Google Marx

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Google marx vizionar

Po velkém boomu sociálních sítí (např. Facebook, MySpace) se internetový velikán Google rozhodl posunout celou věc ještě o něco dále. Konkrétně službou Google Marx.

[editovat] Základní údaje

Google samotný označuje aplikaci Marx za tzv. socialistickou síť. Umožňuje standardní operace jako například Facebook - tj. messaging, přidávání různých aplikací apod. Oproti Facebooku ale přináší několik významných rozšíření. Za prvé - systém přátel je otevřený všem uživatelům (za přátele jsou automaticky označeni všichni uživatelé). Je možné prohlížet fotky nebo videa, které vložil kdokoli komukoli, stahovat do počítače cizí data a neomezeně je zdarma a legálně používat bez svolení autora. Aplikace je tím pádem svižná, protože neobsahuje žádná nastavení soukromí jako její konkurenti.

[editovat] Finance

Jedním z významných benefitů funkcí je zveřejnění Vašeho finančního stavu a čísel Vašich kont. Google Marx automaticky udržuje účty všech uživatelů na stejné hodnotě. Nemůže se tak stát, že by Vaši kamarádi byli bohatší nebo se nad vás jakkoli materiálně povyšovali. S tím souvisí i aplikace, která automaticky distribuuje všechny programy, hudbu a videa, která si zakoupíte, všem uživatelům služby - pochopitelně následně dorovná schodek vašeho bankovního konta.

[editovat] Ostatní majetek

Samozřejmým doplňkem je aplikace hodnotící počítač, pomocí kterého se připojujete. V rámci rovnosti se dorovnávají i hardwarové dispozice - majitelé nejvýkonějších počítačů jsou povinni poslat majitelům těch nejslabších část svého hardwaru poštou. Do příští verze se plánuje podobný modul pro nemovitosti.

Google Marx také umožňuje fyzicky si na dobu neurčitou vypujčovat osobní majetek ostatních uživatelů (vrtačka, lopata).

[editovat] Chyby

Prozatím není díky programátorské chybě možné nařizovat ostatním uživatelům, aby pro Vás pracovali (tj. zahrádku si zatím musíte porýt sami). Jinak je aplikace úžasná.

[editovat] Hodnocení profilů

Dalším mezníkem je použití hodnotících aplikací. Zapomeňte na nudnou statistiku hodnocení Vašimi přáteli. Na Google Marx mají všichni hodnocení 90 procent ve všech vlastnostech (vždy je co zlepšovat) - pořadí se pak určuje snadno - všichni jsou na prvním místě. V praxi se toto odbourání individuálních rozdílů osvědčilo.

Původně ke každému uživateli patřila také aplikace "Gossip" - klepy. Zde mohli všichni uživatelé moci očerňovat ostatní a zveřejňovat na sebe navzájem různé výmysly. Bohužel se ukázalo, že aplikace neúměrně vytěžovala celý Internet, takže byla bohužel prozatimně odstraněna.

[editovat] Budoucnost projektu

Profil, pod kterým se přihlašujete bude od roku 2010 vytvářen hned po narození a dle paragrafu 281/12 sb. jej vyplní Vaši rodiče.

Ke dnešnímu dni aktivně používá Google Marx 239 423 482 a toto číslo stoupá každou sekundou zhruba o 300 uživatelů.

[editovat] Wikipedie

Jako důkaz se Necyklopedii podařilo získat plugin speciálně pro českopedii určený k vyhledávání výhradně komunistických témat snadno a rychle. Po dlouhém a namáhavém přeprogramování nyní funguje pouze na články, které říkají jen čistou pravdu.


[editovat] Design

Google marx design

Design aplikace je typicky Googlovský. Tentokrát je vše laděno do šedi, protože bylo dle marketingových výzkumů zjištěno, že barvy jsou zbytečné.

[editovat] Zdroje


Vera Pohlova
Amateri.czFacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedie
uncyclopedia