FANDOM


Kůň dvouanálový
Kun dvouanalovy
Kůň si přirozeně zakrývá své zcela přirozené výstupy

Stupeň ohrožení

Status cr

Diakriticky Ohrožený

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: lichokopytníci (Perissodactyla)
Čeleď: koňovití (Equidae)
Rod: kůň (Equus)
Druh: Kůň dvouanálový (Equus duo-anus)


Kůň dvouanálový neboli Equus stereo-anus, je druh, u kterého lze jen spekulovat o jeho domovské krajině, a proto nelze přesně určit jeho národnost. Vypadá stejně jako obyčejný kůň, ale hlavní rozdíl spočívá v tom, že má místo jednoho vylučovacího otvoru dva.

MetaxonomieEditovat

Poprvé koně plně popsal Miloš Zeman, kdy se ukázalo že mu koberec neshrnul pes, ani opice, ale onen kůň. Po čtvrté becherovce a třetí metaxe se mu objevil přímo u koberce a začal ho ožužlávat. Když ho šel hrdinně zkrotit, zakopl o shrnutý koberec a utrpěl vážná zranění.

VýskytEditovat

O původní domovské krajině lze opravdu jen spekulovat. Vědci tvrdí že po jejich vývinu z Koňomuta obecného se jejich druh rozprchl po celé zemi. Skeptici ovšem tvrdí, že se tito koňové, zatím nevyskytli na Madagaskaru, Antarktidě a v Grónsku a proto je zcela chybné říkat že se nachází všude. Původní domov těchto vzácných stvoření se dle prozatimních údajů nacházel v Severní Korei. Ač je tento druh hojně rozšířen, je ho velmi málo (asi kolem 550 128 kusů). Na černém trhu se jen minulý minulý rok prodalo 1200 kusů, a proto je přísně chráněný.

StravaEditovat

Kůň dvouanálový žere především trávu ale nepohrdne ani jablkem, kostkou cukru či lahví švestkové šťávy.

Kůň, sport a historieEditovat

Tento kůň je ke sportu jako stvořený, díky dvěma otvorům se dokáže efektivněji vyprázdnit. Díky tomu je při jakékoli práci lehčí, rychlejší samozřejmě efektivnější. První zmínky o tomto koni pocházejí ze starého Řecka kde byli mylně označovány za Pegase. Toto mílka nastala, protože když se tento kůň vyprázdní je tak lehký, že dokáže tancovat po stéblech trávy a tak někdy mohl vypadat jakoby létal. Další zmínky přicházejí až teprve z období římského impéria kolem roku 65 př.n.l. byli to nepochybně nejrychlejší a nejdůležitější koně v celém jezdectvu! Díky těmto koním se Juliovi Ceasarovi podařilo dobýt Galii a smést ze země i obávané Galy Asterixe a Obelixe. Další zmínky pocházejí až z pozdějších let vlády Habsburků, kdy je císař Rudolf II. nechal posílat pro jejich lehkost do vesmíru jako bezpilotní letouny. Tito koně měli při startu četné zážehové potíže, protože i když ohon uhořel, nedařilo se zapálit trus. Navíc musel být kůň předem nadopován uhlím. Po 60. nezdařilém pokusu byly pokusy o jejich dopravení na zemskou oběžnou dráhu zrušeny. O něco později začal být jejich druhu loven díky četným recenzím jídla od Ládi Shnilé Hrušky ze série chutně a levně. Prý se maso méně kazí a neobsahuje tolik škodlivých látek. A tak se jeho počty snížily z 12 milionů na pouhý půl milion. V dnešní době se tento kůň občas považuje za posvátného i když není. Nejstaršího koně z celé populace vlastní majitel Jindřich Obrovský a svému koni říká Historie. Někdy se ve spojením s koněm chybně říká „nahlédnu do análů historie“

Ohrožení a ochrana druhuEditovat

Vycpany kun

Fotka onoho vycpaného koně

Tento kůň je jak už bylo zmíněno přísně chráněný. Díky hrdinným českým celníkům se uskutečnil zásah v libereckém muzeu. Ředitel a tedy pán muzea tu uchovával starého vycpaného Koně dvouanálového. Teď mu hrozí pokuta až 1,5 mil. korun. Vzhledem k tomu, že nebyla vyplněna celá darovací listina, není tedy možné určit, zda-li bylo možné koně zastřelit, a ani kdo ho zastřelil, tím pádem je uchovávání koně nezákonné. Celníci nalezené zvíře ihned zabavili a nyní se prodiskutovává jeho zpětné vypuštění do divočiny.

ChováníEditovat

Jako většina druhů koní se i tento chová stejně, ale vyvinul si i jednu zvláštnost. Jak už víme tento kůň má dva základní otvory a to nasvědčuje tomu, že je více odpadu a tak si tito vzácní koně kopou latríny svýmy kopyty. Toto chování svědčí o jejich nezměrné čistotě

Kůň a člověkEditovat

Jako vzácné můžeme považovat, i vztah k člověku, kdy kůň, a to doslova, na člověka sere. Chování tohoto druhu se dosti podobá kočkám, dělají si co chtějí a kdy chtějí, občas vám vykálejí na koberec. Je znám i případ, kdy se člověk pokusil na koni jet. Kůň ho vyhodil za svá záda a....Pan Zdislav Uzdichcal vyvázl jen s lehkým zraněním a zničeným oblečením.

Kůň a ostatníEditovat

S ostatními tvory žijí v míru a lásce. Kůň dvouanálový se občas objevuje i na akcích hippies v policejním oděvu.