Götterdämmerung

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

[editovat] Vývoj

Götterdämmerung byl poprvé zmíněn prezidentem společnosti Lufthansa jako letoun schopý efektivní konkurence ruskému An-225. Již v této fázi nastalo spoustu komplikací se stavbou takového projektu, vzhledem k jeho velikosti a úrovni zabezpečení; hrozilo totiž, že pokud by se kdokoliv dozvěděl o jeho konstrukci, mohla by pak být považována jako válečný tah nacistického německa. Bylo proto rozhodnuto, že stavba proběhne po částech, rozmístěných po celé planetě, což se později ukázalo jako špatný nápad.

Další nezanedbatelný problém nastal po samotném složení tohoto majestátního letounu. Při jeho konstrukci se vývojáři hlavně soustředili na vzhled a technickou stránku projektu, přičemž bylo pozapomenuto že se má jednat o létající stroj. Protože již tak byl Götterdämmerung obrovský, byl nakonec opuštěn nápad přidání křídel, a místo nich byly na místo nasazeny levitátory vyrobené shodou okolností v České republice.
Got.PNG

Götterdämmerung při prvním startu ze svého podzemního hangáru


[editovat] Specifikace

Jak již bylo zmíněno, Götterdämmerung byl plánován jako dopravní letoun, shodou okolností byl však také schopný nést jaderné zbraně, děla, bomby, rakety V-1 a V-2, a obrovské množství Cyklonu 5. Po přihlédnutí k těmto aspektům byl nakonec Götterdämmerung znovu odeslán zpět do hangáru, kde byl přestavěn na mobilní koncentrační tábor, jelikož je mnohem efektivnější místo koncentrování židů a romů na jednom místě, právě to místo stále přesouvat za nimi. Bylo tedy opuštěno od původní vnitřní konstrukce a kabina pro cestující byla pomalu anhrazena standardní výbavou průměrného koncentračního tábora. Náhodou bylo také zjištěno, že biomasa židovského původu je perfektním palivem pro levitátory kterých Götterdämmerung měl několik desítek.

[editovat] Testy

Po dokončení konstrukce byl Götterdämmerung poprvé vystaven delšímu letu. Mělo se jednat o přesun z Berlína nad Prahu s cílem testu dalekonosného plynometu. Start byl ale opět o několik měsíců odložen, protože mezitím co se Götterdämmerung stavěl, vznikla nad jeho podzemním hangárem městská zástavba a musel být přemístěn podzemním tunelem mimo berlínské podzemí. Po startu nabral maximální rychlost (21 km/h) a směr na Prahu.
Gotfail.jpg

Poslední fotka luftbalonu Götterdämmerung, těsně před kolizí s ostravskou obdělanou půdou

Několik minut po překročení české hranice začaly však varovné systémy hlásit špatnou funkci levitátorů, které díky své chabé konstrukci, odfláknuté výrobě a nedokončených částech po chvíli kompletně selhaly. Götterdämmerung se zřítil (díky nefunkčním systémům určování polohy GPS) z výšky několika kilometrů kousek od Ostravy. Německý tým byl ihned vyslán na místo pádu, ale když dorazili na místo, jediné co z Götterdämmerungu zbylo byla dřevěná palubní deska a několik cikánů s kárkou.

[editovat] Budoucnost projektu

Ještě před zničením Götterdämmerungu číslo jedna byla zahájena práce na druhém prototypu, jehož pohonem jsou rakety vyrobené v Severní Korei. Götterdämmerung-2 má být mnohem větší, silnější, pomalejší a odolnější. Vzhledem k původním neúspěchům údajně německá vláda přesunula konstrukci na zatím neznámou lokalitu, podle všech důkazů byla však konstrukce Götterdämmerungu-2 již dokončena, a nyní čeká pod horou Blaník do doby, kdy bude českému národu nejlépe, aby se mohl pomstit za původní Götterdämmerung.

uncyclopedia