FANDOM


Delfin

Souvislost s delfínem není jasná, pod vodou neujede ani 10 m

Reklama12

Autobusy Irskýbus jsou vyráběny z ekologických, nehořlavých materiálů.

Díky velkým úspěchům na mezinárodní scéně se o podnik Vrakosa, sídlící v Zrzavém Místě, začalo zajímat mnoho zazobanců ze západu, kteří už nevěděli co s prachama. Jeden zámožný Ir se ji proto rozhodl koupit.

ProdejEditovat

Mnozí ze zazobanců přijeli i do Zrzavého Místa, aby si ten zázrak techniky a konstrukční dokonalosti prohlédli na vlastní oči. Po většině investorů se ztrácejí stopy po absolvování předváděcí jízdy. Některé zdroje uvádí, že zážitek z projížďky byl tak silný, že valná většina ze zazobanců mizí v igelitových pytlích, protože jejich srdce nevydržela ten nápor radosti, když vůz po 30 minutách nastartoval a rozjel se ďábelskou rychlostí odhadem 0,23655744km/h. Když už v Zrzavém Místě mysleli, že se firmy nezbaví, přišel "spasitel" nalitý Ir John McIntoš, který si Vrakosu spletl s palírnou whiskey a protože opice už odeznívala, měl chuť na něco ostřejšího a omylem koupil Vrakosu. Hodně prodeji v Česku pomohl znak delfína, neboť se předpokládalo že díry v cestách snadno přeskáče ladnými skoky.

Pod novým vedenímEditovat

Jakmile se John McIntoš vyspal z kocoviny začal ve Vrakose úřádovat. Původní název se mu moc nelíbil, popravdě řečeno, nemohl jej vyslovit, tak tedy vymyslel název nový. A jelikož byl (a stále je) Ir, nacpal svou zemi i do jména podniku. Dalším krokem se stala obměna produkce, pod heslem "Stará rez s novou tváří". Díky tomuhle opatření si musí obyvatelé zemí českých zvykat na nové autobusy. Jelikož staré V 731 nebo V 931 se obrátily v prach (samozřejmě ještě v záruční době), přichází podnik s novou řadou vozů, určenou pro široké využití i když se stále oblíbenou a "in" barvou rzi.

Současná produkceEditovat

V dnešních dnech montují už v Irskýmbusu několik vozů.

  • CrossWay - hlavní produkt, terénní autokar. Název je složen z anglických slov Cross = křižovat a Way = cesta, což si každý průměrně jazykově vybavený sedlák dokáže přeložit a díky tomu zjistí, že s tímto revolučním vozem může křižovat jakoukoliv cestu při cestě z pole nebo na pole. Bohužel se mu často kazí dveře.
  • Evadys - autobus vyvinutý speciálně pro dyslektiky což je obsaženo i v názvu, který je zkratkou slov Eště Víc Autobusů Dyslektikům.
  • Citelis - tímhle autobusem vyjádřil John McIntoš své city ženě jménem Elis, která každý den přibere minimálně 10kg. Z toho důvodu se i Citelis nabízí ve třech různých délkách, a další budou přibývat.
  • Proxys - autobus určený správcům webových sítí, kteří jej využívají jako pojízdné pracoviště.
  • Arway - další anglický patvar, název má všem připomínat, že John McIntoš je už s prachama, které vydělal, daleko (away) předaleko na Sejšelských ostrovech, kam se dostal letecky (Air way).
šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1