Heydrichiáda

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Heydrichiáda
Příklad

Pozůstatky papírového heydricha. Tradice doporučuje obřadně vysypat do berlínské kanalizace.

je název sportovního svátku probíhajícího vždy od září do ledna nebo v mezidobí po skončení června před začátkem července, během kterého se pouštějí papíroví draci se svatými obrázky vypodobňujícími říšského mučedníka a protektora Reinharda Heydricha, oběti uprchlého Anthropoida. Účastníci heydrichiády se schromažďují každým rokem na Heydrichově kopci, kde vypouštějí svoje papírové heydrichy.

Pravidla jsou snadná: každý účasník vypustí svého heydricha na oblohu, aby ten si tam mezi obláčky volně poletoval. Čí se udrží nahoře déle, toho heydrich vyhrává. Jediná zvláštnost je v tom, že tyto papírové heydrichy neohrožují jenom nevyzpytatelné povětrnostní podmínky a diamantovým prachem oblepené vodící šňůry konkurentů, leč i vybraná parta pořadatelů, nazvaná v pravidlech Anthropoid. Vedoucí této party jsou Josef Gabčík, Jan Kubiš a Josef Valčík. Tito 3 lidé heydrichiářům svými samopaly typu Sten a granáty ničí heydrichy nejúčinněji, čímž se starají účastníkům o adrenalin a divákům o zábavu.

Pilot musí svého heydricha ovládat pevnou rukou a výborně manévrovat, aby měl šanci se vyhnout všem kulkám a granátům.

Vítěz si může za odměnu svého heydricha z akce odvést zpátky domů celého.

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.
uncyclopedia