Jiří Kajínek

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Split-arrows Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Jack Rozprašovač.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.

Smrtka4
Kajinek

Kajínek

Jiri Kajinek fotbalistou

Kajínek na svém prvním tréninku v klubu TJ Baník Vysoká Pec

Jiří Kajínek je model firmy Adidas, který se proslavil především svojí reklamní šňůrou po českých věznicích, kde propagoval originální módní kolekci. Kolekce vyvrcholila překrásným zeleným topem, který se stal v určitých kruzích hitem.

[editovat] Osobní život

Ze života Jiřího Kajínka je třeba zmínit, že on byl hlavní inspirací pro nejslavnější řeč Jiřího Paroubka o schvalování zákonů se zelenými mužíky. Což tomu dává úplně nový rozměr. Je zajímavé sledovat prolínání různých, kultur na které měl a stále má velký vliv. Je třeba ještě vzpomenout na oslavné písně, kde u zrodu stál právě Jiří Kajínek, který se tím doslova stává národním pokladem. Vzpomeňme třeba: "Zelená je tráva, zelený je top..." či "Travička zelená..." nebo populární kapela "Zelený pes", kde se však rozhodnutím soudu musela odebrat modrá a vznikla žlutá.

Prezident Miloš Zeman navrhl nahradit v české vlajce modrou barvu za světle zelinkavou, která by, jak sám ve svém bonmotu říká, lépe vystihla charakter dnešního lidu. Politologové v tomto kroku vidí jistou „zemanizaciČeské republiky, neboť Kajinkova zelinkavá barva má velice blízko k becherově zelené, oblíbené barvě našeho pána prezidenta.

[editovat] Kontroverze

Nejmenovaná konkurenční firma Nike spustila kampaň namířenou proti Jiřímu, kde tvrdí, že vězení nebyla módní šňůra pro popularizace zeleného stylu, ale že Jiří byl placený prostitut pro ukojení choutek vězňů s nemožností propuštění (nejčastěji za neplacení alimentů). Jiné zdroje tvrdí, že byl pravomocně odsouzený za to co nosí.

Je znám případ zhrzeného policisty, který o něm tvrdil nehezké věci. Jiří Kajínek si ho zcela zaslouženě podal, i když to popírá a my to taky netvrdíme a vlastně ani nepíšeme. Až si tenhle článek budete tisknout pro čtení na koncertech či v divadle, tak tenhle odstavec si škrtněte. Děkujeme.

[editovat] Film Kajínek

Možná hledáte film Kajínek, což je vlastně součástí kampaně výše (ne)jmenované firmy proti tomuto fenoménu. Film vypráví smyšlený příběh, který probíhal v hlavě jejich tvůrců s omáčkou, která byla Jiřím Kajínkem, někteří zlí jazykové tvrdí, že ta omáčka byla to nejlepší na tom filmu.

Zajímavost: Firma Adidas se soudila, aby z filmu byl vystříhán všechen materiál, který ukazuje Kajínka v zeleném topu. Nicméně ve filmu zůstala spousta záběrů, kde je vidět v modré, což je vlastně zelená bez žluté. Takže koza se nažrala a Kajínek zůstal v zelené.

[editovat] Řekli o něm:

„To co udělal pro značku Adidas za týden jsem nedokázal za devět let.“

- Leoš Mareš

„Za to co nosí by měl dostat doživotí.“

- Armani

„Pojďme nahradit ve státní vlajce modrou barvu za světle zelinkavou?!“

- Miloš Zeman

[editovat] Kdo je též ještě/už na svobodě?

[editovat] Externí odkazy

uncyclopedia