FANDOM


Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Srbská autonomní oblast Kosovo.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

„Myslím si, že Kosovo čeká skvělá budoucnost, stejně jako všechny ostatní moje plány.“

- George W. Bush

„Srbsko je Kosovo!“

- Miloš Zeman
Rrepublika e Kosovë
Republika Kosovo
Malý Albánistán
Република Косово
Kocsova Republikasi
Kosova Republyikasi
Daúlát Kúsuf
Kosovopolje ë republike
Zemra serbishe
Blackbirdland
Amselland
EUFORija
Drozdovo
Kosovo znak
Znak a vlajka Kosova
Kosovo vlajka
Kosovo 2

Kosovo Polje

státní zřízení:Narkokracie
hlavní město:Priština, Brusel, Washington, D.C. (střídavě po půlroku)
jazyk: albánština
náboženství:sunnitský islám
Mapa-kosovo
prezident:Fatmir Sejdiu
sultán:Mustafa
premiér:Hashim Thaçi
hymna:Kosovo Parody Song
měna:euro
národní jídlo:fërges - dušené hovězí s cibulí

Kosovo je hornaté území u hranic Albánie obklopené ze všech stran pohořími (Kopaonik, Šar planina) s tektonickými kotlinami Kosovo polje a Metohija, oddělenými od sebe až 1042 m vysokými hřbety. Dne 17. února 2008 v 15:50 SEČ vyhlásil kosovský parlament samostatnost, svrchovanost a nezávislost na Srbsku. USA a Evropská unie nový stát vzápětí posvětili ve jménu Alláha, Otce, Syna i Ducha svatého, amen. Pro Srbsko je odtržení Kosova stejné, jako odtržené Sudety pro Československo.

Historie Editovat

Kosovo poljeEditovat

V důsledku porážky na Kosovo polji se Srbsko stalo vazalem osmanské říše. Stalo se tak roku 1389, kdy armáda tureckého sultána Murada I. porazila spojené srbsko-bosenské vojsko v čele se srbským knížetem Lazarem. Padlý kníže Lazar na biblický pokyn „Lazare vstaň!“ vůbec nereagoval.

20. stoletíEditovat

Po konci První světové války se Kosovo stalo součástí nově vzniklého království Srbů, Chorvatů a Slovinců, později „Království Jugoslávie“.

Vznik narkokracie Kosovo navazuje na slavné tradice svých prvopočátků z let 1941-44 kdy otcové zakladatelé Hitler a Musolini Kosovo přičlenili k Albánii, s velkou mírou svrchovanosti. Jejich tehdejší „strategické“ úmysly jsou v dnešním muslimském světě mírně řečeno nepochopitelné, ale historie je otec blbosti.

Populační válkaEditovat

Albánců na území Kosova nebyla zdaleka ani polovina, nejlepší formou boje byla volba populační války. V té Albánci dosáhli drtivého vítězství, které v důsledku vedlo až k vítězství úplnému, nezávislosti.

EkonomikaEditovat

Základním a prakticky jediným průmyslovým odvětvím v Kosovu je pašování drog. Převážně se pašují tvrdé drogy, marihuana není tolik výnosná. Průmyslové enklávy, obhospodařované srbskou menšinou, zůstaly po odtržení od Srbska opuštěny. Albánci něčemu tak nepotřebnému a dementnímu jako průmysl nedůvěřují a nerozumí. Pašováním drog se vydělá daleko více peněz za méně práce. Místy jsou však ještě vidět políčka, kde se mimo makovic a marihuany pěstují i základní potraviny. Zůstalo také několik funkčních cementáren a betonárek. Kosovo bylo také v minulost i havním světovým vývozcem srbských orgánů.

Albánci také používají nejefektivnější způsob konzervace, nekonzervují vůbec. vše uchovávají živé.

SoužitíEditovat

Soužití Srbů a Albánců prochází bouřlivým vývojem, avšak Srbové a jsou na tom zase líp. Do školy a zaměstnání je doprovází, nebo rovnou vozí modré přilby Unprasor. To aby nikoho neohrozili.

Státy, které Kosovo uznaly, uznají nebo neuznajíEditovat

Bush

Bush se se mezi Albánci těší značné oblibě

  • Kosovo uznalo Kosovo v okamžiku vyhlášení nezávislosti
  • Rusko Kosovo neuznalo, ale zase uznalo Abcházii.
  • Srbsko reagovalo na nezávislost Kosova spontánními oslavami v ulicích. Největší mejdan proběhl u amerického velvyslanectví.
  • USA Kosovo uznaly a hned mu půjčily vlajku a hlavní město
  • Brusel rozhodl že Kosovo jednotně uzná jako svou kolonii.
  • Většina států světa včetně Usámovy říše Kosovo uznávají a přejí mu vše nejlepší!
  • Naopak Albánie považuje Kosovo za svou integrální a historickou součást a proto Kosovo nikdy neuzná!!

Jak poznat, že jste v Kosovu?Editovat

Hlavní znamení toho, že jste v Kosovu, je, že všichni vypadají podivně a směšně a mluví divnou cizí řečí. Pokud stojíte frontu na záchod, který je ve skutečnosti vykopaná jáma do chodníku, gratuluji, jste v Kosovu! Možná se vám bude hodit jednoduchý návod jak se dorozumět kdekoli na světě.

Externí odkazy Editovat

Okolnosti vzniku samostatného Kosova zachycené magazínem Reflex.


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň