Katastrofický film

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Pavucina

Tento článek je opuštěný.
Prosíme, oprašte ho a vytvořte na něj v ostatních článcích co nejvíce odkazů.
Nezapomeňte potom odstranit tuto šablonu.
Kdo to neudělá, tomu ruka upadne a internet spadne!

„Člověka vždy potěší cizí neštěstí“

- Steven Spielberg
Zkaza sveta 2012

Jedním z nejmilejších námětů je zkáza světa. Ta příští se měla odehrát v roce 2012, takže další pokus-odhad je rok 2018. Celý film je vytvořen pomocí moderních počítačů. Zkáza celého vesmíru je méně frekventovaná, na nápad vyhladit Nebe a Boha tvůrci bohužel (bohudík) zatím nepřišli.

Jak již název napovídá, katastrofický film popisuje katastrofu. Jeho začátky byly skrovné: požár stodoly kulaka Bíny, povodeň lokálního významu a další takové prkotiny. Dnešní tvůrci jdou na to úplně jinak. Vycházejí z poznání (viz krédo), že lidi takové věci přitahují, konec konců to zná každý ze zkušenosti, kolik jen čumilů se seběhne u banální nehody, že? Ale malá neštěstí jsou o ničem, musí to být neštěstí velké, tak říkajíc pohroma, katastrofa přímo globální. A globální katastrofy mají vesměs triviální příčiny. Oteplování, ochlazování, zločinné a nezodpovědné pokusy šílených vědců podporovaných zločinnou vládou a podobně.

[editovat] Obsazení

  • Hlavní hrdina - je zpravidla mladý vědec, hezkého vzhledu, obecně zneuznaný génius, jehož skvělé objevy a teorie příčin ohrožení lidstva nedošly ocenění, ba naopak, stály ho místo a závistivými konzervativci byl označen za panikáře a blba.
  • Skoro hlavní hrdinka - lepá, mladá nadaná vědkyně, přítelkyně (může být i bývalá) zneuznaného blba.
  • Záporný typ - papaláš, který si o sobě moc myslí a má dojem, že mu patří svět.
  • President - na jehož šíji leží těžké břímě rozhodování v době průšvihu. Pokud se jedná o film z USA je president černoch (pardon korektně Afroameričan).

Další osoby nejsou již nijak zajímavé, jedná se většinou o přicmrndovače jedněch či druhých. Samozřejmě nesmí chybět kompars, kdo by taky hrál tu spoustu obětí, které si katastrofa jistě vyžádá, také nesmíme zapomenout na armádu.

[editovat] Děj

Děj je prosťoučký. Mladý zneuznaný blb přijde se zcela novátorskou teorií o nastávajícím nebezpečí vedoucím ke zkáze a konci světa. Všemi je vysmíván a tupen, ale děj plyne dále. Zvolna vypukne támhle zemětřesení, támhle se prudce ochladí, támhle se prudce oteplí, tornádo jaké tu ještě nebylo a je jich víc. Pohrom přibývá geometrickou řadou, jejich rozsah a dopad se zvětšuje. To je moment pro mladou přítelkyni zneuznaného blba. Ta zavolá prezidentovi, který si právě láme hlavu, jak zachránit Zemi. Tato mladá přítelkyně musí znát lidi, kteří znají ještě důležitější lidi a ti znají ty úplně nejdůležitější, kteří kdysi pařili s prezidentem.

Hrdinka oznámí, že zná člověka, který má řešení. Prezident dlouze váhá. Pak si zavolá krizový štáb a generály. Pak opět dlouho váhá. Detailní záběry presidentovy tváře kontrastují se záběry atomových hlavic a smějícími se dětmi na pískovišti. President si nakonec zavolá svou sekretářku a po poradě pověří mladého blba řízením záchrany lidstva. Ten se ruče pustí do díla. Potom se vyrojí množství problémů: nejde proud a složité výpočty musí provádět na pytlíku od mouky. Věc se nakonec zdaří, lidstvo je zachráněno i když utrpělo těžké šrámy. Ale to spravíme a znovu vybudujeme, jak říká při hymně president. Mladá hrdinka padne do náručí lehce porouchanému zneuznanému, vlastně nyní již velmi uznávanému blbovi. Jedno oko nezůstane suché.

Celý film je provázen detailně propracovanými hrůznými scénami. Na lidi padají domy, lidi padají do lávy, hoří, topí se, mrznou atd. Všude uniká pára nebo něco podobného, srší elektrické jiskry. Přestože je totální black out, jinde vidíme obětavého záchranáře kterak, nedbaje vlastního života, zvedá golfovou holí tunový blok betonu, aby vyprostil nešťastníka uvízlého za kšandy. Po nezbytném romanticko-sexuálně-erotickém uklidnění se zapojí teroristi, vyděrači, gangsteři a podobná verbež, kořenící děj.

[editovat] Závěr

Na závěr se počítají peníze, které film vynesl.

[editovat] Čti dál!

uncyclopedia
V jiných jazycích