Kristus Kolumbus

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kryštof Kolumbus.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.


„Blurhghg.. arlghughd! Hughrdhlgbah gahblahghrgbl, aghrlgf hugfghkl gaghglkluh.“

- Kristus Kolumbus o křestu první láhve Indického saké.


Kristus Kolumbus (často zaměňován s Kryštofem Kolumbem z nevzdělanosti a blbosti - je ve skutečnosti fiktivní postavou sloužící k zakrytí historicky pravé osobnosti) byl Stašovským rodákem; synem místní nejznámější prostitutky a polského sušenkáře, řezníka, alkoholika a raketového vědce.

KristusKolumbus.jpg

Kristus Kolumbus na jeho plavbě do Ameriky, kterou plánoval objevit.

[editovat] Rodina

Kristus Kolumbus byl synem polského sušenkáře Jarosława Zawieśćného a Stašovské kurvy Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohová (ponechala si příjmení všech předchozích manželů).

Jednoho dne Jarosław Zawieśćný zbouchnul Marii 'Mařku' Novákovovou-Svobodovou-Novotnou-Dvořákovou - dívčím jménem Roztažnohovou - a protože v den porodu nebyli schopni napsat správně příjmení ani jednoho z nich, aby ho mohla narozená dvojčata zdědit, pojmenovali jednoho Kryštof Ježíš a druhého Kristus Kolumbus.

[editovat] Život Krista Kolumba

[editovat] Útlý věk

Od narození byl kojen svojí matkou z levého prsu, zatímco matčini zákazníci směli používat pouze prso pravé. Protože ale jeho matka byla těžká alkoholička, jejíž mateřské mléko obsahovalo více alkoholu než laktózy, a jeho otec polák, vyvinul si již v útlém věku závislost na chlastu.

Vyrůstal po boku svého bratra Kryštofa Ježíše, se kterým často vedl dětské hádky o tom, jaký chlast je nejlepší a která Stašovská servírka má největší půllitry. Jako malým jim byl často předkládán otcův domácí řád, který obsahoval deset pravidel, která museli dodržovat (nápad později Kryštof Ježíš ukradl a použil pro vlastní účely)

[editovat] Domácí desatero Jarosława Zawieśćného a Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové

 1. Nezaměníš jídlo vlastní za jídlo cizího
  • Bratři měli dovoleno jíst pouze potravu otcovi výroby
  • Dodatek: Neplatí pro bagrboráky, které jsou Stašovskou specialitou a nebylo je dovoleno vařit nikomu kromě obyvatel jejichž rodina zde žila po nejméně osm generací (z čehož vyplývá, že historie Stašova sahá daleko do let před naším letopočtem)
 2. Podržíš matku svoji v nesnázích
  • Vztahuje se k vlasům Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové - během zvracení.
 3. Bleeghg bhklughu ghhklughlgha blahgugh.
  • V tomto místě je desatero pozvraceno
 4. Nebudeš dvojím metrem měřit
  • Zakazuje bratrům, aby měli raději matku než-li otce, kvůli jejímu mateřskému mléko-chlastu
 5. Nerozbiješ cyklus
  • Každý týden měl na starosti koupi alkoholu jiný člen rodiny (což bylo, podle rodičů, hlavním důvodem, proč jednoho ze synů nehodili po narození do řeky).
 6. Nerozbiješ gang
  • Nejmladší z pravidel; přidáno po té co Kryštof Ježíš a Kristus Kolumbus založili gang The Křesťans.

(Desatero nebylo dokončeno, poněvadž autor usnul a ráno si nepamatoval co chtěl napsat)

[editovat] Puberta

O pubertě Krista Kolumba se ví mnohem méně než o ostatních fázích jeho života.

Byl sexuálně zaostalý, ošklivý, pihatý, měl beďary, mastné vlasy, žluté zuby a táhlo mu z huby.

Jeho známými urážlivými přezdívkami byli například
 • Mezek
 • Vohnout
 • Justin Bieber
 • Bagroň (původní Stašovská nadávka)
Jeho známými neurážlivými přezdívkami byli například


[editovat] Dospělost

Jakmile syn Jarosława Zawieśćného a Stašovské kurvy Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové - dospěl, rozhodl se nastartovat svoji kariéru coby nejslavnějšího alkoholika v dějinách. Rozhodl se, že si najme kajak a objeví Ameriku. Během plavby byl ale opilý a namísto toho si pronajal tři lodě i s posádkou.

V opojení a vzrušení z výpravy pojmenoval jednu loď Pinta - na počest chlastu; další Santa Maria - na počest své matky Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové a poslední Nina, protože už neměl fantazii na nic jiného.

Poté co své lodě řádně pojmenoval a naložil na palubu dostačující množství lihu, vydal se se svojí posádkou na cestu. Hlavní výzvou bylo dostat své lodě ze vnitrozemí na moře. Jakmile se jim ale podařilo lodě do vody dotlačit, museli čelit jiným výzvám: Napůl cesty totiž Kristus Kolumbus vystřízlivěl a naprosto špatně navedl své lodě na opačnou stranu než měli jet.

Po nějaké době doplul Kristus Kolumbus na své lodi - Sante Marii - pojmenované po jeho matce Marii 'Mařce' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové - k Indickým břehům. Protože byl moc opilý než aby si uvědomil, že neobjevil Ameriku jak plánoval, pojmenoval místní lidi Američani a začal zde prosazovat své vlastní náboženství: Sakétismus.

[editovat] Sakétismus

Během cesty Krista Kolumba se on i jeho posádka postupně museli vypořádat s dalším problémem: Tenčení zásob alkoholu. Kristus Kolumbus byl nucen jednat - z lihu, nepořádku a plísně v podpalubí stvořil něco, čím mohl utišit svoji abstinenční nevolnost. Svůj výtvor pojmenoval saké.

IndickeSake.jpg

Etiketa tradičního indického saké.

[editovat] Indické saké

(zráceně jen Saké) je nápoj neznámého složení a odpudivého vzhledu, který vymyslel a později uvařil Kristus Kolumbus, syn Jarosława Zawieśćného a Stašovské kurvy Marie 'Mařky' Novákové-Svobodové-Novotné-Dvořákové - dívčím jménem Roztažnohové, ve spolupráci s domorodými Američany. Tento nápoj se díky svým kladným vlastnostem (v součastnosti není žádná známá) rozšířil po celém světe, ale kvůli přísným hygienyckým zákonům všech zemí včetně Indie (ano i ta má hygienické zákony) musel být tento nápoj stáhnut z prodeje, jediné známe místo, kde je stále Saké legální je v Japonsku. Japonci si Saké už dlouhá léta snaží přivlastnit, brání jim v tom však skutečnost, že nikdo z nich nezná složení a tak se musí Saké vyrábět v polské firmě Jarosława Zawieśćného a do Japonska se dováží.

[editovat] Pozdní věk

Na sklonku života se Kristus vrátil do Stašova, zde zbouchnul svou sestřenici z druhého kolene Kratochvíli Mezkovou a zplodil potomka Igora Ignáce Kolumba, ten si později změnil jméno na Jára Cimrman. Kromě potomka, vytvořil Kristus také svůj vlastní cestopis (doposud uložen ve Stašovském Národním muzeu), vojenský řád (později prodal autorská práva Žižkovy) a sepsal všechny své pokrokové myšlenky,nápady a vynálezy, ty mu byli zcizeny jeho synem. Jakožto průměrný Čech se Kristus Kolumbus důchodu nedožil (jeho důchod byl vyměřen na věk 253 let). Smutná je však skutečnost, že mu do potřebných narozenin zbýval jen jeden den.

uncyclopedia