Kouleno

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Koleno

Pár lidských koulen

Jidlo koleno

Uzené vepřové kouleno

Kouleno umele

Umělé kouleno

Kouleno je kus nohy. Nachází se zhruba mezi stehnem a patou. Lidi obvykle mají koulena dvě, kromě těch, kdo si je nechali uříznout. Ti pak mají kouleno jedno nebo dokonce žádné. Jinak kouleno je kloub a díky běžným koulenům se dá noha ohýbat dopředu a dozadu, případně i doprava a doleva, ale to vyžaduje složitější zákrok a navíc si to málokdo nechá zaživa líbit. Mimochodem před jménem Ježíšovým se musí sklonit každé kouleno – na nebi, na zemi i pod zemí. [1]

[editovat] Původ názvu

Slovo kouleno vzniklo. Nebudu psát jak, protože to není politicky korektní.

[editovat] Funkce koulen

Kouleno stvořil všemohoucí a milosrdný Bůh. Nikdo jiný přece netvoří. Určitě dal koulenům funkci a nechal lidi koulena používat. Lidi je ohýbají dopředu a dozadu a to se dobře hodí pro chůzi, ale i pro jiné věci. Na lidech, kteří používají koulena jinak než pro chůzi, třeba jako florbaloví brankáři, malé děti nebo ti, kdo klečí při modlitbě v kostelech i jinde, vydělávají výrobci koulenních chráničů, klekátek (V každém kostele jsou klekátka, když máte možnost vybrat si lavici, tj. když kostel ještě není zaplněn, vyberte si ještě před dosednutím tu lavici, kde se nebude klekátko pod vašimi kouleny prohýbat, praskat a vrzat, to kolikrát zjistíte až při proměňování. Pozdějším přesunem do vhodnější lavice byste mohli vzbudit pohoršení.) a dalších výrobků pro koulena. Poloha, při níž se koulena dotýkají země či podložky, se nazývá klek. Kouleno se dá v případě nejzazší nouze použít též coby měna - po provrtání je univerzálně směnitelné za krejcar v kurzu 1:1.

[editovat] Nemoci a zranění koulen

Nemoci a poruchy a zranění koulen se vyznačují větší či menší bolestí, křupáním, otokem a nejspíš taky všeljak jinak. Poznáte to, až se vás to bude týkat.

Několik příkladů:

 • Běžíte lesem a najednou je před váma větev, naberete ji koulenem, protože ji chcete zlomit, ale větev vám udělá ďouru do koulena, aniž byste si toho všimli a spokojeně doběhnete, až pak si toho všimnete a s dírou v kouleni pak nemůžete do vody (né že by to vadilo...). Flek po zahojené ráně vám pak zůstane, ale není za co se stydět. Je to teď v módě, kdo nemá na kouleně jizvu nic neznamená.
 • Vepřové kouleno bývá odebráno zabitým vepřům v lepším případě, v horších zaživa. Dá se to jíst, je velice chutné – uvařené či opečené, s hořčicí, s křenem a s chlebem.
 • Zkoušíte ohnout kouleno do stran. (To je ten složitější zákrok, který málokdo dobrovolně podstoupí. Už jsem se o tom zmínil.) Následky nechtějte ani znát.
 • Chodíte celý život v kraťasech a nakonec dostanete reuma jako měl Švejk. Sice vás při tom varují, ale stojí to za to.
 • Ohříváte smůlu a lejete ji na fakuli a náhodou si kápnete kapku na kouleno. Taky tam zbyde flek.
 • Nebo krájíte cosi neopatrně držíce[1] řezaný předmět mezi koulenem a nožem...
 • Běžim, běžim, zakopnu a ležim.
 • Genetická abnormalita koulene. Hrajete šachy a fußball a taky kašnobal samozřejmě a kvůli genetické abnormalitě vás bolí kouleno a na fußbal se musíte vykašlat. Ještě vám zbyly šachy a kašnobal, takže to zase tolik nevadí.
 • Machrujete, že přeskočíte kašnu a narazíte si kouleno. Machrovinky se nevyplácej.
 • Když vám dá někdo hlavou do koulena...
Zdravotnictví
150 0 129023 Anatomie

BradaviceČakraErekceG-BodJazykKadidloKouleKoulenoKrevní plazmaMyšlenDívadloPenisPlešPlícePrsPrstySrdceStydké pyskyUherVaginaVlasyZuby

Prášky Léky na choroby

BukakeMočPlaceboVšemženPoloniumWobenzym

Krevred4 Léčebné metody

Domácí léčeníJak získat správnou liniiKardiostimulátorMasážNarkózaNeurologické vyšetřeníOperacePorodRH faktorTotální endoprotézaUrinoterapieVodková pumpaZdravíZimním spánkem proti obezitě

Doktorka Zdravotníci

LékařRadim UzelLeoš HegerMirek Oplzlák

Zelený kříž Zdravotní zařízení

Ministerstvo zdravotnictvíNemocnice na kraji městaParacelsus (lékárna a poliklinika)Pobyt v nemocniciStomatologická ambulanceVšeobecná zdravotní pojišťovna

 1. To je přechodník přítomný. Doufám, že jsem použil správný tvar.
uncyclopedia