FANDOM


Karosa C 954E

Zkouška zrychlení

Tento "autobus" je jedním z posledních výplodů dobročinné organizace Vrakosa Zrzavé Mýto. První 954 se objevily v roce 2001, což vede ke spekulaci, jestli materiál na výrobu nebyl nakraden z atentátu na dvojčata. Organizace se však hájí tím, že doprava materiálu by byla dražší, než samotný materiál. Pravděpodobnější je proto verze, že firma kupuje staré vrakosy, jejíž součásti, které se za 30 let téměř nezměnily, přelakují a sestaví nový autobus.

Technické údajeEditovat

Motor o výkonu 551 kW kradený ve velkém z Volva FH16 si poradí i s Mount Everestem. Bohužel se tato informace nedá dokázat, protože tam se nikdy žádná karosa vlastními silami nedostane. Myslí si to jeden fyzik, který to vypočítal. (Při výpočtech byly zanedbány nepodstatné hodnoty, jako odpor vzduchu, gravitace, hmotnost autobusu,...) Převodovka s pěti kvalty nikomu nedovolí jet po obci méně než 50 km/h, protože když se pracně zařadí pětka, tak už se nikomu nechce podřazovat, neboť to většinou nelze.

Jízdní vlastnostiEditovat

Vzhledem k použitým tlumičům, které jsou inspirovány technologií F1, lze zatáčky projíždět vyšší rychlostí. Bohužel v autobuse bývají cestující, kteří vetšinou nadávají, když prolétnou napříč autobusem a zůstanou zaraženi v otevřeném okénku. Pokud se řidič zapomene, nechá zařazenou pětku, zastaví a uklouzne mu noha ze spojky, autobus protočí kola a ihned vystartuje, což většinou končí nějakým smrťákem. Taková zpráva se ihned otiskne v Plesku, magazinu Třísk a Haha, takže si půl národa myslí, že sebevražedný atentátník splnil svou muslimskou povinnost.

Autobus z pohledu cestujícíchEditovat

Tento autobus má nespornou výhodu v tom, že už pět minut předem víte, že přijede. Pokud řidič vytáčí motor přes 2000 ot/min, lze snadno zaměnit s vysavačem, který má plný sáček. Vytápění je řešeno z bezpečnostních důvodů zvlášť pro řidiče a cestující. Řidič má ve svém kokpitu pouze klimatizaci, aby mu zchladla krev a řídil chladnokrevněji. Naopak cestující mají pouze topení, aby nemohli někoho chladnokrevně zapíchnout. Proto se můžete v autobuse setkat s různými trubicemi (většinou od vysavačů), které topení směrují na řidiče a naopak. Dejte si však pozor, aby Vás nějaký řidič s úzkým knírkem nezplynoval.

Jupiter

místo údajného přistání

C 954EEditovat

Od roku 2003 se vyrábí vylepšený model s příponou E (extreme), byl zde přidán šestý kvalt, což vede k ještě závažnějším nehodám. Byla vylepšena okna, která se nazývají lepená. Lepená se jmenují proto, že jsou ke karosirii přilepeny černou elektrikářskou izolepou. Občas se stane, že izolepa na třech ze čtyř stran povolí a okno připomíná svým pohybem plujícího kapra. Motor se zde inspiroval technologií NASA, což vede k ideálnímu požitku z jízdy. Při pokusu o změření času zrychlení z 0 na 954 Tm/s (to však není prvočíslo, zvláštní, že?) lidstvo narazilo na problém s dělením jednotek času. Vědci proto zkusili změřit zrychlení přímo proti gravitaci Země. Autobus po svižném odpichu zmizel v atmosféře. Za několik minut se na planetě Jupiter objevila černá díra, která je pro tuto planetu příznačná.

šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1