FANDOM


Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Kachna Pičurinova.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Ing. Mgr. Jindra Kačenová (1.5.1951—) je žijicí legenda zákaznických telefonních linek. Její všestranná činnost zahrnuje vše od pedagogiky, přes soutěžení, sběratelství titulů a diplomů, samovzdělávání, politiku, ekonomii, management, stavebnictví až po telefonování. Také může sloužit jako příklad "virtuálního" zneužití telefonátu člověka nemocného Alzheimerovou chorobou, který je hospitalizován v psychiatrické léčebně - viz heslo "nevhodný žert" a "posmíváme se postiženým")

ŽivotopisEditovat

Jindra Kačenová, roz. Essigová, se narodila v Ústí nad Labem. Otec Alois Essig pracoval jako přepravní manipulant v železniční stanici Ústí nad Labem západ, matka Edeltruda Essigová, jako uklízečka, tamtéž.

Pruvod 07

Unikátní snímek průvodu, v němž došlo k nečekanému porodu Edeltrudy Essigové

Místo narození malé Jindřišky není přesně známo. Rodiče Essigovi se museli dne 1. května 1951 účastnit oslav Prvního máje (povinné pro všechny ústecké zaměstnance ČSD), a to bez ohledu na vysoký stupeň těhotenství Edeltrudy. Pravidelný rytmus prvomájového průvodu však vyvolal předčasný porod, jehož rychlý průběh zaskočil i železniční odboráře, a tak průvod ČSD DKV ÚnL defiloval před tribunou již také s malou Jindrou.

Dětství malé Jindry Essigové (ještě nevzdělaná a bez titulů) bylo šťastné. Rodina žila v malém nádražním domku, v těsném sousedství závodu Spolchemie. Lze jen těžko říci, zda byl mentální rozvoj Jindry více ovlivněn neustálým ruchem při posunování nákladních vagónů, nebo spíše chemickými výpary z blízkého závodu, ale již na základní škole Jindra excelovala. Někteří učitelé neradi, jiní však s povděkěm, předávali vedení vyučovacích hodin malé Jindře. Podle záznamů OÚNZ v Ústí nad Labem celkem třináct členů pedagogického sboru dlouhodobě navštěvovalo psychiatrickou ordinaci v Revoluční ulici.

Po ukončení základní školní docházky Essigová studovala na Střední průmyslové škole chemické v Ústí nad Labem. Teoretické předměty Jindra zvládala na výbornou, leč laboratorní práce jí nesvědčila. Mnoho zadaných úloh předčasně skončilo výbuchem laboratoře nebo vyhlášením chemického poplachu. Škola však přesto vzpomíná na svou slavnou studentku s láskou, neboť rok po maturitě Essigové se průmyslovka stěhuje do nově postavené budovy – kterou dostává jako náhradu za zcela zdemolovanou a nevyhovující starou budovu.

Po neslavném chemickém intermezzu si Jindra podává přihlášku na Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, kam je přijata bez přijímacích zkoušek. Záhy se sbližuje s o rok starším studentem Willym Kačenou, se kterým sdílí své nadšení pro výuku. Oba absolvují fakultu s červeným diplomem a titulem magistra. Mgr. Willy Kačena nachází práci v Krajském pedagogickém ústavu a při zaměstnání si dodělává titul doktora pedagogiky (PaedDr. pro ty, co to neví!). Mgr. Jindra Essigová je nadšena vlastním vzděláváním a pokračuje distančním studiem na Vysoké škole ekonomické v Praze (1974–1978, titul Ing.).

Kacenova sbor1985

Ing. Mgr. Kačenová a pedagogický sbor Obchodního učiliště v Mostě, 1985

PaedDr. Willy Kačena a Mgr. Jindra Essigová vstupují do manželství během školních prázdnin 1974, kdy se také dohodli na používání společného příjmení Kačena/Kačenová.

Ing. Mgr. Jindra Kačenová začíná svou kariéru jako učitelka občanské výchovy a zbožíznalství na Obchodním učilišti v Mostě (1978). O rok později se po náhlém úmrtí dosavadního ředitele (příčina nebyla nikdy objasněna) stává ředitelkou učiliště.

Na jaře 1983 Ing. Mgr. Kačenová získává u Všesvazového institutu zbožíznalců SSSR v Doněcku státní atestaci ze světového zbožíznalectví, čímž dosahuje své nejvyšší mety.

Díky aktivitám svého manžela PaedDr. Kačeny je Ing. Mgr. Kačenová jmenována ředitelkou nově ustavené Obchodní akademie v Teplicích (1990), později také na Gymnáziu v Teplicích (1995). (Viz heslo Nedostatek ředitelů středních škol v ústeckém kraji v polovině 90. let). Na této pozici Ing. Mgr. Jindra Kačenová působí dodnes.

VýznamEditovat

Jedinečnost Ing. Mgr. Kačenové lze shrnout do několika výstižných bodů:

 • Kačenová, ne Kačanová!
 • Světový zbožíznalec, státní atestace!
 • Všechno ví, všechno umí!
 • Ředitelka na gymnáziu, na obchodní akademii v Teplicích, předtím na učilišti!
 • Manžel, doktor pedagogiky – PaedDr. – všechno ví!
 • Oba dva mají dvě vysoké školy!
 • Původně je chemik!
 • Dcery stavařky a architektky, jejich manželé taky stavaři – všechno vědí!
 • Je nejlepší z celé republiky! Ze 300 telefonátů firmy Machala s.r.o Svitavy vyhrála, ba dokonce se jí omluvili, když udělali chyby!
 • Vyhrála ovčí deku, ovčí polštář, půlkilové minerální látky z Mrtvého moře na kožní potíže.
 • Kupuje svoje věci v obchodních velkých hypermarketech!
 • Ne Kača–, Kačanová, ale Kačenová. Kače– !
 • Ona to NEOBJEDNALA!
 • Má pětipokojový barák (velikej)!
 • Hodila to všecko do krbu (obě poštovní poukázky, za 149 i tu za 116 Kč)! Je to spálený!
 • Je to "výbornej člověk"!
 • Vaše IMP, Karlovo náměstí Praha 2
 • Je to žena, ne ženská.
 • Učí na obchodní akademii, naučí naše...ba dokonce maturanty, chystají se k maturám.
 • Kačenová, ne Kačanová!!!

RodinaEditovat

Pedagogická činnostEditovat

Kacenova septima2001

Třída Ing. Mgr. Kačenové, septima v roce 2001, Gymnázium v Teplicích

Jako pedagog připravuje maturanty a připravuje je v oboru zbožíznalství.

SoutěžeEditovat

Legendární celorepubliková soutěž 300 telefonátů, u firmy Machala s.r.o. Svitavy, ze které vzešla jako totální vítěz.

POZOR!!! Jedná se o soutěž, kde vyhraje ten, kdo zaplatí nepatrný poplatek za obdržení výhry. Světový zbožíznalec spočítal, že výše poplatku v ŽÁDNÉM případě NEPŘESAHUJE hodnotu vyhraného zboží! Všichni jsme si vědomi, že Machala s.r.o. Svitavy ztratil, zatímco paní ing. mgr. vyhrála.

TelefonováníEditovat

Publikační činnostEditovat

Bird hand Vzácná nahrávka
hlasu Ing. Mgr. Jindry Kačenové
Google uncyc Ing. Mgr. Jindra Kačenová na googleTohle je nejlepší článek na téma „Ing. Mgr. Jindra Kačenová“ na celým internetu.