Gansizmus

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Husa-stvoritelka

Posvátný gansistický výjev stvoření světa Husou stvořitelkou.

Spravce-site
Umělcova představa správce sítě, založená na výzkumu Asociace pro výzkum gansizmu (AVG)

Gansizmus (starším pravopisem psáno gansismus) je monoteistické náboženství převládající v nezávislé kolonii Buďánka. Jeho prorokem byl Velký Mensa. Gans znamená v němčině „husa“ – na výzkumu zatím nepotvrzené historické souvislosti gansizmu s husitstvím pracuje se svým týmem specialista na historii osmiletého Mensa gymnázia (zkratka OMG) a gansismus doc. V. Glaser. Ten se proslavil mimo jiné odhalením tajemství školní sítě:

Máte-li dojem, že vidíte Ganse, nenechte se zmást. Gans je bůh a ten, koho vidíte, je jen jeho kněz.

—doc. V. Glaser, o odhalení tajemství školní sítě

[editovat] Historie

V sedmdesátých letech dvacátého století začal tehdejší prezident a generální tajemník ČSSR Gustáv Husák (všimněte si slovenské podoby německého příjmení Gans) zřizovat v podzemním protijaderném krytu pod Pražským hradem první gansistický podzemní klášter. K dokončení tohoto ambiciózního projektu k postupnému ovládnutí ČSSR však nikdy nedošlo, protože po sametové revoluci roku 1989 byl G. Husák přinucen odstoupit.

Gansisté proto nadále setrvávali v původní kapli na Buďánce, odkud je však kolem roku 2003 vyhnal nevěřící serveroborec a někdější starosta 5. městské části Milan Jančík. Krátce na to stavení lehlo popelem i se vzácnými rukopisy Velkého Mensy.

Poté rozprášení gansisté na několik let mizí ze světa, roku 2005 se však začínají věřící scházet v tajných podzemních prostorách za protijaderným krytem školy na Žvahově (zajímavé je, že z této doby pochází pochází legenda o ztracené třídě – pravděpodobně však na popud podmanivého profesora Rotačáka celá třída konvertovala ke gansizmu a založila podzemní klášter).

O žádném Mensově rukopisu dochovaném do dnešních dnů se neví. Je však možné, že zbytky rukopisů byly potají přestěhovány kanalizací do protijaderného krytu budovy školy na Žvahově. Této teorii nahrává záhadný výbuch záchodu v Tanečním centru Praha ve školním roce 2008–09.

Gans

Gansističtí kněží v liturgickém oděvu.

[editovat] Současnost

Od přestěhování OMG do Červených řep žvahovské podzemí nikdo nesleduje. Objevily se ale zvěsti o migraci gansistů do záhadného podzemí již tak dosti spletité nové budovy OMG.

[editovat] Teorie

Gansisté uznávají teorii vejčitého vesmíru, jenž snesla Husa stvořitelka. Kromě ní uznávají tři pozemské představitele: posvátnou husu, kněze a správce sítě (všimněte si analogie tohoto uspořádání v jiných náboženstvích, např. v křesťanství). V současné době všechny tři funkce zastává jeden člověk, a to bratr Michal, řečený Gans. To je s podivem, protože správce sítě nikdo nikdy neviděl.


Mensa rozcestnik
Osmileté Mensa Gymnasium & kult OMG
hlavní chrám: Mensa gymnázium Řepykaple: Žvahovšaman: Dr. Thomas Koumák

náboženství: Gansizmuszakladatel: Velký Mensesučení: IQ test (odpovědi)

uncyclopedia