FANDOM


Papírový koráb1

Korán byl typ bitevní lodi arabských vojáků při výpravách za ženami hinduistů, křesťanů a beduínů. Podle zdrojů středověkých kronikářů měla dlouhý trup a nudný design. Neměla však být pouze pro válečné účely, sloužit měla i v době míru, a to pro rekreaci.

Počáteční potíže Editovat

Arabští vůdcové museli vyřešit problém s nedostatkem dřeva na výstavbu lodí, přičemž se nehodlali námořních ataků vzdát. Proto došlo na první pohled k nepraktickému stavěné lodí z papíru. Papírové lodě měly mít velký potenciál a lehkostí a kvantitou měly překonat těžkopádné lodě indických zemí.

Poté Editovat

Teorie a praxe se ukázaly být rozdílné. Arabští námořníci byli nemile překvapeni zjištěním, že papír dobře hoří. Když se pokusili oheň uhasit, jejich osud byl zpečetěn.

SouvisejícíEditovat


Burning book-293x300
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky