Kosovo

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Srbská autonomní oblast Kosovo.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

„Myslím si, že Kosovo čeká skvělá budoucnost, stejně jako všechny ostatní moje plány.“

- George W. Bush

„Srbsko je Kosovo!“

- Miloš Zeman
Rrepublika e Kosovë
Republika Kosovo
Malý Albánistán
Република Косово
Kocsova Republikasi
Kosova Republyikasi
Daúlát Kúsuf
Kosovopolje ë republike
Zemra serbishe
Blackbirdland
Amselland
EUFORija
Drozdovo
Kosovo znak
Znak a vlajka Kosova
Kosovo vlajka
Kosovo 2

Kosovo Polje

státní zřízení:Narkokracie
hlavní město:Priština, Brusel, Washington, D.C. (střídavě po půlroku)
jazyk: albánština
náboženství:sunnitský islám
Mapa-kosovo
prezident:Fatmir Sejdiu
sultán:Mustafa
premiér:Hashim Thaçi
hymna:Kosovo Parody Song
měna:euro
národní jídlo:fërges - dušené hovězí s cibulí

Kosovo je hornaté území u hranic Albánie obklopené ze všech stran pohořími (Kopaonik, Šar planina) s tektonickými kotlinami Kosovo polje a Metohija, oddělenými od sebe až 1042 m vysokými hřbety. Dne 17. února 2008 v 15:50 SEČ vyhlásil kosovský parlament samostatnost, svrchovanost a nezávislost na Srbsku. USA a Evropská unie nový stát vzápětí posvětili ve jménu Alláha, Otce, Syna i Ducha svatého, amen. Pro Srbsko je odtržení Kosova stejné, jako odtržené Sudety pro Československo.

[editovat] Historie

[editovat] Kosovo polje

V důsledku porážky na Kosovo polji se Srbsko stalo vazalem osmanské říše. Stalo se tak roku 1389, kdy armáda tureckého sultána Murada I. porazila spojené srbsko-bosenské vojsko v čele se srbským knížetem Lazarem. Padlý kníže Lazar na biblický pokyn „Lazare vstaň!“ vůbec nereagoval.

[editovat] 20. století

Po konci První světové války se Kosovo stalo součástí nově vzniklého království Srbů, Chorvatů a Slovinců, později „Království Jugoslávie“.

Vznik narkokracie Kosovo navazuje na slavné tradice svých prvopočátků z let 1941-44 kdy otcové zakladatelé Hitler a Musolini Kosovo přičlenili k Albánii, s velkou mírou svrchovanosti. Jejich tehdejší „strategické“ úmysly jsou v dnešním muslimském světě mírně řečeno nepochopitelné, ale historie je otec blbosti.

[editovat] Populační válka

Albánců na území Kosova nebyla zdaleka ani polovina, nejlepší formou boje byla volba populační války. V té Albánci dosáhli drtivého vítězství, které v důsledku vedlo až k vítězství úplnému, nezávislosti.

[editovat] Ekonomika

Základním a prakticky jediným průmyslovým odvětvím v Kosovu je pašování drog. Převážně se pašují tvrdé drogy, marihuana není tolik výnosná. Průmyslové enklávy, obhospodařované srbskou menšinou, zůstaly po odtržení od Srbska opuštěny. Albánci něčemu tak nepotřebnému a dementnímu jako průmysl nedůvěřují a nerozumí. Pašováním drog se vydělá daleko více peněz za méně práce. Místy jsou však ještě vidět políčka, kde se mimo makovic a marihuany pěstují i základní potraviny. Zůstalo také několik funkčních cementáren a betonárek. Kosovo bylo také v minulost i havním světovým vývozcem srbských orgánů.

Albánci také používají nejefektivnější způsob konzervace, nekonzervují vůbec. vše uchovávají živé.

[editovat] Soužití

Soužití Srbů a Albánců prochází bouřlivým vývojem, avšak Srbové a jsou na tom zase líp. Do školy a zaměstnání je doprovází, nebo rovnou vozí modré přilby Unprasor. To aby nikoho neohrozili.

[editovat] Státy, které Kosovo uznaly, uznají nebo neuznají

Bush

Bush se se mezi Albánci těší značné oblibě

  • Kosovo uznalo Kosovo v okamžiku vyhlášení nezávislosti
  • Rusko Kosovo neuznalo, ale zase uznalo Abcházii.
  • Srbsko reagovalo na nezávislost Kosova spontánními oslavami v ulicích. Největší mejdan proběhl u amerického velvyslanectví.
  • USA Kosovo uznaly a hned mu půjčily vlajku a hlavní město
  • Brusel rozhodl že Kosovo jednotně uzná jako svou kolonii.
  • Většina států světa včetně Usámovy říše Kosovo uznávají a přejí mu vše nejlepší!
  • Naopak Albánie považuje Kosovo za svou integrální a historickou součást a proto Kosovo nikdy neuzná!!

[editovat] Jak poznat, že jste v Kosovu?

Hlavní znamení toho, že jste v Kosovu, je, že všichni vypadají podivně a směšně a mluví divnou cizí řečí. Pokud stojíte frontu na záchod, který je ve skutečnosti vykopaná jáma do chodníku, gratuluji, jste v Kosovu! Možná se vám bude hodit jednoduchý návod jak se dorozumět kdekoli na světě.

[editovat] Externí odkazy

Okolnosti vzniku samostatného Kosova zachycené magazínem Reflex.


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTurecko

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieMoravská Jihovýchodní AfrikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaSúdán

AmerikaKanadaGrónskoJamajkaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánGighaHavajKrakoziaKrálovství kněze JanaNový ZélandPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleňHněď

uncyclopedia