Jan Neruda

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Hvězdy, vidíš? A měsíc vidíš? Tak si sundej šněrovačku.“

- Jan Neruda aplikující tvorbu v praxiCestujici-indiani.jpg

Jan Neruda vydávající se na cestu do Čech (na koni vpravo)

Jan Neruda byl známý americký vlastenec a básník, který, protože v Americe pro něj byla příliš velká konkurence, přestěhoval se do Rakouska-Uherska a vydával se za Čecha.

Hlavně se mu líbily český holky, nejvíc Karolína Světlá, ale ta mu bohudík nedala. Již v mládí pochopil, že když chce někdo balit hodně ženskejch, je dobrý napsat jim pár básniček. Bohužel v Rakousku-Uhersku nedostal zelenou kartu, takže nemohl v Praze pracovat jako kovboj a pást krávy, jak byl zvyklý. To ho utvrdilo v tom, že stát se básníkem je pro něho ta pravá cesta. Na kovboje sice ženský taky letí, ale zas ne tak moc, protože kovbojové obvykle smrdí jako krávy.

[editovat] Životopis

Jan Neruda, vlastním jménem Chuck Norris, se narodil 1.1.1666 v Texasu v chudém indiánském stanu. Již v mládí obtěžoval dospívající dívky z kmene a celé rezervace svými básněmi. Malý Chuck však brzy pochopil, že se v Americe se svým umem neprobije. Pod jménem Jan Neruda přijel do Prahy lodí. Dokonce také nekálel při zdi, jak o něm prohlásil Petr Zvěřina, známý imitátor Petra Zvěřiny z reality show Vyvolení. Celý život pilně pracoval. Neruda zemřel někdy na podzim, v posilovně. Zlí jazykové tvrdí, že zkoušel zvednout nad hlavu čtyřicet kilo a ruplo mu v přitom zádech.

[editovat] Související články

Honza.gif Honzové
Jakub Jan RybaJan Ámos KomenskýJan Berwid-BuquoyJan DvorskýJan FischerJan František WomackaJan HusJean-Jacques RousseauJan KaplickýJan KavanJean LafitteHonza NedvědJan NerudaJán SlotaJán SokolJan ŠvejnarJan XXIII.Ján ZákopřaníkJan ŽižkaHonzíkova cesta
uncyclopedia