Kapitán Evropa

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Soudruh generalismo Sovětský svaz.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Yin and Yang

Tento článek na téma "Kapitán Evropa"

pojednává o opačném tématu než článek Kapitán Amerika.

Kapitán evropa 2

„Heil Havel!“

- tajný agent


Kapitán Evropa je světově proslulý superhrdina a nevlastní bratr méně významného Kapitána Ameriky. Jeho úkolem je chránit v Evropě mír a demokracii. Není ale známo o čí mír se má jednat, kdo tu demokracii řídí nebo o jaké demokracii se to vůbec mluví. Ale nebýt tohohle, je to zcela jistě nejdokonalejší superhrdina. Je víc cool než Spiderman s Ironymanem dohromady, víc temný než Temný rytíř dohromady se všemi černošskými superhrdiny a daleko morálnější než zlotřilý Superman. Narozdíl od Kapitána Ameriky neintervenuje v cizích zemích, ale když to dělá Kapitán Amerika, tak na to nic neřekne a někdy se zdá, že by se i rád přidal.

Největším nepřítelem Kapitána Evropy je zlý profesor Klaus, který tajně řídí všechnu protievropskou a extrémistickou činnost na jejím území. Jedním z dalších nižších nepřátel je třeba zloduch Viktor Orbán (Generál Orb) nebo Matka Theresa May (Poison Ivy). Bohužel Kapitán Evropa často nemá na řešení jejich zlovolných škodolibostí čas, protože se věnuje důležitějším věcem. Kupříkladu narovnává banány v supermarketech, vyměňuje lidem žárovky za zářivky nebo pomáhá udržovat pořádek v nových komunitách imigrantů, pomáhá s registrací imigrantů u hranic a zachraňuje topící se imigranty třeba ve Středočeském moři.

Kromě toho se potýká ještě se zlotřilci z jiných zemí, jedním z jeho velkých nepřátel je třeba Vladimír Putin. Poslední velká akce, která vykazovala znaky bitvy mezi těmito dvěma velikány, se odehrála na Ukrajině. Ono je pro oba chytřejší nedělat si bordel doma a vyřešit si problémy někde mezi, ve třetí zemi. Kdyby tohle uměli Avengers, neměli by tolik problémy s veřejným míněním a nemuseli by pořád opravovat New York. To budiž důkazem, že je Kapitán Evropa chytřejší než všichni hrdinové Spojených arabskych států amerických dohromady. Přesto si není zcela vědom rozsahu konspirace, jíž je součástí. Tajné společenství H.A.V.E.L. prorostlo a ovládlo nejen Evropskou unii. Nesmrtelný Václav Havel, vůdce a šedá eminence, a jeho fanatičtí následovníci a nohsledi ve skutečnosti tahají za nitky a plánují změnit svět natrvalo.

Jakožto superhrdina je Kapitán Evropa součástí European Union Extended Universe (zkr. EUEU).

uncyclopedia