Klingonština

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Klingonština je naprosto hustokrutosilnopřísně úchylný jazyk. Vymyslel ho Chuck Norris ve spolupráci s Jamesem Dohoňem a Markem Okradenem. Je mateřským pro Klingony, ale je též galaktickým meziplanetárním jazykem (tedy něco jako Angličtina a Esperanto).

[editovat] Klingoni

Klingoni jsou národ žijící na planetě Qo'noS (vyslov [kchokchenoš]). Odtud se rozšířili po celé galaxii, hlavně na Zemi. Zde jich je nejvíc v městečku Klingonthal (Českopedie uvádí chybný název Klingenthal) v Dojčlandu u hranic s čechistánskou korupční pseudodemokratické republitkou, kde žije 2819 obyvatel, z toho 2803 (také prvočíslo) Klingonů, zbytek jsou jejich míšenci s lidmi. Menší počet Klingonů žije také v Moravistánu ve vokolí ValMezu.

[editovat] Gramatika

Klingonština používá guturály (v druhem největším množství po mongolštině), jako například tlh, gh, nebo Q. Je to jediný jazyk, u kterého velikost písmene ovlivňuje výslovnost, a proto se některá slova i na začátku věty píšou s malym začatečním písmenem, což je další důkaz úchylnosti tohoto jazyka.

[editovat] Ukázky

[editovat] Odkazy

Článek Klingonština dokazuje, že mnohé z toho, co se píše na Českopedii je opsáno z Necyklopedie.
Nehopsající Wikipedie

gramatika klingonštiny

  1. http://www.omniglot.com/language/phrases/hovercraft.htm
Lengua2 Jazyky

angličtinaarabštinačeštinačínštinadadštinaEinsteinův jazykesperantofinštinahantecinglyšjaponštinakatalánštinaklingonštinakopíjská češtinakopřanštinakřivočeštinakvětomluvalatinalispmaďarštinamongolštinamoravštinaněmčinapapájštinaplzeňštinapo našymupolštinapražštinarumunštinasadštinaslovenčinastaroněmčinašarišštinašpanělštinavietnamštinaZjednodušená češtinaženština

uncyclopedia