Kokot Říční

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Kokot říční

Typický vzhled Kokota Říčního.

[editovat] Jméno

Původ názvu a důvod, proč se píše s velkými písmeny na začátcích slov je třeba hledat v otázce, kterou vznesl překvapený objevitel na adresu nového druhu. Dostalo se mu lakonické odpovědi neúplnou větou: „Říční.“

[editovat] Spory o původ

Kokoti Říční jsou nedávno objeveným obojživelným druhem primáta, který byl podle stoupenců nejrůznějších konspiračních teorií stvořen genetickou mutací zaměstnanců Dukovan v důsledku nadměrných dávek onizujícího záření. To je samozřejmě výmysl. V jaderných elektrárnách se žádné škodlivé záření nevyskytuje. To nejhorší, co se tam může zaměstnancům stát, že jim zaskočí v krku zbloudilá skořápka. Z toho, že byl K. Ř. objeven teprve nedávno, také nelze nic usuzovat. Mnoho druhů stále uniká pozorným očím vědců a zatím není důvod si myslet, že tento neobývá svůj přirozený habitat, tedy vodní toky pod přečerpávacími elektrárnami, již přinejmenším po mnoho a mnoho set tisíců let.

Soubor:Koupani pod temelinem.jpg

Mezi vědci se nyní mohutně prosazuje názor, že poměrně rychlá evoluce K. Ř. a její efekt (po mutaci zezelenali a narostly jim žábry) jsou neodvratné důsledky působení nebezpečné a mírně radioaktivní látky H2O na organismus trpící nedostatečným přísunem vitamínu C2H5OH a minerálů, zejména měďi. Na výsledky genetických analýz majících za úkol potvrdit či vyvrátit styk s homo sap. neanderthalis si budeme muset ještě drahnou chvíli počkat ze závažných důvodů cur non patens.

[editovat] Habitus

Laici si jej překvapivě často pletou s vodníkem nebo jeho blízkým příbuzným invazním druhem wassrmanem, které i odborník od sebe rozezná jen podle jazyka, leč mimikry Kokotů jsou poměrně nepřesvědčivé a svůj hlasový projev omezují na kuňkavé zadrhávající se skřeky, takové bre-ke-ke. Dále je pro ně charakteristická zvýšená irigace krovkovitého útvaru v dolním prodloužení zad, panická reakce ze zpracovaného floému dřevin a pro jejich příbytky hromadění zánovních čajových servisů. Pokud se nějaký takový projev u jedince vyskytne, pak je to dozajista Kokot, nikoliv vodník.

[editovat] Habitat

Zaměstnanci firmy ČEZ poté, co zjistili, že mohou dýchat pod vodou, emigrovali do Řecka, kde potápěli loďky, lodě, a Titaniky. Kokoti Říční se rádi živí utopenými posádkami plavidel. V Řekách se Kokoti Říční měli dobře, než prý jim ryby vyhlásily válku. Válka podle kokotí mytologie trvala 500 let. To je zatím jediný byť závažný důkaz, že Kokoti vnímají čas jinak. Po skončení války ryby slavily vítězství a poražení Kokoti Říční museli emigrovat do přehrad. Hlavně do České přehrady.

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.
uncyclopedia
V jiných jazycích