FANDOM


Kanada
Kanadské dominium britského společenství národů
Vlajka Kanady
jazyk: angličtina, francouzština, slovenština
náboženství:hokej
král:ne, britská královna Alžběta II.
vůdce:Kapitán Kanada
premiér:Justin Bieber Trudeau
měna:kanadský tolar
národní jídlo:javorový sirup, kanadský humr
národní sport:kanadský humor

„Kanada je největší vesnice na světě.“

- Barack Obama

„Jedna zeď je málo.“

- Donald Trump

„Enem všeci vlezte do letadel a přijeďte za nama. Tady vás nikdo nebude diskriminicializovat.“

- Agneša Horvátová o ráji v Kanadě v pořadu Na vlastní oči

Kanada je velká kosmopolitní země na severu severoamerického kontinentu. Sousedí rovnou s 12 státy, z nichž jsou všechny USA.

NázevEditovat

CanadaFlagGirl01

Kvůli těmto botám, kanadám, se Baťa přestěhoval do Kanady

Kapitan Kanada

Kapitán Kanada je mladší bratr jeho staršího bratra Kapitána Ameriky a bratranec Kapitána Evropy a Kapitána Osvěty

Jméno Kanada pochází z češtiny. Vychází z vysokých vojenských bot, tzv. kanad, které používala už c.k. rakouská armáda. Místní indiáni První národy podle toho vytvořily nový výraz pro vesnici.

HistorieEditovat

Když pomineme rychle vyhubené indiány, je Kanada původně francouzská kolonie, nesoucí hrdý název „Nová Francie“. Vznikla podél řeky svaté Fan Vavřincové a severně od Velkých jezer. Skládala se z Dolní Kanady (na mapě logicky hledej nahoře, podobně jako Dolní Egypt) a Horní Kanady (dole). Vláda Frantíků však netrvala dlouho, protože byli poraženi vojsky Jejího Veličenstva. Britové pak už zemi natrvalo pojmenovali podle výše zmíněných bot.

EkonomikaEditovat

Kanada je jedním z nejbohatších států světa co do příjmů na jednoho obyvatele. Největší konjunktura nastala v devadesátých letech 20. století, kdy do Kanady odletělo mnoho českých občanů. Jejich zlaté ručičky se začaly uplatňovat i zde. HDP stoupal tak rychle, že sousední USA v obavě, aby nezkolabovala jejich ekonomika, vynaložily na kanadské představitele hrubý nátlak. Kanada se nakonec podvolila a zavedla pro Česko na dlouhá léta vízovou povinnost.

EkologikaEditovat

Kanada se podobně jako Nový Zéland chová v souladu se zelenou politikou. Avšak nikoliv z ušlechtilých důvodů, jde o pud sebezáchovy. Globální oteplování způsobuje mimojiné tání antarktických ledovců, což zvyšuje hladiny světových moří a oceánů a ohrožuje třeba Nizozemí. To sice Kanadě nevadí, jelikož Holanďany nemá nikdo rád (dokonce ani Kanaďané), oteplování ale napomáhá tání ledovce, který tvoří většinu teritoria Kanady samé. A protože se Kanada v důsledku toho pohybuje na tenkém ledě, usiluje administrativa premiéra Justina Trudeaua o odstranění anti-ekologika Donalda Trumpa v sousední zemi, USA.

Ozbrojené sílyEditovat

Navzdory historii jakožto bývalé kolonii Francouzů ji během válek dosud nestíhá stejný osud jako Francii samotnou. Frankofounní Québec často hlásá o své touze osamostatnit se, a to i s pomocí hrubé síly, ale jde o plané výhružky.

Státní symbolEditovat

Státním symbolem je javorový list. Někdo by se mohl nad jeho významem ušklíbnout, protože existují velmoci, které mají mnohem zářivější a panovačnější symboly, například lva. Nenechte se však zmýlit. Javor je totiž skrytosemenná, čtyřděložná rostlina, podporující sounáležitost s přírodou. Arbofilie je proto nejrozšířenější chorobou na kanadském území.

Navíc má javorový list sexuálně stimulační účinky. Jak vidíte na přiložené fotografii, symbol javorového listu přiložený na erotogenních zónách hravě ochrání obyvatelku provincie Nunavut před tamními mrazy.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň