HARIBO

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

HARIBO jsou bonbóny ze západní části Země, nejčastěji jsou ve tvaru gumídků.

Haribo

Gumídci

[editovat] Gumídci

Gumídci se vyrábějí z geneticky modifikovaných medvědů (GMM), kteří dorůstají velikosti pouze 2 cm. Ke zprůhlednění tkání těchto medvědů se používá prazvláštní látka, údajně připravovaná z jedu a žaludečních šťáv vosy sibiřské. Tato látka se ve velkém kape na medvědy za živa, a začíná rozpouštět jejich srst. Pak se zažere až do těla a následně rozpustí kosti. Svaly a vnitřnosti zůstanou neporušené, ale za to zprůhlední. Takto upravení gumídci se nadále barví přírodním barvivem, které se vyrábí z hmyzu, mnohdy i z již zmíněné vosy sibiřské. Nadále se gumídci konzervují speciální směsí látek, díky čemuž nedochází k mnohdy přirozenému hnití masa mrtvých živočichů. Gumídci se tedy skladují mimo ledničku a jsou neuvěřitelně trvanliví. Díky směsici chemických látek, která celý proces výroby nerozlučně provází, mají gumídci chuť, která je často zaměňována s chutí ovoce - někteří výrobci používají pro barvení látky, jejichž chuť připomíná určitý druh ovoce - třeba obsah střev pasršně elektrické. Konzistence gumídků připomíná želatinu, což je způsobené jedem vosy sibiřské, který doslova deformuje tkáně.

[editovat] Ostatní druhy

Ostatní druhy nejsou gumídci, jsou to HARIBO Ostatní. Vyrábějí se z nejrůznějších organizmů včetně člověka, způsob výroby a chemická konzervace je podobná jako u gumídků. Rozdíl je v tom, že se pro zisk chuti používají nejčastěji výkaly.

Při výrobě se jed vosy sibiřské vstříkne přímo do tkáně organismu a ta se zdeformuje a zprůhlední. Tkáně se následně "vykrajují" různými formičkami, obvykle vyráběními z hliníku.

Na HARIBO ostatní se používají nejčastěji živočišné tkáně. Oblíbenou ingrediencí jsou také lidské penisy.

Mezi HARIBO ostatní lze též zahrnout gumové medvědy, které se vytlačují do forem v Jižní Americe povětšinou z jačího sádla.

uncyclopedia