Gorila

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Metla

Výzva k práci, jen pro hrdiny

Je třeba vyčistit Augiášův chlév


Gorila' je hanlivé označení nadměrně chlupatých lidí pocházejících z východní či středovýchodní Afriky (zejména z Rwandy a Ugandy).

Gorili samecek Tatu

Gorily žerou nejraději listí.

[editovat] Vzhled

Gorily jsou nadměrně obézní. Průměrná gorila váží zhruba 300 kg, ale vyskytly se i případy, kdy gorila vážila nad půl tuny. Výška goril se mění podle věku, jelikož stejně jako normální lidé roste. V dopělosti měří asi 270 cm. Srst je černá až černohnědá, po lovu krvavě rudá, dlouhá asi jako průměr kružnice sestrojené nad přeponou pravoúhlého trojúhelníka (s pravým úhlem u vrcholu C) s přeponou délky 5 cm. Kůže je tmavá, velice silná a pružná, po lovu děravá a poškozená.

[editovat] Život

Gorila se v přírodě vyskytuje ve východní a středovýchodní Africe. Žije v tlupách čítajících asi 13 členů. V čele je tzv. stříbrohřbetý samec, jenž má na zádech nápadný pruh stříbrné barvy, který vznikne zhruba ve věku 8 let nadměrnou radiací při povinné roční práci v uranových dolech. V přírodě se gorilí samci dožívají maximálně osmi let, samice i třiceti. Březost trvá 5 až 6 měsíců v závislosti na počasí, zdravotním stavu matky a různé délce měsíce. Mláďata se rodí již chlupatá a do pěti týdnů nejsou schopna se pohybovat a jsou plně závislá na matce. Dospívají asi v 7 letech.

[editovat] Ohrožení

Gorily jsou velmi ohroženy, a proto se je snaží lidstvo (zejména Radim Uzel) vyhubit. Samci musejí v osmi letech povinně nastoupit na roční práci v uranových dolech, kde zemřou nebo ztrácejí plodnost. V současnosti se plánuje i zavedení povinné práce pro samice. V současnosti je v přírodě asi 5 000 kusů goril.

[editovat] Využití

[editovat] Ochranka

Nadměrně hloupé gorily (IQ pod 180), které se nechají ovládat se používají jako ochranka budov či vysoce postavených lidí. Musí projít náročným osmitýdenním výcvikem a oholením, aby vypadali jako opravdoví lidé.

[editovat] Bára

Bára (Barča, Barbora či Barunka) je tajné označení pro tvora, jenž vznikl v Hodoňovicích zkřížením gorilího alfasamce a ženy. Vypadá jako normální holka, chováním se ale podobá gorile. Má černé vlasy i chlupy v podpaží a na jiných částech těla. Bára je vysoká asi 167 cm a váží 52 kg. Mezi lidi byla vypuštěna v roce 2006. Její hlavní cíl je shromažďovat informace o lidech. Často běhá na veřejnosti nahá či polonahá a ráda poskytuje lidem masáže.

uncyclopedia