Gryf Švédský

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Gryf Švédský
GryfSvedsky1

Stupeň ohrožení
Ohrožený
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Třída: Ptáci (Aves)
Řád: Kovokřídlí (Aeroplanes)
Čeleď: Švédoidní (SAAB)
Rod: Gryf (Griffin)

Gryf Švédský je zvláštní druh kovokřídlého švédoidního ptáka, který je schopen krátkodobě a při nasazení vlastního života překročit pomalost zvuku Mach. Teritoria tohoto druhu jsou od sebe velice vzdálená a některá jsou i na opačné straně Země. Tento druh patrně pochází ze Švédska, kde si také buduje svá hnízda a vyvádí mladé.

[editovat] Popis

Zmíněný druh ptáka se vyznačuje velice dlouhým zobákem, uzpůsobeným k uspokojování Miroslavy Němcové a jiných druhů žen. Tito tvorové s oněma ženami žijí v symbióze, společně plodí nebezpečné nestvůry, jako jsou třeba letušky. Dále je pro tento druh typický kovový povrch těla s vysokým UV faktorem, chránící jej před ozónovou dírou, lidskou močí a Barackem Usámou. Jeho zvláštností je pár křídel hned za zobákem, ta používá k hloubení děr, do kterých se schovává před duhou.

[editovat] Chování a využívání v armádě

Tento druh je velice mírumilovný, ale pro jeho schopnost unést bomby bylo nebohé zvíře svými ženskými kolegyněmi znásilněno a přinuceno péct buchty vojákům, jako je například Karolína Peake, nebo Martin Stropnický.

[editovat] Kolonie v Česku a Moravistánu

V roce 2001 se Miloš Zeman začal zaobírat myšlenkou ochočit si hejno těchto ptáků k pašování alkoholu z okolních států. Kontaktoval své známé dodavatele skandinávské vodky a ti mu sjednali ulovení a následné provezení asi 14-ti členné kolonie těchto zvířat k nám, do České kotliny. Ale protože ptáci při hraniční kontrole začali vydávat svůj hlasitý řev, bylo spiknutí odhaleno. Česká vláda tak musela vyhodit z okna Strakovy akademie 20 miliard korun, které předala ochráncům zvířat jako pokutu. Miloš Zeman měl tuto pokutu uhradit, ale ukryl se do Moravistánu a až do promlčení této záležitosti ho nikdo nikdy nespatřil. Gryfové na našem území zůstali, byli po dlouhých letech zkroceni a zdomácněli zde. Údajně se jeden z nich zamiloval do dívky jménem Karolína Peake, která již zabřezla a očekává se narození jejich potomka, označeného provizorně jako L-39 NK (Nová Karolína, jde jen o shodu jmen se slavným dealerským klubem v Ostravě).

[editovat] Gryf v jazyce

Mít gryf znamená držet něco v pařátech jako gryf.

uncyclopedia