Eliášův oheň

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Oheň.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Fireworks.jpg

Při ohni vybuchovaly také signální rakety, kterými milicionáři vysílali povely – pozor a pohov

Oheň voda vítr ví, samolepky lásky po kapsách. Deset tisíc přátel mít, jít v plátěnkách, když do života vcházím.“

- Dalibor Janda

Eliášův oheň je oheň, který založil Jura Eliáš v Uherském Brodě 22. listopadu 1989.

[editovat] Příprava akce

Jura Eliáš.jpg

Jura Eliáš v převleku za ruského maršála

Milicionáři z České zbrojovky v Uherském Brodě dostali rozkaz přesunout se do Prahy a rozstřílet manifestace na Václavském náměstí. Jura Eliáš, pokračovatel bratří Mašínů, se rozhodl akci sabotovat. Přepadl mlékárenské auto se semtexem (odposlouchával policejní frekvence) a získal dostatek trhaviny na několik akcí.

[editovat] Provedení akce

Jura Eliáš se po pečlivé přípravě rozhodl pro převlek, který by u milicionářů nevzbudil podezření. Zvolil uniformu maršála Rudé armády. Perfektní ruštinou (jeho matka pocházela ze Slovenska) hovořil s milicionářskými veliteli, štědře nalévaje pravou vodku Putin. Skrz salutující milicionáře pronikl do muničního skladu a rozmístil časované nálože semtexu. Se soudružským pozdravem se rozloučil a odjel na bezpečné místo. Milicionáři z České zbrojovky byli prvním útvarem, který ukončil svou činnost.

[editovat] Vědecký omyl

ABAMIM.gif

Někteří vědci na okraji vědeckého spektra, dokonce i řada neseriózních encyklopedií (Českopedie) rozšiřuje bludy, že prý Eliášův oheň je sršení elektřiny v silném elektrickém poli. To je však ve skutečnosti Einsteinův oheň.

Ohen-1-.gif OheňEliášův oheňFlamewarJiskryTeplo      


Exploze bomb.jpg
Terorismus
MOAKarel LobotómRovnost, volnost, brněnstvíOSAEliášův oheňKOPRAN.Š.L.ETASASJánošíkVojislav KalašnjikovAl-GebraUsama bin LadinUsámova říšeJásir ArafatCamper-StrikeAnders BreivikJesuis CharlieBojovníci od Al-LidluAl-KáidaIslámský státZákon o terorismu
uncyclopedia