Gádžové

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Vesely-paroubek

Typický Gádžo

„Národ na hovno“

- Fero

Gádžové jsou jeden z mnoha národů na naší planetě Zemi. Gádžů je víc než je zdrávo a každý další národ jich má už tak akorát plné zuby.

[editovat] Specifikace

Je to zvláštní druh lidí, kteří se vyskytují dosud v hojném počtu na celé Zemi, ovšem to jen dočasně, jejich samice rodí čím dál méně mláďat a s našich zdrojů jsou patrné indicie, že je to způsobeno tím, že mají méně děloh než normální lidé, často žádnou. Jejich myšlení odporuje všem přírodním zákonům, jsou nepřizpůsobiví, neumějí se radovat ze života, honí se za nějakými nesmyslnými ideály, shromažďováním peněz, místo aby je rozdali potřebným, a podobnými nesmysly. Setrvávají tupě na jednom místě a pořád se jim něco nelíbí. Holdují nesmyslným činnostem jako je sport a podobně. Z neznámých důvodů nemají rádi normální lidi, ani normální zábavu.

[editovat] Využití

Nehodí se skoro k ničemu, spíše jen překážejí a dělají problémy a moc srandy s nimi neužijeme.

[editovat] Škodlivost

Tunelují ve velkém a kradou, podařilo se jim rozkrást nejeden stát a způsobují celosvětové krize, války a pod., kdyby se chovali jako normální lidé tak by bylo na světě mnohem lépe.

[editovat] Moudra

Rom s Romům – Gádžo s Gádžom

Rom musí vydržet dvakrát tolik, co gádžo. Bůh trestá, koho se mu zlíbí a Róma dvojnásob. Také gádžo má své problémy. Rom Róma neokradne. Gádžo gádžovi oko nevylúpne. Pokud přijde gádžo k Romů do bytu, hledá špínu, pokud přijde Rom ke gádžovi, hledá charakter. Kdyby byl gádžo ochotný učit se od Róma to, co v něm je dobré, neučil by se Rom tak ochotně od gádža jeho špatnosti. Gádžo považuje Róma za člověka, jen když ho vidí v dálce. Gádžo Róma nezná, úcty mu nedopřeje, ale práci po něm vyžaduje. Kdo je černý, chce být bílý a kdo je bílý, platí velké peníze za to, aby u moře zčernal. Nehledí na to, jakou ma člověk pokožku, všímaj si, jaké má srdce. Černý i bílý má červenou krev. Pod košilí je každý nahý. Kdyby nebylo černé země, nebylo by ani bílého chleba. Gádžo musí jíst stejný chléb jako Rom. Jak mezi Romy, tak mezi Gádžami: jeden umí žít, druhý neumí. Ukaž gádžovi, že si člověk a on ti také ukáže, že je člověk. (Převzato z moudrých slov starých Romů, Apeiron, 1991)

Makejte gadzove

Ilustrační obrázek

[editovat] Politika

Tak makejte, gádžové. Čas voleb je skutečně za dveřmi, není těžké to poznat. Objevují se nové a „překvapivé“ kauzy, naši přední politici jsou ve svých výrocích náhle zásadoví, ztělesňují vzor morálky. Někteří zase vytahují osvědčené populistické modely, kterými se buď k moci dostali, nebo se jimi u moci již dříve udrželi, popř. obojí. Budiž, jsou to standardní zbraně pro úspěch ve volbách, přesto se ovšem občas podaří někomu vytáhnout i kanon kalibru dlouho nevídaného.

[editovat] Jak to chodí

uncyclopedia