FANDOM


Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Kladno.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Kladsko
Kłodsko
Kladsko vlajka
I na vlajku se dostal bobr.
Hymna: Kde kláda má jest?
Kladsko poloha
Oficiální jazyk polština (zatím)
Státní zřízení konstituční republika s prvky buržoazní autokracie
Hlavní město Kladsko (Kłodsko)
Počet obyvatel 165 666
Rozloha 1 745 km²
Měna złotý (zatím)
Náboženství animismus (uctívání klád)
Národní jídlo bobří ocas à la bažant
Datum připojení k Česku blízká budoucnost

Kladsko (polsky Kłodsko) je sporné území mezi Českem a Polskem. V současné době patří toto území de iure Antarktické veleříši, ale de facto do Dolnoslezského vojvodství, ale snad již tomu tak dlouho nebude. Centrem Kladska je stejnojmenné město Kladsko.

Geografie Editovat

Rozloha Kladska je 1643 km2. Jeho centrální část zabírá úrodná Kladské kotlina. Na všech stranách se nacházejí horské masivy jako Orlické hory a Králický Sněžník. Nejvodnatější řeka je Kladská Nisa, na které se kdysi těžilo zlato. Tato řeka je také známá svým výskytem bobrů evropského, kanadského i prostěbobra.

Etymologie Editovat

Původ slova Kladsko není dodnes zcela určen, ovšem nachází se zde více možností.

První variantou je, že název vznikl ze slova kláda, tedy kmen stromu. Již jistý Marco Polo ve svém díle Milion popsal toto území, jako zemi velkých chutných vodních hlodavců, kteří si své obydlí (tzv. bobří hrady) staví z velkých klád dubů a buků.

Název ovšem mohl vzniknout také podle délky pohlavních údů původních obyvatel. Jistý římský cestovatel a vědec, jehož jméno bohužel neznáme, zdokumentoval toto území během válek s Kelty. O místním kmenu píše:

Místní kmen je velmi houževnatý. V bojích využívá nejmodernější technologie i svoje fyzické přednosti. Podařilo se nám jednoho z nich zajmout a velmi nás zaujal jeho pyj. To už snad ani není k smíchu. Jeho délka činí přesně ...

—neznámý římský cestovatel

Bohužel se nedochovalo číslo. Podle jistých vědců činí délka 1,1 palců, podle jiných 11.

Poslední možností je, že je oblast pojmenována po španělském kolonizátorovi ve službách Antarktické veleříše Alfonso Marian dos Klados. Do Kladska dorazil 29. února mezi léty 1372 a 1380. Pravděpodobně zde založil hlavní město, které pojmenoval po sobě, avšak název území Kladsko již pravděpodobně existoval před jeho příchodem.

Historie Editovat

První zmínky o tomto území pocházejí z doby 3. století před naším letopočtem. Území obývali Keltové, jeho jižní část se ale podařilo na krátké období za vlády Caesara získat Římské říši, ale po jeho smrti se zde opět dostali Keltové. Během stěhování národů však byli vytlačeni a dostali se zde Germáni a následně slovanské kmeny. Území pod jejich správou chátralo. Po většinu středověku o toto území, stejně jako celé Slezsko a Horní Lužice válčili Češi s Němci. Ale jak to bývá, že když se dva perou, třetí se směje. Kolem roku 1375 zde Antarktida vyslala Alfonsa Mariana dos Kladose, který kličkou v zákoně získal toto území pro tuhle veleříši. Antarktida však na tomto území vůbec nic neprováděla, takže zde dlouho žádní obyvatelé nežili. Toho si všimli Prusové v roce 1740 a v domnění, že patří Habsburské monarchii, vyhlásili Habsburkům válku. V roce 1742 válku vyhráli a kromě Kladska získali omylem i většinu Slezska. Až do roku 1945 patřilo Kladsko Prusku, po sjednocení Německa Německu. Po válce připadlo území Polsku. Antarktická veleříše ale nemá ráda Poláky a prosadilo na zasedání Visegrádské čtyřky navrácení území. Prohlášení o odstoupení Kladska Antarktidě podepsaly všechny země V4 kromě Polska, Maďarska a Slovenska. Území však stále obývají Poláci, protože Antarktida se spokojila s tím, že Kladsko jí patří oficiálně. V současnosti s však na Kladsko brousí zuby Česko, takže Polsko by mělo být na pozoru.

Populace bobrů Editovat

Bobr

Prostěbobr se velice rád tulí k lidem a leze jim do postele.

Jak již bylo zmíněno, na tomto území je velice rozšířená bobří populace. Nacházejí se zde 3 druhy:

Bobr evropský osíldlil Kladsko v období pleistocénu. Vyhubili tak původní populaci obrovských bobrů. Když se zde dostali v době před 15 miliony let Homo sapiens, začali bobry evropské vybíjet. V této době je však také datován vznik prostěbobra. Zřejmě jako jediný živočišný druh nevznikl evolucí, ale zásahem člověka. Když nějaká chytrá pravěká hlava vynalezla kolo, vyvyšovala se nad ostatní. Pak ale jiná hlava objevila něco mnohem lepšího – Bake Rolls. Vynálezce se naštval, kolo naštvaně hodil a letící disk ladně oddělil hlavičku jedné bobří samici. Tato rána se jí zahojila a vznikl jí na hlavě jeden velice důležitý orgán. Počet hlodavců byl až do 13. století konstantní. Pak přišel nenažraný Marco Polo a začal bobry vyžírat.

Houževnatí bobři naštěstí přežili a po několika desetiletích se jejich počet vrátil do původních mezí. V novověku zde pak byl zavlečen také třetí druh - bobr kanadský. V současnosti probíhají mezi jednotlivými druhy líté boje a vypadá to, že nakonec přežije jen prostěbobr, protože bez hlavy to má v boji jednodušší. Nemusí totiž vůbec přemýšlet, jak zaútočí, ale rovnou zaútočit.

V budoucnosti se zde ovšem chystá invaze bobra šavlozubého.

Pravděpodobná budoucnost Editovat

Kromě invaze šavlozubých hlodavců se chystá také invaze českých vojsk. Zde je přesný postup invaze:

 • 23:59 – Vojáci jsou seskupeni na slovenských hranicích.
 • 01:42 – Velitelé si uvědomují, že jsou na špatném místě, tak dávají rozkaz k přemístění.
 • 03:26 – Tanky stojí v zácpě na D1.
 • 04:16 – Dostáváme se k hranicím s Kladskem.
 • 04:29 – Prezident čeká na 04:30, kdy vydá rozkaz k útoku.
 • 04:30 – Prezident vydává rozkaz k útoku.
 • 04:31 – Oba tanky se dostávají na území Kladska.
 • 04:32 – Vzlétají vojenská letadla, aby bombardovala hlavní město Kladsko.
 • 04:46 – Letadla nabírají dostatečnou výšku a nabírají správný kurz.
 • 04:56 – Tanky ničí první vesničku. Místní obyvatelé utíkají pryč.
 • 05:06 – Obě letadla se dostávají nad hlavní město a shazují na něj bomby.
 • 05:09 – Také oba tanky se dostávají do hlavního města a ničí budovy.
 • 05:12 – Místní vládce je zajat.
 • 05:13 – S místním vládcem je podepsána smlouva o předání moci nad Kladskem České republice.
 • 05:16 – Pero, kterou byla smlouva podepsána je poslána sběrateli per Václavu Klausovi.
 • 05:19 – Slavnostní vyvěšení české vlajky.

Datum invaze zatím není znám, čeká se, až návrh útoku bude vznesen v českém parlamentu a schválen prezidentem. Tento postup je přísně tajný a nesmí se dostat do rukou potencionálním polským obráncům, kteří by mohli celý tento dokonalý plán zhatit.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň