zkušený prudič na Necyklopedii, Wikipedii a jinde by se už mohl konečně zaregistrovat. Anonymní diskuze nejsou zrovna žádané. Na toto téma byla už diskuze s Pykhalem v Aktualitách.

Pro zajímavost několik citací Bismarckových výroků:

  • Poprípade: Brzezinski opakuje slova Bismarcka: Zbigniew Brzezinski, ktorý po desaťročia spoluformuje americkú okupačnú politiku, napísal: „Ukrajina je pre nás pevnosťou Západu. Nový svetový poriadok pri hegemónii USA sa vytvára proti Rusku, na účet Ruska a na rozvalinách Ruska.“

Ako doplnil, moc Ruska môže byť podlomená iba oddelením Ukrajiny od neho. „Je nevyhnutné nielen odtrhnúť Ukrajinu od Ruska, ale ju aj postaviť proti Rusku, znepriateliť dve časti jedného národa a pozorovať, ako bude brat zabíjať brata. Pre tento cieľ je nevyhnutné nájsť a vypestovať zradcov v radoch národnej elity a s ich pomocou zmeniť sebavnímanie jednej časti veľkého národa do takej miery, že bude nenávidieť všetko ruské, nenávidieť svoj rod, neuvedomujúc si to. Všetko ostatné je otázka času.“ [3]

  • "Power of Russia can only be undermined by the separation from it of Ukraine... not only must tear, but to oppose Ukraine Russia.

To do this, just need to find and nurture traitors among elites and change the consciousness of one part of the great nation to such an extent that he will hate everything Russian, to hate their family, not knowing it. All the rest is a matter of time."© Otto von Bismarck

Read more: http://www.city-data.com/forum/europe/2053975-future-ukraine-362.html#ixzz372wkbfgB

atd.--Nytra (diskuse) 10. 7. 2014, 07:20 (UTC)

Opravdu úctyhodné báječné a důvěryhodné zdroje, které nelze než doporučit k oddanému následování, přesto trvám na tom, že v originále to znělo „Die Macht von Russland kann nur durch seine Trennung von Kleinrussland unterbunden werden.“ a že se to poprvé objevilo na blogu hraběnky S.M.S. Tirpitz (±1915)[4] a to v únoru tohoto roku.[5]
Palec

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

--77.236.203.210 10. 7. 2014, 08:10 (UTC)

Je docela možné že tento výrok veřejně neřekl, to by příliš diplomatické nebylo, ale tuto strategii vytvářel, nakonec historické souvislosti jsou zřejmé, a plány o vyprovokování povstání na Ukrajině existovaly i dnes se to znovu potvrzuje s posledními událostmi tamtéž, na což narážela poznámka v naších aktualitách.
  • Výňatek s Ukraine in German Strategic Plans:

German policy in Eastern Europe and Ukraine in particular, was formed in three centers which exerted an essential influence on the German policy. The Pan-German League and Fatherland Party posited the goal of defeating the Russian Empire and pushing its borders far to the East. The Ukrainian movement was considered by them as a factor which could weaken Russia. The existence of an independent Ukraine was regarded strictly within the strategy of German eastward expansion. The Pan-Germanists planned German colonization of Galicia and the Black Sea coast. The second group represented by journalists and academics, the most prominent among them being Paul Rohrbach, author of a well-known work, The Non-Russian Peoples of Russia and Us, favored independence of the Russian Empire's non-Russian nations. Ukraine was seen as potentially the chief outpost in Eastern Europe against the Russian expansion to the West. Finally, the third group headed by Prof. Otto Hörtsch further developed the /220/ Bismarck political line of maintaining good relations with Russia on the assumption that Russia would remain an undivided state.1

The Kaiser's entourage and the General Staff maneuvered between the viewpoints of the Pan-Germanic League and Hortsch's group while the Chancellor and the Ministry of Foreign Affairs were inclined to accept the Rohrbach group's recommendations. Chancellor Bethmann Hollweg took into consideration, at the onset of World War I, the possibility of organizing and supporting revolutionary national movements in tsarist Russia. In his memorandum to the German ambassador in Vienna he mentioned Germany's intentions to provoke an uprising in Ukraine and turn Ukraine, Russian Poland, the Baltics, and the Caucasus into buffer states.

Zdroj:[6]--Nytra (diskuse) 10. 7. 2014, 10:45 (UTC)

Psiska

Aby se lépe zvracelo

Dobře, že jsem utek včas. Chce se mi z vás zvracet, pánové. --77.236.203.210 10. 7. 2014, 11:34 (UTC)
Hlavně že blogy jsou důvěryhodné, o citátu se diskutuje již celé roky na internetu. To co jsem uvedl je celkem jistě důvěryhodnější. Jen pro úplnost například diskuze z roku 2008 na kterou ten tvůj důvěryhodný blog odkazuje:

От Рядовой-К К All Дата 17.12.2008 19:34:53 Рубрики Прочее; Политек; Правдива ли сия цитата? ++ Бисмарковский вариант "тезисов Даллеса" «Могущество России может быть подорвано только отделением от неё Украины… необходимо не только оторвать, но и противопоставить Украину России, стравить две части единого народа и наблюдать, как брат будет убивать брата. Для этого нужно только найти и взрастить предателей среди национальной элиты и с их помощью изменить самосознание одной части великого народа до такой степени, что он будет ненавидеть всё русское, ненавидеть свой род, не осознавая этого. Всё остальное — дело времени» ОТТО ФОН БИСМАРК [7] Takových je hafo na netu.--Nytra (diskuse) 10. 7. 2014, 11:52 (UTC)Ježišmarja, tohle ani nehodlám číst. Diskuse o tom, co řekl či neřekl Bismarck či Brzezinski, patřej na Českopedii, ne na Necyklopedii. Nytro, bereš to moc vážně. --Karkos (diskuse) 10. 7. 2014, 22:26 (UTC)

Ono jsem dal odkaz na pěkný relevantní zdroj jako jsou Haló noviny a anonymovi se to nelíbilo, měl ještě nějaký ještě potrhlejší, on do to rýpal i Pykhal a to jsem vůbec žádný zdroj neuvedl, zase se ukázala pravda že s anonymem se nemá cenu bavit, ani to sem nepatří to je fakt...--Nytra (diskuse) 11. 7. 2014, 04:08 (UTC)
Nakonec dobrý nápad, s tou Wikipedií, nějak tam v tom tápou, tak jsem jim musel poradit, ono by to pro nás také nebylo dobré kdyby v informovanosti úplně odpadli, bylo by to pak pod naší úroveň se s nimi měřit, nebylo by s kým, nepřítele je třeba hýčkat, tak se to dělá všude, třeba to globální oteplení, když už odpadl komunizmus, taky je třeba z něčeho žít...

--Nytra (diskuse) 11. 7. 2014, 12:01 (UTC)